Jesteśmy organizacją apolityczną, niemniej jednak postulat reglamentacji marihuany to obecnie problem natury politycznej. Popieramy każdego kandydata, który oficjalnie opowiada się za uregulowaniem tej kwestii, a zarazem nie nawołuje do nienawiści i nie dzieli społeczeństwa na lepszych i gorszych. Kandydaci popierani przez nas to osoby, które przede wszystkim charakteryzują się uczciwością, szacunkiem i zrozumieniem poglądów innych. Są to społecznicy, którzy stawiają przed szereg dobro obywateli, a nie interes partyjny. Od lat udowadniają swoją przydatność społeczeństwu poświęcając własne życie i zdrowie, aby żyło nam się lepiej. Głos oddany na nich to głos oddany na dobrych ludzi! 

Jeżeli nie masz na kogo zagłosować to postaraj się nie wspierać kandydatów partii, które już od lat utrzymają status quo w sprawie marihuany, chyba, że oni sami oficjalnie wypowiadają się za potrzebą zmian. Głosuj na ludzi młodych i bezpartyjnych. Głosuj na wolnościowców, ale również na osoby chcące działać w zakresie pomocy ludziom, którzy takiej pomocy potrzebują! Staraj się głosować na tych, którzy charakteryzują się personalnymi osiągnięciami, lub ludzi, którzy są ekspertami w swoich dziedzinach (wykształcenie nie wystarczy, zasiadanie w dziesiątkach spółek i stowarzyszeń również). Nie głosuj na zdeklarowanych radykałów, którzy są zaślepieni swoimi poglądami, oni nic dobrego w obecnej sytuacji nam nie przyniosą! Nie głosuj na ludzi o wątpliwej konstrukcji psychicznej. Nie głosuj na populistów, bo ładne slogany, które chcesz usłyszeć nie załatwią ci dobrobytu w życiu! Nie głosuj na gości, którzy nic w życiu nie osiągnęli, a próbują wczołgać się na polityczny stołek.

Pamiętaj! Najważniejsze to oddanie głosu! Zainteresuj się polityką, ale miej do niej dystans! Jak nie będziemy się tym interesować to polityczne pasożyty żerujące na naszych portfelach dalej będą nas ograbiać i niewolić! Wyślij na emeryturę tych, którzy obecnie powodują podziały w społeczeństwie  i myślą tylko o swojej i kolegów z partii przyszłości!

Wolność dla konopi, konopie dla wolności!

 

KANDYDACI POPIERANI PRZEZ WOLNE KONOPIE *

 

NA BURMISTRZA I PREZYDENTA

 

 • Piotr Liroy-Marzec – kandydat na prezydenta Kielc (Komitet Wyborczy Wyborców Wolność w Samorządzie)
 • Mikołaj Alfred Janus – kandydat do rady miasta Krakowa, okręg numer 2, miejsce numer 7 (KWW Łukasza Gibały Kraków dla Mieszkańców)
 • Mateusz Klinowski – kandydat na burmistrza Wadowic (KWW Mateusz Klinowski i Wolne Wadowice)
 • Łukasz Gibała – kandydat na prezydenta Krakowa (KWW Łukasza Gibały Kraków dla Mieszkańców)
 • Jan Śpiewak – kandydat na prezydenta Warszawy (KWW Jana Śpiewaka Wygra Warszawa)

 

DO RADY MIASTA

 • Maciej Maciejowski – kandydat do rady miasta stołecznego Warszawy okręg 9, miejsce numer 1 (KWW Wolność w Samorządach)
 • Artur L Banach – kandydat do rady miasta st. Warszawy, okręg numer 7, miejsce numer 6 (Niezależny z KWW Kukiz 15′)
 • Robert Koliński – kandydat do sejmiku samorządowego woj. warmińsko-mazurskie, Elbląg lista numer 6, miejsce numer 1 (KWW Komitet Partia Razem)
 • Renata Granowska – kandydat do rady miasta Wrocławia, okręg numer 5, lista nr. 4,  miejsce numer 2 (KWW Koalicja Obywatelska)
 • Krzysztof Józef Wojtas – kandydat na radnego miasta Kamienna Góra, okręg numer 1, miejsce numer 2 (KWW Nowoczesna Gmina 2023
 • Marek Kowalski – kandydat do rady miasta Chełmna, okręg 12, miejsce 2, (KWW Chełmno – Miasto Mieszkańców)

 

*LISTA BĘDZIE AKTUALIZOWANA I POWINNO POJAWIĆ SIĘ NA NIEJ JESZCZE KILKU KANDYDATÓW! KANDYDACI NA TEJ LIŚCIE TO OSOBY, KTÓRE ZNAMY OSOBIŚCIE, I WIEMY, ŻE M.IN. DZIAŁAJĄ NA RZECZ UREGULOWANIA STATUSU MARIHUANY W POLSCE.

