Wiceprezes Wolnych Konopi Jakub Gajewski z zarzutami za leczenie pacjentów olejem z konopi! Za dobre serce grozi mu do 15 lat – jak za morderstwo! Nagłaśniajcie sprawę, informujcie zaprzyjaźnione media, polityków, celebrytów, księży, sportowców – wszystkich tych, co mogą nagłośnić sprawę ! Wkrótce więcej info.
Poniżej krótka notatka od Jakuba na temat zaistniałej sytuacji:

„Wyszedłem z aresztu za kaucją. Grozi mi 15 lat wiezienia. Jestem uznany za zbrodniarza. Postawiono mi zarzut przemytu dużej ilości środków odurzających w postaci 0,9 kg oleju z konopi. Nie przyznałem się do zarzutu. Pomijając fakt, ze jest to ilość wystarczająca  na przeprowadzenie terapii raptem dla dwóch pacjentów z glejakiem 4 stopnia, chcę zaznaczyć, że oskarżono mnie o przemyt 40 000 działek odurzających… oleju, który NIE SŁUŻY do odurzania się. Olej używany jest wyłącznie do leczenia najcięższych, zaliczanych do śmiertelnych chorób, wobec których konwencjonalna medycyna jest bezradna i bezskuteczna. Nikt, kogo znam, nie używa oleju w celu odurzenia się!

Wyleczyłem moja mamę z podejrzenia o czerniaka w 10 dni. Mój ojciec ma 4 nowotwory. Nie podjął się leczenia konwencjonalnego. Usunął 4 organy i już nie może wycinać wiecej. Odkąd zaczał aplikować wyciągi z roślin, jakie mu podawalem, pierwszy raz nie ma wznowienia nowotworu i czuje się dobrze. Wrócil do pracy i normalnie funkcjonuje! Jestem wstrząśnięty i boję się tego wyroku, boję się tego, bo nie życzę nikomu, aby siedział w zamknięciu 15 lat za to, że uratował życie innych osób, na których służba zdrowia postawiła krzyzyk lub zniszczyła ich zdrowie próbując im pomoc. Zrobię wszystko, aby uratować moich bliskich!

Nie godzę się na niesprawiedliwość wobec obywatela, na uciemiężanie biednych, chorych ludzi przez system nastawiony głównie na zysk, a nie dobro i zdrowie czlowieka. Jako zdrowa jednostka obciążona możliwością zachorowania na chorobę nowotworową po rodzicach jestem zobowiazany pomóc i wykorzystać mozliwości, jakie moja filozofia życia stworzyła. Wykorzystywanie substancji leczniczych zawartych w przyrodzie od poczatków istnienia świata nie może być penalizowane.

Każdy z nas może mieć nowotwór. Każdy z nas może mieć padaczkę, stwardnienie rozsiane, chorobę Lesniewskiego-Crohna oraz szereg innych schorzeń. Każdy z nas winien mieć możliwość wyboru metody leczenia! Co jest złego w tym, że człowiek chce się z tych schorzeń uwolnić? Dlaczego prawo zabrania leczenia się najbardziej bezpiecznymi substancjami dostępnymi na ziemi? Substancjami o wysokiej skutecznosci leczniczej wobec nieuleczalnych dla medycyny akademickiej chorób. Substancjami, których lista negatywnych efektów ubocznych jest niemalże zerowa w porównaniu choćby ze zwykłymi lekarstwami przeciwbólowymi dostępnymi w kioskach ruchu. Wszystkie efekty związane z leczeniem tymi substancjami są odwracalne i nieszkodliwe nawet przy długotrwałym używaniu.

Zabrany olej z konopi to lekarstwo. W tym momencie pacjenci nie mają swojego leku. System jest odpowiedzialny za stan zdrowia pacjentów (!). Państwo nie daje chorym lekarstwa, zabrania leczenia, po raz kolejny pozwala im umrzeć! Obracamy się i tkwimy w totalnej nieświadomości podsyconej stworzonym na potrzeby prohibicji strachem, zwanym narkofobią. To ona przeszkadza nam w racjonalnym myśleniu. To ona spowodowala w głowach przeciętnych ludzi totalny bałagan i braki w wiedzy. Ci, którzy są jej twórcami (USA), właśnie zmienili zdanie i w szybkim tempie zalegalizowali ten lek, aby nieść pomoc małym i dużym pacjentom. Nasz system wpadnie na to za 10-15 lat, gdy będę wychodzil z więzienia:(((


P.S. Całą sprawę opiszę wkrótce, gdy dojdę do siebie.

