Jeśli używasz medycznej marihuany i chcesz wyjechać z nią za granicę, to aby być w pełni zabezpieczonym musisz uzyskać pozwolenie na przewóz z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Należy pobrać dokument umożliwiający przywóz lub wywóz środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów kategorii 1 na własne potrzeby lecznicze. Wniosek ten możemy ściągnąć ze strony Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Do wypełnionego dokumentu należy dołączyć podanie, receptę oraz zaświadczenie od lekarza o stosowaniu Cannabis.

Podanie może zostać napisane na kartce i brzmieć następująco:

„Proszę o wydanie zaświadczenia zezwalającego wywóz leków za granicę do (tutaj nazwa kraju) w dniach (od – do).

Lek: Cannabis Flos (nazwa leku).

Dawka: (dawka zalecona przez lekarza)

Ilość: (łączna ilość Cannabis, którą przewozimy, np 30 gramów.)

Podpis: (imię i nazwisko) ”

Urząd ma do 14 dni na odpowiedź czy akceptuje ten wniosek, czy odrzuca. Najczęściej odpowiedź przychodzi w ciągu 7 dni. Wniosek składamy w siedzibie GIF w Warszawie – kancelaria mieści się na parterze lub wysyłamy na wskazany adres zachowując dokument nadania.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie GIF.

Jakub Gajewski
1 komentarz
  1. Robert 4 miesiące temu

    Wszystko fajnie tylko jak mieszkam tez w Niemczech i czasem ciężko jest dokładnie zaplanować kiedy pojadę. Na szybko muszę załatwić spotkanie z lekarzem, później jeszcze jeździć do innych miast bo w moim nie ma apteki z dostępem do MM a tak na prawdę jestem tylko 72h w Polsce i muszę wracać, co w tedy??

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content