Amerykańska firma Dixie Elixirs rozpoczęła produkcję gazowanych napojów zawierających kanabinoidy – związki aktywne marihuany. Drinki są reklamowane jako alternatywa dla palenia medycznej marihuany. Dostępne są w siedmiu różnych smakach: dwóch rodzajów lemoniady, słodkiej herbaty, truskawkowym, pomarańczowym, grejpfrutowym i korzennego piwa. Istnieje też dwusmakowa wersja skoncentrowanego napoju w małych buteleczkach. Firma reklamuje swój produkt jako bardzo smaczny i silnie działający, produkowany z konopi uprawianych na zboczach gór Kolorado.

Nagazowanie dwutlenkiem węgla ma powodować szybsze wchłanianie aktywnych substancji… Napoje mogą kupić tylko osoby, które mają lekarską receptę zezwalającą na kupno terapeutycznych środków opartych na marihuanie. W USA taka możliwość istnieje w 14 stanach, a liczba pacjentów korzystających z takich leków szacowana jest na pół miliona. Istnieje więc szansa, że konopne drinki znajdą się w lodówkach sklepów obok coca-coli. Może to się stać już w listopadzie po referendum w Kalifornii.

źródła: http://dixieelixirs.com/

http://www.newsweek.pl/

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content