Nie czekaj z założonymi rękami aż prawo się zmieni. Wiedz, że możesz być jednym z trybików, które pozwolą nam dojść do celu. Wystarczy, że się uaktywnisz. Sprawdź podstawowe informacje, które powinien wiedzieć każdy aktywista i rusz w miasto propagować ideę Wolnych Konopi.

 

JAK ZROBIĆ KLEJ Z MĄKI?

 

Potrzebne nam będą:

 • mąka ziemniaczana ok. 2-3zł/kg
 • woda
 • garnek (najlepiej stary)
Radzimy użyć starego garnka, bo jeśli przygotujemy za gęsty klej, ciężko będzie się go pozbyć z naczynia. W przepisie nie ma dokładnych proporcji – wszystko trzeba wyczuć. Od tego zależeć będzie moc kleju:) Przygotuj wodę w takiej ilości, w jakiej chcesz uzyskać klej (0.5 kg mąki to ok. 10 l kleju). Rozlej wodę w przygotowanej ilości do dwóch naczyń po połowie (do garnka i np. do miski). Zimną wodę w misce pomieszaj z mąką, natomiast tą w garnku wstaw na gaz. Kiedy zacznie wrzeć, zmniejsz gaz i mieszając wlewaj do niej POWOLI(!) wcześniej przygotowaną mieszankę. Po dokładnym wymieszaniu całości zostaw roztwór żeby ostygł. Klej po wystygnięciu zgęstnieje, jeśli będzie zbyt gęsty można go rozrzedzić ciepłą wodą. Czas przydatności kleju to ok. 24 godziny. Najlepiej rozprowadzać go pędzlem. Przygotowanie kleju jest bardzo proste. Dobrze go rozmieszajcie żeby nie było grudek. A plakaty z MMM 2006, do których użyto takiego kleju wiszą do tej pory w wielu miastach.

Istnieją również inne sposoby klejenia, np. na taśmę dwustronną. Jednak te sposoby sa dużo gorsze, plakaty łatwiejsze do zerwania, krócej wiszą.  Najlepszym i sprawdzonym sposobem jest klej z mąki.

 


PLAKATOWANIE:

 

Gdy już zrobicie klej, czeka was kolejne zadanie. Wyjście na miasto wraz z propaganją. Pamiętajcie! Po wyjściu z domu macie przy sobie jak najbardziej legalny staff – wiadro, pędzel, plecak i plakaty. Tylko podczas samej czynności rozwieszania plakatów jesteście niepożądanym elementem ulicznym. Podczas wyprawy możecie napotkać jakieś niespodzianki typu: niebieskie mundurki z pobliskiego „liceum” 😉 bądź niezadowoleni właściciele powierzchni, na której kleicie (czasem zdarzają się pozytywne reakcje), tudzież przechodzący Roman Giertych. Aby zapobiec takim zdarzeniom należy najpierw obrać sobie mniej więcej punkty i miejsca, w których chcemy przeprowadzać akcje, najlepiej aby były to powierzchnie rzucające się w oczy, których oklejenie jak najmniej będzie przeszkadzało innym. Nie klejcie na przystankach, zabytkach czy na słupach reklamowych, bo następnego dnia już ich tam nie będzie. Dobrymi punktami są natomiast metalowe skrzynki prądowe przy budynkach, dłużej nieremontowane pomieszczenia przy ulicy, latarnie, przy skrzyżowaniach, duże znaki drogowe od drugiej strony(większe mandaty). Mandaty kształtują się w granicach 50-250 zł. lub jak ktoś woli może wybrać sobie Sąd Grodzki ;). Strasznie to brzmi, ale uwierzcie mi, że wcale to straszne nie jest, raczej komiczne. Wiadomo mandaty czasem się zdarzają, ale rzadko i najczęściej w dużych miastach. Nie bójcie się, nie zbiją was za to:). Możemy zrobić blitzkriega albo zagrać bardziej taktycznie i obrać strategie na plakatowanie okresowe. Kwestia zajawki i chęci i jak najmniejszej ilości spalonych roślin. Do wykonania zadania potrzebny jest skład od 2-4 ludzi (Klejarz, pomocnik klejarza, fotograf i powiedzmy obserwator). Porę dnia obieracie, jaką uważacie. Niektórym lepiej klei się w nocy, niektórym wieczorem, a jeszcze innym w dzień lub rano. Powodzenia w boju! To uzależnia!

