We wtorek 2 października o godzinie 12:00 przed Sądem Okręgowym w Lublinie, w sali 28, odbędzie się rozprawa oskarżonego Andrzeja S., który stanął pod zarzutem zbrodni polegającej na wytwarzaniu oleju z konopi dla starszej pani chorej na raka (w celu wsparcia terapii morfinowej leczącej ból) i nalewki z konopi także w celach medycznych (ustawa przewiduje, że grożą mu minimum 3 lata).

Na rozprawę w charakterze biegłego została wezwana dr n. med. Dorota Rogowska-Szadkowska, która będzie miała udzielić odpowiedzi sądowi, czy w przypadku schorzeń dwóch osób, którym Andrzej S. udzielał lekarstwa konopnego, jego działanie miało uzasadnienie medyczne, zgodnie z aktualną wiedzą dotyczącą zastosowań konopi.

Sprawa ma charakter precedensowy, gdyż obrona wnosi o umorzenie sprawy o zbrodnię (sic!) w związku z brakiem szkodliwości społecznej czynów Andrzeja S., który w związku z powyższymi zarzutami spędził 7 miesięcy w areszcie śledczym (został zwolniony bez poręczenia majątkowego po pierwszej rozprawie, która odbyła się w sierpniu bieżącego roku).

Zapraszamy osoby zainteresowane zagadnieniem, aby wzięły udział w rozprawie w charakterze publiczności. Salę rozpraw podamy w poniedziałek. Na rozprawie w charakterze publiczności będzie obecny prezes stowarzyszenia Andrzej Dołecki. Obrońcą Andrzeja S. jest współpracujący ze stowarzyszeniem adw. Stelios Alewras.

EDIT: sala 28. W miejsce biegłej będzie przesłuchiwany świadek, któremu Andrzej S. udzielał własnej produkcji oleju z konopi, w celu wsparcia terapii morfinowej matki świadka, przy zaawansowanym stadium nowotworu żołądka.

 

Więcej info w wydarzeniu TUTAJ.  Sprawa wciąż się toczy. Do czasu zakończenia sprawy informacje na jej temat będą się pojawiać w wydarzeniu!

Jakub Gajewski
1 komentarz
  1. nina 3 lata temu

    To jest bezprawie niby w państwie prawa.Nie dawał dzieciom nie handlował więc o co chodzi złodziejom?Że nie zarobili. Mamy prawo leczyć czym chcemy. To nie może być tak by pomagając tak schorowanym ludziom siedzieć jak przestępca w więzieniu.!!!

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content