Jeśli używasz medycznej marihuany i chcesz wyjechać z nią za granicę, to aby być w pełni zabezpieczonym musisz uzyskać pozwolenie na przewóz z Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego.

Należy pobrać dokument umożliwiający przywóz lub wywóz środków odurzających, substancji psychotropowych lub prekursorów kategorii 1 na własne potrzeby lecznicze. Wniosek ten możemy ściągnąć ze strony Główny Inspektorat Farmaceutyczny. Do wypełnionego dokumentu należy dołączyć podanie, receptę oraz dodatkowo zaświadczenie od lekarza o stosowaniu Cannabis.

Podanie może zostać napisane na kartce i brzmieć następująco:

„Proszę o wydanie zaświadczenia zezwalającego wywóz leków za granicę do (tutaj nazwa kraju) w dniach (od – do).

Lek: Cannabis Flos (nazwa leku).

Dawka: (dawka zalecona przez lekarza)

Ilość: (łączna ilość Cannabis, którą przewozimy, np 30 gramów.)

Podpis: (imię i nazwisko) ”

Urząd ma do 14 dni na odpowiedź czy akceptuje ten wniosek, czy odrzuca. Najczęściej odpowiedź przychodzi w ciągu 7 dni. Wniosek składamy w siedzibie GIF w Warszawie – kancelaria mieści się na parterze lub wysyłamy na wskazany adres zachowując dokument nadania.

Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie GIF.

Dodatkowo musisz posiadać przy sobie paragon na zakupiony w aptece surowiec. Bardzo często to ten dokument jest brany pod uwagę przez celników i na jego podstawie konfrontują ilość oraz cenę zakupionego leku z tym co posiadasz przy sobie. Ważne jest to również w przypadku obliczania kwoty podatku, ponieważ np. w Norwegii możesz wjechać bez zgłaszania z surowcem do 6000 koron. Powyżej tej kwoty trzeba celnikom zgłosić przewóz i zapłacić za to podatek.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
 1. Robert 3 lata temu

  Wszystko fajnie tylko jak mieszkam tez w Niemczech i czasem ciężko jest dokładnie zaplanować kiedy pojadę. Na szybko muszę załatwić spotkanie z lekarzem, później jeszcze jeździć do innych miast bo w moim nie ma apteki z dostępem do MM a tak na prawdę jestem tylko 72h w Polsce i muszę wracać, co w tedy??

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content