Zgodnie z zapowiedziami, a wbrew staraniom służb wiadomych i pogody, 17 lutego zebrała się około 200 osobowa grupa aktywistów. Miejsce: plac przed Sejmem RP. Cel: Sprawdzenie nowelizacji wprowadzonej 9 grudnia poprzez oficjalne  palenie jointów.

Akcja rozpoczęła się tam, gdzie oczekiwaliśmy raczej jej finału – na Komendzie Rejonowej Policji przy ul. Wilczej. Niemal tradycyjnie już, podczas przygotowań do happeningu zatrzymany został główny organizator, prezes Stowarzyszenia

Chwilę później byliśmy już pod Sejmem, gdzie pomimo syberyjskiego klimatu zebrał się wesoły tłumek, otoczony przez trochę smutniejszych mundurowych. Po krótkim wstępie, bez żadnej konspiracji, na oczach mediów i policji, pod samym Sejmem poszły w ruch pierwsze jointy.

„Za waszego lidera, przywódcę” (czy też „lidera przy wódce’, jak twierdzi sam Andrzej 🙂 – takimi słowami okrasił swojego symbolicznego macha jeden z zaproszonych gości, Janusz Palikot. Zrehabilitował się tym samym w oczach palaczy za swój nie do końca przemyślany występek  z kadzidełkiem sprzed kilku tygodni. W czasie krótkiego przemówienia potwierdził po raz kolejny swoją determinację w dążeniu do racjonalizacji polityki narkotykowej i konieczności natychmiastowego zaprzestania karania za posiadanie.

Po oficjalnym zakończeniu akcji, na wolność wypuszczony został Andrzej, zatrzymany – jak się okazało po zmarnowaniu pieniędzy podatników na narkotesty – za posiadanie… majeranku. Na jego miejsce szybko jednak trafili następni – po rozejściu się na mniejsze grupki, uczestnicy akcji stali się łatwym celem dla odważnych nagle stróżów prawa. Przeszukań dokonywali zarówno mundurowi, jak i mili panowie z wyskakujących znikąd nieoznakowanych pojazdów. Służba Celna również działała w pociągach ale raczej wyglądało to na zastraszanie i sygnalizowanie, że władza jest obecna.

Informacje o jointach szybko trafiły do mediów zarówno polskich jak i zagranicznych. TVN wyświetlił niezwykle obiektywny jak na tę stację materiał, a zdjęcia z akcji trafiły nawet do serwisów informacyjnych za oceanem. Główny cel jednak nie został osiągnięty. Policja nie aresztowała nas, nie stanęliśmy przed obliczem prokuratora i nie udało  nam się uzyskać niezbędnych

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy przyszli w piątek pod Sejm, za odwagę i gotowość do manifestowania swoich praw. Wszystkim zatrzymanym po akcji przypominamy, że istnieje opracowanie takie jak Poradnik Konsumenta Konopi.

Prorok

Konferencja z pacjentem medycznej marihuany Jakubem Szpakiem – video

Palenie Jointów pod Sejmem – relacja Miasta w Komie[

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content