Zacznijcie od oglądnięcia filmu i zobaczenia plakatu. Przypadkiem znalazłem się również na tym „festiwalu” więc widziałem to na własne oczy w jak nieodpowiedzialny i nieumiejętny sposób prowadzona jest profilaktyka antynarkotykowa w Polsce. Pieniądze zostały wydane, a patrząc na oprawę tego przedsięwzięcia duża część zapewne znalazła się w kieszeniach ludzi, którzy nie mają o profilaktyce żadnego pojęcia.

DO BURMISTRZA OLEŚNICY PANA MICHAŁA KOŁACIŃSKIEGO:

„Witam serdecznie. Panie Michale jest Pan młodym burmistrzem więc powinien Pan zrozumieć, że powiedzenie NIE dopalaczom nie wystarczy. Na ostatniej imprezie „NIE DOPALACZOM” nie było ani jednego „zainteresowanego”, nie było również żadnej wiedzy pożytecznej mogącej uchronić młodzież przed dopalaczami. Dopiero pod wieczór gdy zaczę Rozdano kilka baloników, postraszono narkotykami i zwinięto się do domu. Uczestnikami byli sami emeryci i dzieci z przedszkola, którym dopalacze nie grożą. Proszę wreszcie skupić się na innej strategii niż wywoływanie strachu i tworzeniu sztucznego świata, który w zderzeniu z rzeczywistością przegrywa w przedbiegach. oława festiwal rodzinny :)

Należy młodzieży mówić prawdę wtedy jest jakakolwiek szansa aby wytłumaczyć im, żeby po narkotyki nie sięgali tylko skupiali się na rozwoju własnych osobowości. Wszystkie katolickie i niekatolickie stowarzyszenia, fundacje, które zajmują się profilaktyką antynarkotykową idą od wielu lat w złym kierunku, pokazują to statystyki regularnego wzrostu spożycia substancji psychoaktywnych w Polsce. Nie tędy droga! Młodzieży się tak łatwo nie oszuka.

Rzetelna informacja i budzenie zaufania, budowanie możliwości, które odciągają od nudy i są dla młodzieży interesujące to jest klucz do sukcesu. Ograniczanie spożycia alkoholu i narkotyków w postaci utrudniania dostępu owszem. Karanie za używanie i jednoczesne oferowanie często gorszych trucizn w sklepach to oszukiwanie samych siebie. Na zachodzie to zrozumiano już dawno temu i osiąga się wyniki. Liczę na rzetelne podejście do tematu i rzeczywiste zainteresowanie się jak do takich problemów podejść aby rzeczywiście na imprezie pojawili się zainteresowani tym problemem. Pieniądze Oleśniczan mogłyby być wydane dużo lepiej i skuteczniej!

Odpowiedzi od burmistrza nie doczekałem. Natomiast można w sieci zobaczyć rozmowę na ten temat z „lubisiem” profilu burmistrza, która wygląda następująco:

plakat i rozmowa burmistrza na profilu

Pozdrawiam

Jakub Gajewski

ŹRÓDŁO: NOLEŚNICA

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content