Po tym jak amerykański prokurator generalny Eric Holder dał w czwartek sygnal, że rząd federalny wstrzymuje się z zamykaniem marihuanowych aptek tam gdzie je zalegalizowano, wiele ze stanów USA natychmiast wznowiło wysiłki w celu pełnej legalizacji sprzedaży i hodowli marihuany. Przyjrzyjmy się które z nich znajdują się na szybkiej ścieżce ku zaprzestaniu Wojny z Narkotykami!

Decyzja amerykańskiej administracji utrzymuje wprawdzie pewien niepokój wśród aktywistów, hodowców i właścicieli marihuanowych punktów pierwszej pomocy, gdyż ogłoszenie przez Erica Holdera, że rząd wstrzymuje się ze ściganiem medycznej marihuany w stanach, które ją zalegalizowały, oznacza tylko iż rząd ma obecnie na głowie poważniejsze problemy, ale daje także nadzieję na poźniejszą liberalizację prawa antynarkotykowego na szczeblu federalnym.

WeedLaws

Kliknij w mapkę aby zobaczyć dramatyczne rozszerzanie się legalizacji marihuany w USA od lat 70!

Oświadczenie Holdera daje jednak zastrzyk energii stanom, które od dluższego czasu chcą pójść w ślady Colorado i Waszyngtonu, gdzie w tym roku w pełni zalegalizowano posiadanie, sprzedaż i hodowlę marihuany przeważającą ilością głosów w wewnętrznym referendum. Media wskazują na kluczową frazę w oświadczeniu prokuratora generalnego, który dał wszystkim członkom federacji wolną rękę pod warunkiem, że “wprowadzą one silne i efektywne systemy kontroli”.

Duże znaczenie ma także rosnące poparcie dla pełnej legalizacji marihuany wśród wszystkich Amerykanów – popiera ją obecnie 51% obywateli. W nagłym zmianie frontu przez Demokratów nie można tez nie doceniać znaczenia strategii politycznej, przyszłoroczne wybory mogą być bowiem wygrane przez obóz Baracka Obamy, jeśli kwestię marihuany wpisze się oficjalnie do programu politycznego. Ale to pozostaje na razie w sferze politologicznych hipotez.

CZYTAJ WIĘCEJ

 

źródło:

MAGIVANGA.WORDPRESS.COM

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content