Rząd Urugwaju ma w planach przejąć ścisłą kontrolę nad produkcją, handlem oraz rozprowadzaniem marihuany. Zmiany te są konsekwencją prowadzonej do tej pory polityki narkotykowej opartej na prohibicji, która przynosi o wiele więcej problemów i negatywnych skutków niż narkotyki.

Urugwaj proponuje zmiany, które mają przynieść same korzyści państwu. Skutkiem tego ma być między innymi zmniejszenie spożycia marihuany, przychód do skarbu państwa z jej sprzedaży, walka z mafią narkotykową oraz nielegalną sprzedażą, stworzenie alternatywy dla twardych narkotyków w postaci legalnej marihuany. Nacjonalizacja marihuany jest jedną z kilkunastu proponowanych zmian.

W Urugwaju według dostępnych danych nawet 20% społeczeństwa sięga po marihuanę, a 5% zażywa ją regularnie. Spożywanie marihuany nie jest tam prawnie zabronione. Posiadanie narkotyku na użytek własny nie podlega karze więzienia. Po planowanych zmianach marihuana ma być sprzedawana dorosłym użytkownikom, którzy aby móc pozwolić sobie na taki zakup będą musieli się zarejestrować w prowadzonym przez państwo spisie. Hodowla i sprzedaż marihuany ma być kontrolowana przez państwo, a pieniądze z jej sprzedaży będą przeznaczane na walkę z uzależnieniami.

– Będziemy walczyć z dwoma zjawiskami: konsumpcją narkotyków oraz z handlem nimi. Uważamy, że zakaz posiadania narkotyków stwarza więcej problemów społeczeństwu niż one same ? powiedział urugwajski minister obrony Eleuterio Fernandez Huidobro i dodaje – Uważamy, że zakaz posiadania niektórych narkotyków stwarza więcej problemów społeczeństwu niż one same.

autor: zosia
źródło: 135.125.238.170

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content