 

Główne postulaty w celu zmiany polityki wobec marihuany:

1.Badania naukowe wskazują, że prawie każda ludzka choroba wiąże się ze zmianą poziomu receptorów kannabinoidowych w organizmie człowieka, a układ endokannabinoidowy (sieć receptorów), który posiada prawie każdy organizm występujący na naszej planecie jest odpowiedzialny za prawidłowe działanie układu odpornościowego. Medyczna marihuana mimo wejścia w życie ustawy wciąż nie jest dostępna. Wedle szacunków może z niej skorzystać nawet milion pacjentów. Priorytetem powinno być dopuszczenie jej do powszechnego użytku medycznego i dopuszczenie polskich producentów do tego rynku.

2. Okres 20 lat trwania prohibicji pokazuje, że ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii nie działa i przynosi same szkody państwu, i społeczeństwu. Ustawa miała chronić dzieci przed marihuana, a w efekcie mają one łatwiejszy dostęp do konopi niż dorośli. Ustawa niszczy życie młodym ludziom, którzy po ukaraniu nie mogą znaleźć pracy, niszczone są więzy rodzinne, a obywatele tracą zaufanie do państwa.

3. Toksyczność marihuany jest bardzo niska w porównaniu do innych używek, niemniej jednak wpływa negatywnie na rozwijający się mózg dzieci i nastolatków. Wiek inicjacji z marihuaną obniża się każdego roku, a młody, rozwijający się mózg predysponuje do eksperymentowania m.in z marihuaną. Niestety nie jesteśmy w stanie tego powstrzymać, ale jesteśmy w stanie ją ograniczyć do minimum. Potrzebujemy jak najszybciej przekazać marihuanę w ręce ludzi odpowiedzialnych, którzy będą ją dystrybuować pod kontrolą Państwa. Obecnie diler nie pyta się o dowód, po uregulowaniu dostępności „czarny rynek” skurczy się na rzecz „rynku białego”. Dostęp do tego rynku będzie dla niepełnoletnich utrudniony.

4. Rośliny są na naszej planecie między innymi po to, aby z nich korzystać. Każdy dorosły człowiek dopóki nie szkodzi innym, dopóty powinien mieć wolny wybór z jakiej rośliny, w jaki sposób i w jakim celu chce z niej skorzystać. Nielogicznym i nieracjonalnym jest zabranianie rosnąć roślinie, która z całego świata flory jest najbardziej przydatną człowiekowi.

5. Uregulowanie statusu konopi w Polsce i zaprzestanie karania użytkowników marihuany. To jest problem zdrowotny a nie karny. Policja powinna skupić się na zorganizowanych grupach przestępczych, a nie na nieszkodliwych dla społeczeństwa pojedynczych i niezorganizowanych plantatorach, lub konsumentach, czy dilerach-płotkach. W tym momencie przeciętny diler substancji psychoaktywnych oprócz marihuany posiada również w swoim asortymencie narkotyki zdecydowanie bardziej szkodliwe. Zadaniem Państwa jest oddzielenie użytkowników konopi indyjskich od użytkowników i dilerów narkotyków twardych. Tylko poprzez kontrolowanie tego rynku jest to możliwe.

6. Wpływy do budżetu państwa po opodatkowaniu dystrybucji marihuany to wedle szacunków minimum 8 mld złotych, a w naszym mniemaniu dwukrotnie więcej. Do tego dochodzą oszczędności z powodu ograniczenia kosztów ścigania i karania obywateli. Obecnie tymi pieniędzmi obracają grupy przestępcze, które inwestują je w rozwój swojej działalności, zajmując się często wieloma innymi kryminalnymi przestępstwami. Zabierzmy im te środki i przekażmy na dofinansowanie policji, szkół, nauki, profilaktyki antynarkotykowej czy chociażby sportu i kultury!

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
6 komentarzy
 1. Ryszard 6 lat temu

  Proszę o polecenie radcy prawnego w sprawie o hodowlę
  marihuany na własny użytek

  • Jakub Gajewski 6 lat temu

   jakie miasto Ryszard? Odezwij sie na prawnik(at)135.125.238.170

 2. Lukasz 6 lat temu

  Wroclaw! Brawo za odwagę PAni Renato, trzymamy kciuki. Wrocław wspiera!

 3. Tomek 6 lat temu

  Gdzie JKM i Konrad Berkowicz Q_Q

 4. Marek 6 lat temu

  Co z Korwinem ?

 5. Sebastian 6 lat temu

  Gdzie Konrad Berkowi z i Janusz Korwin-Mikke?

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content