wolne konopie

Nasza skarga do Sądu Najwyższego na zablokowanie przez marszałek Elżbietę Witek Inicjatywy obywatelskiej Wolnych Konopi nie trafiła do rozpatrzenia przez sędziów SN. Na tę chwilę ciężko powiedzieć na jakiej podstawie została podjęta decyzja o nieprzekazaniu skargi do Sądu Najwyższego. Wyglada to niestety tak jakby urzędnik nie dopuścił w ogóle naszej skargi do sądu i sam stwierdził, ze Sąd Najwyższy się tym nie zajmuje. Skarga została wycofana przez panią Genowefę Glińską z zespołu ds korespondencji Sądu Najwyższego. Pani Genowefa jest przedstawicielem Ministerstwa „Sprawiedliwości”, którego szefem jest Zbigniew Ziobro. Naszym zdaniem sekretariat Sądu Najwyższego został przejęty przez polityków Zjednoczonej Prawicy, którzy „filtrują” korespondencję jaka trafia na biurka sędziów. Jest to złamanie wszelkich procedur i zasad i wskazuje to na to, że w Polsce demokracja przestała obowiązywać.

Poniżej przedstawiamy treść pisma od zespołu ds korespondencji SN:

Sytuacja jest absurdalna ponieważ tylko i wyłącznie do sędziów Sądu Najwyższego należy rozpatrywanie tego typu skarg. Zespół ds. korespondencji SN to dział zajmujący się skargami na działanie SN i nie jest w ich kompetencji nieprzekazywanie skarg skierowanych na działanie marszałkini RP.

Zgodnie z ustawa, naszą skargę powinien rozpoznać Sad Najwyższy w składzie 7 sędziów i albo ją uwzględnić albo oddalić, a pracownicy SNu od skarg na SN uznali, że pozostawia to bez żadnego trybu. Jest to oznaka niewiedzy urzędniczej, bądź osobistej lub systemowej niechęci wobec podjętych przez nas działań.

Wobec tego postanowiliśmy odpowiedzieć:

20210830_Odpowiedź-na-pismo-z-dnia-9-sierpnia-2021-roku

Zadzwoniliśmy do zespołu ds korespondencji SN i otrzymaliśmy informację, iż teraz Sędzina z Zespołu ds. korespondencji ma 30 dni na odpowiedź na nasze pismo. Sytuacja jest o tyle skomplikowana z naszej perspektywy, że to postępowanie w sprawie skargi jest zupełnie odformalizowane. Zapytaliśmy się o podstawę prawną ich działań i pozostawienia bez dalszych czynności naszej skargi i 30-dniowego terminu na odpowiedź. Uzyskaliśmy informację, iż powinniśmy „załatwić sobie profesjonalnego pełnomocnika”.

Obecnie sytuacja wygląda tak, że skargę wysłaliśmy 23 lipca i powinna być rozstrzygnięta w ciągu 30 dni od jej wpłynięcia. W tej chwili mamy 10 września, a przez kolejne 2 tygodnie mamy czekać na kolejną odpowiedź od działu SN, który nie jest w ogóle kompetentny do rozmów z nami. Okres na odpowiedź jest związany ze specyfiką tego postępowania a nie mechanizmami prawnymi za pomocą, których moglibyśmy wywrzeć konkretną presję, i które to mechanizmy obowiązywały odkąd istnieje prawo w Polsce w tym zakresie. Na chwilę obecną wydaje nam się, że jedynym rozsądnym wyjściem z tej sytuacji jest napisanie skargi do Rzecznika Praw Obywatelskich i wyrażenie prośby o interwencję w sprawie.

Wolne Konopie

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
5 komentarzy
 1. Tymon 3 lata temu

  Coś wiadomo więcej w temacie, czy cisza ze strony SN i RPO?

 2. Patryk 3 lata temu

  #WolneKonopie

 3. Patryk 3 lata temu

  Poprawcie to pismo, bo piszecie w punkcie na drugiej stronie, w drugim zdaniu o ustawie z dnia 8. grudnia 2021 roku, ustawa ta była prawdopodobnie wprowadzona w 2020, więc znów zostawiliście niepotrzebnie uchyloną furtkę do ewentualnej odmowy z powodu niewłaściwego uzasadnienia.

  PS OBY W KOŃCU KTOŚ SIĘ NAMI ZAJĄŁ I PRZYJĄŁ INICJATYWĘ, SKORO SĄ TACY PEWNI O SZKODLIWOŚCI, TO NIE POWINNI SIĘ BAĆ, ŻE UZBIERAMY 100 TYŚ. JEŚLI KTOŚ Z LUDZI ODPOWIEDZIALNYCH ZA NIEUSTANNE ODMOWY PRZECZYTA TO APELUJĘ – DAJCIE WIĘKSZOŚCI DOJŚĆ DO GŁOSU I NIE ZAMYKAJCIE SIĘ W BAŃCE INFORMACYJNEJ KTÓRĄ SAMI TWORZYCIE WBREW SOBIE I SWOIM ZAPISKOM I USTAWOM, KTÓRE SAMI KILKA LAT TEMU USTALALIŚCIE. OTWÓRZMY SIĘ NA KONOPIE

 4. Michał 3 lata temu

  Jesteśmy sami i musimy się mobilizować i organizować. Trzymam mocno kciuki za te działania. Nie możemy odpuścić.

 5. Damian 3 lata temu

  Co potem? Skoro sąd najwyższy uległ tak nieziemskiej korupcji zostaje już tylko sąd europejski?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content