P.S. 2. Służby, które wykonywały wobec mnie czynności, zrobiły wszystko zgodnie z prawem – jestem pod wrażeniem! Pomagając od 10 lat złapanym za obcowanie z marihuana nie przypuszczałbym, że tak to może wyglądać. Nie mam żadnych zastrzeżeń, każdy, dosłownie każdy funkcjonariusz wypełnił swoje zadanie należycie. Odzyskałem wiarę w nasze służby – coś, czego najmniej w tej całej sprawie bym sie spodziewał! Pamiętajcie – to nie wina Policji, to wina nieodpowiedzialnych polityków, którzy kosztem obywateli bawią sie klockami w przedszkolu zwanym Sejmem. Niestety, wina leży rownież w dużej mierze po stronie lekarzy, za których zwykli ludzie postawieni pod ścianą muszą zgłębiać wiedzę medyczną i prowadzić ukryte terapie.”

źródło cytatu:

Siouyoo

943094_10151658955525169_282476826_n

Komentarz rzecznika prasowego Wolnych Konopi Maćka Kowalskiego:

Import oleju z kwiatów konopi indyjskich to zdaniem polskiego ustawodawcy zbrodnia. Przekonał się o tym dobitnie Jakub Gajewski (Siou), jeden z liderów Wolnych Konopi – za zarzucany mu import 900 gramów olejku dla pacjentów grozi mu 15 lat więzienia!

Największym absurdem całej tej sytuacji jest fakt, że minęło już pół roku od historycznego postanowienia Trybunału Konstytucyjnego, który wyraźnie orzekł, że nie ma podstaw do utrzymywania w Polsce zakazu leczenia marihuaną. Innymi słowy, przepisy, na podstawie których Gajewski ma spędzić 15 lat życia za kratami, są niezgodne z Konstytucją! Parlament zobowiązanie TK jednak olał i bezprawne prawo ma się dobrze.

Na ironię losu zakrawa też fakt, że zatrzymanie miało miejscem raptem kilka tygodni po medialnej ofensywie Doroty Gudaniec i dra Jacka Bachańskiego – matki i lekarza prowadzącego terapię pierwszego w Polsce legalnego pacjenta medycznej marihuany. Zaliczyli wszystkie główne stacje telewizyjne, radiowe, dzienniki, tygodniki etc. Wszędzie – nawet w mediach konserwatywno-katolickich – mówiono o potrzebie unormowania prawnego terapii opartej na konopiach. Pokazywano uśmiechnięte dzieci, które dzięki preparatom na bazie cannabis odzyskiwały siły do życia. Puszczano ckliwe historie cudownych ozdrowień, jak ognia bojąc się jednak poważnej dyskusji nad tym, skąd wziąć lekarstwo. A prawda jest bolesna – jedyną metodą na zdobycie lekarstwa nad Wisłą jest dziś świadome łamanie prawa.

Każdego dnia ja i moi koledzy z Wolnych Konopi dostajemy maile i telefony od osób, których los wystawił na próbę. Ich bliscy cierpią na schorzenia, dla których medycyna konwencjonalna nie znajduje ratunku. Stają zatem przed dramatycznym wyborem – godzić się na nieuchronną śmierć, lub szukać alternatywy za wszelką cenę. Wiedzą, że skuteczność terapii olejem nie jest, jak z żadnym lekiem, stuprocentowa. Wiedzą, że za podanie tego leku swojej matce, ojcu czy dziecku, grozi im wieloletni wyrok. Mimo to decydują się na podjęcie zakazanej terapii. Wysyłanie naprzeciw tych ludzi aparatu represji w kominiarkach i z długą bronią jest absolutnym skandalem i brakiem jakichkolwiek śladów empatii.

Ale zaraz zaraz – powiedzą „prawdziwi Polacy”, podtrzymujący narodową tradycję narzekania, krytykowania i szukania dziury w całym – „przecież konopie wcale nie leczą, bo gdyby leczyły, to byłyby w aptece, prawda?„. To jest temat na osobną dyskusję – w mojej ocenie, jeśli choć jedno istnienie udało się uratować dzięki tej substancji, to karanie za jej posiadanie lub dystrybucję jest nieludzkie.

„Dura lex, sed lex” – powiedzą inni. Ten argument, jakoby prawa należało przestrzegać bez względu na to, czy jest racjonalne, jest zwyczajną bzdurą. Niech ze swoimi łacińskimi sentencjami i mądrościami typowymi dla studenta-neofity głoszący te hasła staną twarzą w twarz z człowiekiem, któremu olej z konopi uratował życie. Prawo jest dla nas, a nie na odwrót.

