Istnieją dwie główne szkoły myślenia, jeśli chodzi o przycinanie dojrzałych, zebranych kwiatów konopi. Niektórzy uważają, że przycinanie powinno nastąpić przed suszeniem, podczas gdy inni uważają, że powinno to nastąpić po wyschnięciu kwiatów. Tutaj przyjrzymy się zaletom i wadom każdej metody.

Czego będziesz potrzebować

Przed rozpoczęciem procesu przycinania ważne jest, aby odpowiednio się przygotować. Potrzebny będzie zestaw czystych, ostrych nożyczek lub małych sekatorów, plastikowa taca lub pojemnik na odpady tj. liście, włoski oraz sznurek do zawieszenia gałęzi, a także rękawiczki lateksowe. Rękawiczki zapewnią, że Twoje dłonie pozostaną wolne od żywicy (żywica z konopi jest trudna do usunięcia ze skóry), a także pozwolą na zebranie żywicy, którą później można zamienić na haszysz.

Oprócz powyższego sprzętu ważne jest, aby zapewnić odpowiednie przygotowanie środowiska pracy. Temperatura w pomieszczeniu do przycinania powinna być utrzymywana na poziomie 18-24°C (65-75°F), a wilgotność względna na poziomie 45-55%. Używanie wentylatora oscylacyjnego na niskim ustawieniu zapewni dobrą cyrkulację powietrza – nie używaj wentylatorów na wysokich ustawieniach podczas przycinania, ponieważ możesz stracić trichomy na wietrze.

Wreszcie, bardzo wskazane jest zainstalowanie filtra węglowego i wentylatora wyciągowego, aby zapewnić, że silny aromat marihuany nie będzie odczuwalny dla sąsiadów lub przechodzących policjantów. Większość hodowców rozumie potrzebę utrzymywania systemu filtracji zapachów podczas wzrostu roślin, ale zaskakujące jest, jak wielu nadal nie rozumie znaczenia używania filtrów podczas przycinania – a jest to okres, w którym konopie pachną najsilniej.

Przycinanie kwiatów konopi przed suszeniem

Zdecydowana większość hodowców konopi odcina zewnętrzne liście wiatrakowe i niektóre mniejsze liście przed suszeniem, ponieważ zapewnia to dobry przepływ powietrza wokół kwiatów, gdy wysychają. Jednak pytanie, kiedy usunąć większość liści, jest nieco bardziej skomplikowane.

Niektórzy hodowcy przycinają wszystko przed suszeniem, pozostawiając kwiaty takie, jakie ostatecznie będą wyglądać, gdy będą gotowe do spożycia (choć oczywiście na tym etapie są one znacznie większe, ponieważ zawierają wilgoć!). Ta technika jest znana jako „przycinanie na mokro”. Inni przycinają tylko to, co jest konieczne, aby zapewnić dobry przepływ powietrza, a pozostałe liście pozostawiają do wyschnięcia wraz z kwiatami; technika ta jest znana jako „przycinanie na sucho”.

Podczas „przycinania na mokro” należy bardzo uważać, aby nie uszkodzić kwiatów i ich delikatnych włosków. Eksperci w przycinaniu opracowują stabilną, ostrożną technikę, w której liście są usuwane z ogonka liściowego (mała łodyga, która łączy liść z główną łodygą), a końcówki ostrzy służą do delikatnego odrywania liścia od kwiatu. Wewnętrzne liście pokryte trichomem można odłożyć na bok i przechowywać w celu przygotowania wodnego haszyszu lub ekstraktów rozpuszczalnikowych.

Przycinanie na mokro jest często uważane za „łatwiejsze” niż przycinanie „na sucho” i z tego powodu często jest preferowane przez hodowców komercyjnych na dużą skalę. Zmniejsza również możliwość rozwoju pleśni i zwiększa przepływ powietrza wokół samych kwiatów, ponieważ nie są otoczone liśćmi. Przycinanie „na mokro” pozwala również na szybkie wysychanie kwiatów, chociaż wadą jest to, że suszenie może przebiegać nierównomiernie. Wielu hodowców skarży się, że ogólna jakość kwiatu – pod względem smaku i aromatu – jest poważnie obniżona w porównaniu z końcowym rezultatem przycinania „na sucho”.

Trimowanie kwiatów konopi po wysuszeniu

Proces przycinania „na sucho” jest prosty. Najpierw usuwa się duże liście wachlarzowe i niektóre mniejsze (ale nadal w większości wolne od włosków). Następnie gałązki wiesza się z pozostałymi liśćmi na miejscu i pozostawia na co najmniej 3-4 dni (chociaż niektórzy mogą zostawić je nawet na 7-10 dni), aby większość wilgoci z kwiatów wyparowała.

Gdy plon wyschnie, można rozpocząć proces przycinania pozostałych liści. Ponieważ gałęzie są w tym momencie suche, bardzo ważne jest przycinanie, trzymając je nad tacą lub wanną, aby złapać liście spadające wraz z wszelkimi luźnymi włoskami lub fragmentami pąków, które mogą zostać usunięte przez ruch nożyc. Podczas przycinania na mokro włosie jest znacznie mniej podatne na przemieszczenie.

Aby skutecznie przycinać konopie na sucho bez wyrywania zbyt dużej ilości materiału kwiatowego, konieczne jest użycie nożyczek ruchem „prześlizgiwania”. Liście są tak kruche po wyschnięciu, że często nie trzeba całkowicie zamykać ostrzy nożyczek, aby odciąć je od kwiatu; zamiast tego ostra krawędź ostrza wystarczy, aby przebić się przez delikatną materię liści. Doświadczeni przycinacze na sucho wykorzystają ten ruch tak skutecznie, że wydaje się, że liście są po prostu „zgarniane” z kwiatów, pozostawiając same kwiaty nienaruszone.

Metoda przycinania na sucho jest preferowana przez wielu hodowców i często jest korzystniejsza od przycinania na mokro w przypadku mniejszych upraw, gdzie jakość jest ważniejsza niż ilość. Przycinanie na sucho pozwala na bardziej równomierne suszenie kwiatów, chociaż może to zająć dzień lub więcej dłużej niż przycinanie na mokro. Skutkuje to również lepszymi smakami i aromatami w porównaniu z przycinaniem na mokro, prawdopodobnie dlatego, że liście działają jako przewód dla kwiatów i pozwalają na stopniową, równomierną utratę wilgoci, ale zarazem całkowite zatrzymanie terpenów. Minusem przycinania na sucho jest zwiększona utrata włosków z kwiatów, a także nieporządny wygląd gotowych kwiatów.

Sensi Seeds

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content