Niektórzy z Was zapewne kojarzą Mestosława, który na YouTube wyręcza Państwo edukując społeczeństwo. To nie spodobało się części osób, które zgłaszały jego filmy i w Święta jego kanał zniknął z YouTube. Ten gość to prawdziwy aktywista, bo nie odpuścił, nie poddał się i robi dalej swoje.

Misją kanału “Wiem co ćpiem” była rzetelna edukacja w myśl zasady redukcji szkód. Prezentował informacje głównie na temat konopi oraz grzybów psylocybinowych. Za swoją działalność został zwolniony z pracy ale największy cios przyszedł w Święta Bożego Narodzenia kiedy to ze względu na trzy zgłoszenia jego filmów z YouTube zniknął jego kanał. Twórca odwoływał się od tych decyzji, jednakże wszystko wydarzyło się w krótkim czasie i jego odwołania nie zdążyły być rozpatrzone.

Jak twierdzi Mestosław zna on bardzo dobrze wytyczne dla społeczności YouTube, w których mowa jest jedynie o narkotykach twardych oraz sytuacjach, które mogą prowadzić do poważnych obrażeń ciała. Jak dobrze wiemy konopie oraz grzyby psylocybinowe, na których skupiał się kanał, klasyfikowane są jako narkotyki miękkie oraz w wielu badaniach wskazywane są jako używki bezpieczniejsze dla zdrowia niż alkohol czy tytoń. Co więcej, tworzone przez niego treści miały edukacyjny charakter, a informacje, które przekazuje Mestosław pozwalają zredukować potencjalne szkody jeszcze bardziej.

Zniknięcie kanału jest tym bardziej dziwne, że istnieją zagraniczne kanały (np. Drugslab, Psychedsubstance) prezentujące takie treści, jak jego. W USA rosnącą popularnością cieszą się również weedtuberzy. Czy na YouTube mamy do czynienia z podwójnymi standardami i Polacy odcinani są od rzeczowych informacji na temat konopi?

Twórca cały czas odwołuje się od tej decyzji w YouTube i liczy na powrót kanału. W międzyczasie założył nowy kanał “Vím co čpím” w Czechach i nagrał film w którym opisuje całą sytuację.

Wspierajmy naszego kolegę Mestosława. Wydaje nam się, że niewielu dotrze do ludzi jak tego typu obywatel. Jeżeli robi to rzetelnie i mądrze to należą mu się nagrody, a nie represje!

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content