Mówi się nam, że jesteśmy Europejczykami, a żałosny Prezydent tego kraju zarzeka się wręcz, że Polska przeżywa swój złoty wiek. Jak dla mnie, zarzucanie zbrodni człowiekowi, który odważył się pomóc najbardziej potrzebującym, to średniowiecze, afront dla zdrowego rozsądku i zwykła niesprawiedliwość. W USA koncerny farmaceutyczne pracują już nad opatentowaniem natury – za 10-15 lat przyjdą do nas z tym samym olejem, w ładnym opakowaniu i z kilkoma zerami w cenie. Sądząc po wstępnych wynikach badań nie zdziwiłbym się, gdyby za terapię konopiami ktoś otrzymał nagrodę Nobla. Dam sobie obciąć rękę – ba, obie – że społeczeństwo prędzej czy później zaakceptuje fakt, że pacjenci mają prawo dostępu do oleju z konopi. Szkoda, że na zmiany w prawie poczekać będzie trzeba zapewne, aż któraś łajza z sali plenarnej przy Wiejskiej 4/6/8 na własnej skórze odczuje przepisy, które zabraniają dostępu do lekarstwa.

O sprawie Jakuba będę pisać na bieżąco. To mój przyjaciel, z którym od 10 lat ramię w ramię walczymy o rozsądek w odniesieniu do konopi. Sprawa jest jeszcze gorąca i na szczegółowe informacje przyjdzie nam trochę poczekać. Na razie wiemy, że sędzia zgodził się na poręczenie majątkowe, dając Kubie szansę na przygotowanie swojej obrony na wolności, nie zza więziennych krat. Tymczasem do ludzi dobrej woli gorąca prośba o zainteresowanie wszystkich świętych. Jedyną szansą Jakuba jest w tej chwili nagłośnienie sprawy. Informujcie zaprzyjaźnionych dziennikarzy, piszcie do swoich reprezentantów na każdym szczeblu władzy, rozmawiajcie o tym z rodziną i przyjaciółmi. Przez ostatnie kilka dni media bombardowały nas hasłami o miłosierdziu i miłości bliźniego – teraz jest czas okazać je w praktyce.

źródło:

MACIEK KOWALSKI

foto by Paradise Seeds

Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
19 komentarzy
 1. PEDRO 9 lat temu

  SADZIC PALIC ZALEGALIZOWAC MOZNA LECZYC KONOPIAMI KTORE NIE ODUŻAJA :::::::::::)))))))

 2. asiancsfe 9 lat temu

  Widze tu w tym narkotycznym plebsie sami onkolodzy i uzdrowiciele, albo sami rakowcy ktorzy sie lecza ziolem, pozdro plebsy

 3. Łukasz Balzer Gliwice 9 lat temu

  Fart ze mial kto kaucje wplacic !!!!! Jak Ci pomoc pisz u nas duzo odwaznych w tym temacie !!!!! Trzeba to rozglosnic Kur.y Tobie pietnastaka a pedofilowi z kosciola uniewinniene polskie prawo bezprawie

 4. lalala 9 lat temu

  Wyleczyl z podejrzenia…ciekawe. Nie neguje sprawy bo w sumie to jest zielsko, roslina ktora malo co szkodzi i jakos tam moze pomagac. Nie jestem lekarzem, biologiem nie mam kompetencji zeby stwiwrdzic ze narihuana to lek na raka(co zreszta brzmi dosc nader odwarznie) Ale Panie i Panowie ktorzy glosowali i wchodzili w konszachty z Palikotem…mysleliacie ze cos zmienicie z tym panem. A ci co chca zalegalizowac zielsko te wedlug was faszysci, zli faszysci. No to prosze bardzo.

 5. Jak 9 lat temu

  Człowiek został zbrodniarzem (jest oskarżony o zbrodnię) za lek, za próbę niesienie pomocy bliźniemu. Bezduszny system, ktory nie pozwala człowiekowi na leczenie, na życie, bo nie ma na nie tabelki, a w innej tabelce jest przestepstwo! Niesamowite, to jest prostu niepojete, rozumiem, gdyby tego sie nie dało zmienić, ale przeciez w sejmie jest projekt nowelizacji ustawy, do niego złożono mnóstwo uwag (tzw „konsultacje społeczne” odbębnione), i co? I jest tylko gorzej, jeszcze bardziej „nie bo nie” i „nie uwzgledniono”, a uzasadnienia bez zaczepienia w treści uwag – co za głupia, bezduszna machina.
  Niech mi ktoś powie na kogo głosować? Na Komorowskiego nie, bo przecież nic sie nie zmieni (na lepiej; na gorzej na pewno, co pokazują kolejne lata), na Dudę? Zawsze to jakaś zmiana (nie zmiana „ekipy”, bo to tylko prezydent, ale moze czegoś nie chcieć podpisać rządowi np., co jest ważnym argumentem za), ale co z tzw. zabobonami marihuana=narkotyk=śmierć) i wyganianiem czarownic? Chciałbym usłyszeć jego zdanie ma temat marihuany, ale wiem, ze nie ma na to szans. Głosowanie na innych to pokazanie jakichś poglądów i niezgody na stan obecny (może to coś powie „rządzącym”, jesli odsetek będzie spory?). Dlatego polityka mnie odstręcza – to bezduszna machina.
  Więc skoro szansa na to, że prawo będą w końcu tworzyli specjaliści i ludzie z otwartym umysłem, a nie oderwany od życia beton, jest tak niewielka, to tylko w takich ludziach jak Pani Gudaniec, jak Pan Gajewski, jest nadzieja. Czyli w ludziach odważnych, nieustraszonych, niezastraszonych, wątpiących w to, co raz powiedziane i napisane. I tym kończę mój komentarz bez znaczenia, który zginie w otchłani internetu – w przeciwieństwie do Waszych realnych działań.

