Australia dąży do globalnej dominacji w rozwijającym się przemyśle: marihuany leczniczej. Rząd tego kraju zapowiedział, że legalizuje zagraniczny eksport produktów z konopi indyjskich do zastosowań medycznych.

– Chcielibyśmy być dostawcą numer jeden na świecie – powiedział minister zdrowia Greg Hunt. Według niektórych ekspertów ruch rządu może doprowadzić do boomu w branży. Prognozy przewidują, że rynek australijskich produktów leczniczych na bazie konopi indyjskich zwiększy się czterokrotnie – do 1 mld dol. – do roku 2020. Rządowe plany spowodowały znaczny wzrost cen akcji australijskich firm produkujących surowiec do celów medycznych. Akcje Cann Group wzrosły o 35 proc.

Peter Crock, dyrektor generalny firmy, widzi duże możliwości na takich rynkach jak Kanada i Niemcy, gdzie mogą występować niedobory w lokalnej produkcji.

Raport opublikowany w zeszłym roku przez Grand View Research, amerykańską firmę zajmującą się badaniami rynku, przewidywał, że światowy rynek marihuany przebije poziom 55 mld dol. do 2025 roku. Obecnie głównymi producentami marihuany leczniczej na eksport są Kanada i Holandia, natomiast największymi odbiorcami – Niemcy i Chorwacja.

Nie tak łatwo sprzedawać legalnie marihuanę

Międzynarodowy handel legalną marihuaną jest nadal ściśle kontrolowany. Sprzedaż ogranicza się do użycia leczniczego. Kraje muszą zgłaszać wszystkie transakcje w Międzynarodowej Radzie Kontroli Narkotyków Organizacji Narodów Zjednoczonych.

Australijskie ministerstwo zdrowia wyraziło nadzieję, że decyzja o legalizacji wywozu wzmocni rynek lokalnych producentów i zapewni bardziej stabilną podaż dla australijskich pacjentów. Australia zalegalizowała dostęp pacjentów do marihuany na poziomie federalnym w 2016 r., ale zasady różnią się na poziomie stanowym. Użytkowanie rekreacyjne jest nadal zabronione w całym kraju. Lek jest zazwyczaj przepisywany w celu złagodzenia bólu u pacjentów z chorobami zagrażającymi życiu, takimi jak rak i AIDS. Mimo zmian przepisów pacjenci nadal mają trudności z dostępem do leków, a niektórzy lekarze odmawiają ich przepisania.

 

ŹRÓDŁO: WYBORCZA.PL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content