Większość, jeśli nie wszyscy, którzy próbowali konopi, prawdopodobnie zgodziliby się, że pierwsza styczność z marihuaną była rozczarowująca lub przynajmniej nie taka jakiej się spodziewali. W rzeczywistości wiele osób nie odczuwa działania psychoaktywnego aż do drugiego, trzeciego lub nawet czwartego i piątego czasu spożywania zioła. Dlaczego tak się dzieje?

Pozostaje to w dużej mierze tajemnicą, która do tej pory nie została odkryta przez wiarygodne badania naukowe. Fakt ten jednak wzbudza ciekawość, zwłaszcza wszystkich entuzjastów konopi, którzy zastanawiają się nad tym problemem od lat. Nawet u licznych dzisiejszych koneserów pierwszy raz nie był zadowalający. Próbujemy dowiedzieć się dlaczego. Oto kilka teorii na ten rozczarowujący pierwszy raz!

Niedorozwinięte receptory kanabinoidowe

Uważa się, że THC rzeczywiście stymuluje produkcję receptorów kanabinoidowych. Jeśli twoje ciało nigdy nie otrzymało THC, twoje receptory kanabinoidowe są prawdopodobnie słabo rozwinięte.

Niektórzy uważają, że jest to rażące dziura w tej teorii – niektórzy ludzie zrobićhaju ich pierwszy raz. Jednakże, choć są to spekulacje, pewne jest, że rażąca dziura znajduje się w tej właśnie teorii.

Po pierwsze, receptory CB 1 mogą występować w różnych odmianach i mutacjach, dlatego też efekty konopi mogą być całkowicie zindywidualizowane. [1]

Kolejnym czynnikiem do rozważenia jest coś, co wydaje się nieistotne – wypracowanie. Jest powszechnie znanym faktem, że dobrowolne ćwiczenia, zwłaszcza w okresie dojrzewania, stymulują produkcję i wrażliwość receptorów CB 1 i generują endokannabinoidy, które przypisuje się słynnemu „wysokiemu biegaczowi” [2].

Więc ludzie, którzy pracują na zasadzie pracy CB ich mózgi 1 receptorów, jak również, przygotowując je do rzeczywistych transakcji, a kiedy nadejdzie czas, ich mózg może sprostać temu wyzwaniu.

Adrenalina

Jak zapewne wiecie z doświadczenia, nic nie wyrwa cię z tego słodkiego oszołomienia jak nagły strach i przestraszy się, a tym doświadczeniom zawsze towarzyszą ciężkie uderzenia adrenaliny.

Ponownie, jest to tylko spekulacja, ale możliwe jest, że adrenalina pulsująca w twoim ciele przed twoim długo oczekiwanym pierwszym czasem może osłabić efekty marihuany. Następnym razem jesteś bardziej zrelaksowany, być może nawet sceptyczny, co ironicznie otwiera twój mózg na działanie konopi.

Nierealne oczekiwania

Wreszcie, możliwe jest również, że oparłeś swoje oczekiwania na filmach i muzyce, które przedstawiają zakres od wysokiego do nierealistycznego (lub nie). Kiedy po raz pierwszy zbladł w porównaniu z wyżej wymienionych powodów, może po prostu całkowicie odrzuciłeś to doświadczenie.

Ponownie, są to wszystkie spekulacje, ale słabo rozwinięte receptory kannabinoidowe wydają się najbardziej prawdopodobną i, co ważniejsze, fizjologiczną przyczyną, która może również wyjaśnić, dlaczego zjawisko to występuje na tak dużą skalę.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content