 6. elabien 9 lat temu

  Jakub, jest nas wielu, wspieramy Cię!

 7. Haze 9 lat temu

  CHORY RZĄD!!!

 8. Decu 9 lat temu

  Wszystkim tępym za przeproszeniem konserwatystom osobiście życzę werdyktu lekarza: „Ma Pan/i oporny na leczenie nowotwór..” .lZobaczylibyśmy natychmiastową zmianę myślenia ;). Cóż.. Kubie mogę tylko życzyć powodzenia w walce z Naszym chorym prawem. Jest to człowiek który nie uciekł za granicę, tylko próbuje zrobić coś w sprawie Polski, choć powoli zastanawiam się, czy nie lepiej było by stąd uciekać. Sprawę oczywiście nagłośnie, jeszcze raz trzymaj się Kuba ;).

 9. abc 9 lat temu

  A pan wiceprezes ma dyplom lekarski albo jakikolwiek powiązany z medycyną albo chociażby diagnostyką? Jeśli nie to skąd dyskusja o leczenia albo co lepsze WYleczeniu? A efekt placebo temu szamanowi jest znany? Poza tym podpieranie się cytatem „Jeśli prawo stoi w sprzeczności ze sprawiedliwością, wybieram sprawiedliwość” to po pierwsze od kiedy pan stanowi bądź decyduje co jest sprawiedliwością, po drugie mniej populizmu więcej klasy…

 10. kamil sipowicz 9 lat temu

  oleje konopne z thc i cbd to dzisiaj pomoc dla bardzo wielu ciężko chorych i cierpiących ludzi. na razie w Polsce można je zorganiozowac legalnie na dlugiej biurokratycznej drodze. Choroby jednak nie czekają . Dlatego są ludzie, którzy pomagają zdobyć te oleje w sposób nielegalny. Należy postawić pytanie: czy pomaganie ciepiącym ludziom może być nielegalne ? Jakub Gajewski zasługuje na szacunek za swoją samarytańską działalność. Zróbmy wszystko, żeby uratować tego szlachetnego człowieka i uchronić go przed monstrualnie niesprawiedliwą karą jaka mu grozi. Kamil Sipowicz

 11. Jo Anna 9 lat temu

  Calym sercem za, tylko blagam.. dodajcie drugie „i” w kazdym slowie „konopi”. Fakt, ze jaramy, nie znaczy wcale, ze musza nas uwazac za analfabetow. Konopii na pewno tez milo nie jest 🙂

 12. Szkoda nawet mówić co ci złodzieje z wiejskiej robią. Komorowski i Tusk są tak skorumpowanii że jedyne do czego się nadają to branie łapówek i działanie wobec społeczeństwu. Trzeba pomóc Jakubowi i promować jego działania.

 13. Bartosz Bielański 9 lat temu

  freedom for Jakub

 14. Bartosz Bielański 9 lat temu

  otwarte umysły, wolni ludzie, wolne konopie!!!

  • Bartosz Bielański 9 lat temu

   wolnosc dla medycyny naturalnej, wolnoś dla Jakuba!!!

 15. Ewa 9 lat temu

  Choroby to najlepsze zródło pieniędzy dla lekarzy itd, Polska jest zbyt skorumpowana, zamiast iść na ręke obywatela bo zrobił coś dobrego dla kogos innego oni uznają go za przestępce nawet jeżeli olejek konopny nie był wykorzystywany do odurzania sie, dla nich lepiej jest jeśli ktoś sie bedzie leczył na terapiach, z których państwo ma pieniądze

 16. Ewa Fleszewska 9 lat temu

  dla towarzystwa sejmowego najlepsze zyczenia swiateczne oby jak najwiecej z was dane bylo przezyc strach po diagnozie z wyrokiem smierci dla was lub waszych najblizszych i rozpacz po ich utracie -Kuba wam nie pomoze bo bedzie odsiadywal kare

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content