Ostatnio coraz głośniej w mediach o medycznej marihuanie. Kolejne portale internetowe opisują przypadki dzieci i dorosłych wyleczonych z nieuleczalnych dla medycyny konwencjonalnej chorób. Argument o szkodliwości tego “narkotyku” dla małoletnich przestaje istnieć.  Sytuacja obraca się o 180 stopni – zalegalizujmy przetwory z konopi dla dobra naszych dzieci, dla ich życia i zdrowia!

O tym się mówi

Debaty toczyły się już od dawna, na spotkania przychodziły wciąż te same, przekonane osoby, a rozmowy były jałowe, bo nie prowadziły do zmiany sytuacji. Teraz jest inaczej – coś się ruszyło! Ten ruch można obserwować od seminarium “Cannabis leczy” zorganizowanego przez Fundację Krok po kroku oraz burmistrza miasta Oławy pod koniec lutego. Cały dzień trwały wykłady lekarzy i ludzi nauki oraz opowieści pacjentów i rodziców. Prelegentami byli m.in.: dr Marek Bachański, lekarz z Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie, zwolennik naturoterapii, lekarz Jerzy Zięba, Božidar Radišič – gość ze słoweńskiej organizacji Onej, referujący o stanie badań w ich kraju, Jędrzej Sadowski, prawnik z Instytutu Bioinfobank, liczni pacjenci oraz rodzice opowiadający swoje historie. Lista miejsc wyczerpała się już na tydzień przed planowanym seminarium, pytaniom z sali nie było końca, a każde zdawało się niecierpiące zwłoki. Przybyli głównie ludzie zainteresowani terapią olejem z konopi, ludzie przekonani o jego działaniu, chcący podjąć leczenie lub już leczeni.

Kolejne spotkanie rodziców, pacjentów, lekarzy i gościa z zagranicy odbyło się w Warszawie, 9 marca. Polska Sieć Polityki Narkotykowej, która była organizatorem, nie spodziewała się takiego zainteresowania, miejsc dla przybyłych znów zabrakło. Gościem specjalnym był Josh Stanley, twórca medycznej i znanej na całym świecie odmiany Charlotte’s Web. Czas trwania debaty zaskoczył wszystkich – spotkanie trwało niecałe dwie godziny, po których zabrakło czasu na pytania z sali. Wszystko to świadczy o wielkim zainteresowaniu tematem różnych środowisk.

Co na to media?

W końcu się interesują. Przeprowadzają wywiady, zapraszają do radia i programów śniadaniowych – temat przenika do świadomości ludzi! Wizerunek demonizowanej dotychczas marihuany stopniowo się ociepla, zwłaszcza, że przekonują do tego ludzkie historie, matki i ojcowie chorych dzieci, lekarze, prawnicy, politycy i sami pacjenci. Już nie zaprasza się wciąż tych samych twarzy, które zdążyły się już znudzić, już nie pracuje się z oddalonymi od tematu ludźmi. To już nie są rozmowy kanapowe prowadzone między politykami a pseudonaukowcami. Teraz do głosu doszły nowe, doświadczone życiem osoby, które w temacie mają coś bardzo ważnego do powiedzenia. Ten głos ma siłę! Zwłaszcza, że jest poparty wynikami badań pacjentów, badaniami naukowymi oraz ciągle napływającymi doniesieniami z zagranicy. Na świecie już wyrosło przekonanie o konieczności zmian w zakresie prawa narkotykowego, ale tam głosu narodu słuchają przedstawiciele władzy. U nas władza stara się być głucha na inicjatywy obywatelskie, czy to dotyczy szcześciolatków, czy legalizacji. Ale teraz to nie jest głos, który mogą zbagatelizować, teraz jest to połączona siła rodziców, pacjentów i lekarzy, którzy poznali już lek na raka, epilepsję, stwardnienie rozsiane i wiele innych schorzeń. Oni już nie proszą, oni się domagają. Poznali lekarstwo i chcą, aby było dostępne w ich kraju. Sytuacja, w której, aby leczyć swoje dziecko, trzeba wyjechać z kraju, jest kuriozalna. Jest niezgodna z podstawowymi prawami człowieka, jest niezgodna z Konstytucją!

Ile jeszcze bitew przed nami – nie wiadomo

Nie można składać broni, dlatego idziemy za ciosem i będziemy organizować kolejne spotkania, kolejne manifestacje, będziemy zakładać kolejne fundacje. Już teraz możemy zdradzić, że następne spotkanie utrzymane w podobnej konwencji jak seminarium w Oławie i debata w Warszawie, będzie w maju w Krakowie. 1 czerwca na Dzień Dziecka idźmy razem do Sejmu! W imię dobra naszych dzieci, którym należy się godne traktowanie i opieka lekarska na najwyższym poziomie.

Nie czekajcie na zmiany, zmieniajcie sami!

Rozmawiajcie z lekarzami, zrzeszajcie się w grupach, twórzcie fundacje, piszcie petycje do Ministerstwa Zdrowia, do pani Premier Ewy Kopacz, która jako lekarz pediatra powinna być czuła na sytuację nieuleczalnie chorych dzieci. Szlaki przeciera już Dorota Gudaniec z fundacją Krok Po Kroku. Mama chorego Maxa udziela wywiadów, występuje w radio i telewizji, nie pozostaje bezsilna – działa! Dołączmy do tej batalii o nasze prawa! W ten sposób niedługo wspólnie zmienimy polską rzeczywistość!

Czytaj także:

Seminarium “Cannabis leczy” LINK

Dorota Gudaniec https://wolnekonopie.org/2015/03/11/dorota-gudaniec-i-jej-walka-o-zycie-synka-maxa-i-medyczna-marihuane/

 

Helenka

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content