 

WYKONANIE SZABLONU:

Przygotuj poniższe rzeczy:

 • gruby karton
 • nożyk tapicerski
 • marker
 • ołówek
 • linijka (opcjonalnie)
 • rękawiczki lateksowe
 • DOBRY PROJEKT I POMYSŁ NA AKCJĘ

Podczas odbijania szablonu na powierzchniach, staraj się trzymać puszkę min 20-30 cm od ściany. Równomiernie pokrywaj całą powierzchnię wzoru na szablonie.

Przykład odbitego szablonu

 

Przy wycinaniu szablonu z folii samoprzylepnej, używaj również nożyka tapicerskiego. Najlepszą folię (pod względem grubości) możesz dostać w agencji reklam. Im grubsza, tym lepsza!

 

Szablon z folii samoprzylepnej

 

 

WYKONANIE TRANSPARENTU:


Do wykonania transparentu potrzebne nam są: farby w sprayu (najlepiej Montany), bądź farby olejne, dwa kije w miarę mocne, ale nie ciężkie, prześcieradło, gwoździki bądź pinezki do przymocowania prześcieradła oraz oczywiście pomysł na hasło i szczypta wyobraźni.

 

 

 

Przykładowe hasła na transparent:

„Pracy, chleba i marihuany!”
„Diler nie zapyta się Twojego dziecka czy jest pelnoletnie!”
„Mamy prawo do szczescia nie mamy szczescia do prawa!”
„Taki Syn prokuratora wychodzi od razu!”
„Legalizacja – Byc albo nie byc dla naszych spokojnych chwil!”
„Lepiej posadzic krzak niz nas!”
„Niby czlowiek jest wolny a co z tego ma?”
„Chamy mogą huliganić, nas za trawkę chcą posadzić!”
„Panie Premierze, panie Prezydencie, zamiast się wykłócać zapalcie po skręcie!”
„Mniej burd i rozruchów – plus legalnych buchów!”
„Niewinni za kratami, zajęta Policja – tak wygląda prohibicja!”
„Chociaż bardzo chcecie wszystkich nie zamkniecie!”
„Za jazde na gazie grożą Ci dwa lata
Trzy posiedzisz w kiciu za skręcenie bata!” 
„komunizm zdechł i odeszla komuna, kaczyzm padl..a wolnosci nima”
„Wolnosc dla Konopi, Konopie dla Wolnosci!”
„Prośba Donald!Nie bądź Kaczka!Pozwól sadzić zielonego krzaczka!” 
„Chleba, Pracy, Marihuany” 
„Kiedy siła Miłości przezwycięży miłość do siły, świat pozna pokój”
„My wolimy Marię i Ducha co Bucha”
” Konopia łączy ludzi bardziej niż Nokia”
 
 
 
 

GRAFICZNY PRZYKŁAD TWORZENIA PLAKATU:

 

 
 
 

BĄDŹMY WIDOCZNI:

Proponujemy, zalecamy oraz sugerujemy, aby każdy uczestnik manifestacji był ubrany w jakiś zielony akcent! Nie mylić z trawką w kieszeni! Może to być apaszka, torebka, włosy, oczy bądź paznokcie. Możesz nawet być goły i cały zielony o zielonej duszy w zielonym ciele bo w zielonym ciele zielony duch:). Bądźmi zieloni! Bądźmy widoczni! Zabierzcie ze sobą zwierzaki, deskorolki, rolki, samochodziki, szczudła, za blanta sie przebierzcie albo supermana czy nawet Romana, to jest legalne, tego policja nam nie zabierze 🙂 a na pewno urozmaici nasz marsz.

Siou

 

 

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content