Zalegalizować marihuanę (inaczej: konopie), czy raczej nie legalizować – oto pytanie, które stanowi temat dyskusji nie od kilku czy kilkudziesięciu lat, ale od wieków.

W rzeczywistości przepisy regulujące handel marihuaną zaczęły powstawać już w XVI wieku. Chociaż od tego czasu na świecie poczyniono wiele ustępstw, jednak nadal jest to temat drążony przez ustawodawców na szczeblu krajowym jak i światowym. Sprawę dodatkowo komplikuje fakt, że niektóre państwa zalegalizowały konopie, a inne nie. Niektóre stany lub państwa chcą zalegalizować marihuanę ze względu na jej właściwości lecznicze, inne – do celów rekreacyjnych. Jeszcze inni uważają, że powinna po prostu zostać zalegalizowana, bez żadnych ograniczeń. Oto kilka z wielu powodów, dla których należałoby zalegalizować marihuanę na całym świecie.

Marihuana stosowana z powodów zdrowotnych
Od wielu lat marihuanę z powodzeniem wykorzystuje się do pomocy ludziom cierpiącym na poważne problemy zdrowotne. Osoby chorujące nie powinny musieć jechać do państw, w których jest ona legalna, po to tylko, żeby zdobyć medykament, który poprawi jakość ich życia i pozwoli im lepiej się poczuć. Ze względu na piętno ciążące na marihuanie, wielu pacjentów zwyczajnie boi się po nią sięgnąć. Ponadto legalizacja pozwoli chorym na zdobycie konopi do celów leczniczych, bez konieczności pokonywania licznych przeszkód.

Więcej bezstresowych podróży
Jeżeli jakaś osoba mieszka na terytorium stanu lub kraju, gdzie zalegalizowano marihuanę do celów leczniczych, jest ona chroniona przed więzieniem w tym właśnie kraju, ale nie, gdy musi udać się poza jego granice. Legalizacja marihuany sprawi, że odbywanie podróży, mając przy sobie marihuanę, będzie bezpieczne i bezstresowe.

Bezpieczniejsza niż alkohol czy inne legalnie przepisywane leki
Alkohol i leki legalnie przepisywane na receptę są odpowiedzialne za prawie 20 tysięcy zgonów rocznie, natomiast marihuana jest bezpieczna i z pewnością nikogo nie zabije. Żeby marihuana mogła być uznana za szkodliwą, należałoby spożytkować jej tyle, że jest to po prostu niewykonalne.

Legalna sprzedaż byłaby przydatna młodym, dorosłym ludziom
Marihuanę zażywa rocznie ponad 25 milionów ludzi, a liczba to ciągle rośnie, zwłaszcza wśród nastolatków i młodych dorosłych. Kupując ją z nielegalnych źródeł, młodzi ludzie zyskują dostęp do bardziej szkodliwych środków odurzających. Legalizacja wyeliminowałaby ten niebezpieczny problem.

Oszczędność na kosztach sądowych
Każdego dnia tysiące osób zostaje aresztowanych za używanie lub posiadanie marihuany, co skutkuje przepełnieniem sądów i nadmiernym generowaniem kosztów sądowych. Legalizacja marihuany wyeliminuje koszty sądowe i pozwoli sądom skoncentrować się na poważnych sprawach sądowych.

Mniej przepełnionych aresztów i więzień
Ze względu na tak dużą liczbę aresztowań i uwięzień za używanie lub posiadanie marihuany, areszty i wiezienia są przepełnione. Karmienie i utrzymanie tych więźniów kosztuje podatników fortunę. A poza tym potrzeba coraz większej ilości pieniędzy na budowę nowych i większych zakładów karnych, będących w stanie pomieścić wszystkich zatrzymanych.

Drugs arest for cannabis

Dodatkowy dochód
Niezależnie od tego, czy chodzi o miasta, stany czy państwa, dochód zawsze jest sprawą ważną. Marihuana stanowi jedną z najczęstszych upraw, a jej legalizacja pozwoliłaby na stworzenie nowych miejsc pracy na danym obszarze i w całym kraju. Więcej miejsc pracy oznacza większe dochody, a to z kolei wspomoże naszą upadającą gospodarkę. Wystarczy pomyśleć o podatkach, jakie byłyby nałożone na sprzedaż marihuany. Tak duże dochody byłyby niesamowicie pomocne w opłaceniu wielu programów rządowych.

Tax for cannabis
Produkt mający wiele zastosowań
Jedna z odmian konopi tzw. konopie siewne znane są jako konopie może być wykorzystywana do różnych celów praktycznych, np. do produkcji tkanin, sznurka, a nawet jako ściółka dla zwierząt. Zastosowań konopi jest tyle, że nie sposób ich wszystkich wymienić. Szacuje się, że ma ponad 40 000 zastosowań.

Roślina pełna wartości odżywczych
Nasiona konopi są bardzo pożywne i bogate w kwasy omega-3, wapń i żelazo. Konopie są stosowane w wielu produktach spożywczych, na przykład w sosach do sałatek, batonikach i chipsach.

Higiena osobista i cele zdrowotne
Konopie znajdują zastosowanie jako produkt higieny osobistej, są także używane do produkcji niektórych balsamów do ciała, szamponów, odżywek nawilżających oraz mydeł. Oleje znajdujące się w tych produktach nie tylko są dobre dla skóry, ale także mogą zapobiec wystąpieniu ataku serca.

Roślina łatwa w uprawie i przyjazna dla środowiska
W przeciwieństwie do wielu innych roślin, które wymagają nawożenia i stosowania środków chemicznych, konopie mają bardzie niewielkie potrzeby w tym zakresie. Są także odporne na szkodniki, co oznacza, że w glebie nie znajdą się żadne szkodliwe insektycydy, a ich uprawa jest przyjazna dla środowiska. W istocie, w niektórych rejonach konopi używa się do oczyszczania gleby.

ŹRÓDŁO: ROYALQUEENSEEDS.PL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
1 komentarz
 1. Szonu 5 lat temu

  Nie przeczytałem jeszcze XDD

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content