Boston, MA: Obojętny metabolit THC, karboksy-THC może być obecny przez okres przekraczający 25 dni u młodych dorosłych, którzy zaprzestali stosowania substancji, zgodnie z danymi klinicznymi opublikowanymi w Journal of Psychopharmacology.

Zespół śledczych z Harvard Medical School, John Hopkins University i Massachusetts General Hospital ocenił czasy wykrywania karboksy-THC w grupie 70 nastolatków i młodych dorosłych (w wieku od 15 do 25 lat) podczas miesięcznego monitorowania ich abstynencji.

Czterdzieści procent pacjentów uzyskało wynik dodatni na obecność karboksy-THC w moczu przez okresy przekraczające 25 dni. Badacze oszacowali, że przynajmniej niektórzy badani będą wykazywać testy pozytywnie przez okres do 80 dni. Płeć i wskaźnik masy ciała badanych wpłynęły na wzorce eliminacji karboksy-THC.

Autorzy podsumowali: „Odkrycia te podkreślają, że w przypadku dorosłych, wykrywalne metabolity kannabinoidów niekoniecznie wskazują na ich niedawne stosowanie przez młodzież. Wyniki desperacko przywołują nowe badania, które mogą być przeprowadzone w określonych momentach, które będą w stanie wykryć niedawne spożycie konopi indyjskich oraz określić stan pod wpływem zarówno u dorosłych, jak i młodzieży.  Algorytmy uwzględniające poziomy THC-COOH, oceniane wzdłużnie i czas między pobraniem próbek są najlepiej przygotowane do potwierdzenia abstynencji.

Wcześniejsze badania wykazały obecność karboksy-THC przez okresy przekraczające 80 do 100 dni po abstynencji u byłych dorosłych użytkowników. W rezultacie Krajowa Administracja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego Stanów Zjednoczonych przyznaje : „Wykrywanie metabolitów THC w moczu, głównie THC-COOH-glukuronid, wskazuje tylko na wcześniejsze narażenie na THC. Czas wykrycia jest znacznie powyżej czasu zatrucia i upośledzenia. Nie można obecnie przewidzieć konkretnych efektów na podstawie stężeń THC-COOH.” 

Źródło: Journal Sagepub

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content