Rząd Urugwaju ma w planach przejąć ścisłą kontrolę nad produkcją, handlem oraz rozprowadzaniem marihuany. Zmiany te są konsekwencją prowadzonej do tej pory polityki narkotykowej opartej na prohibicji, która przynosi o wiele więcej problemów i negatywnych skutków niż narkotyki.

Urugwaj proponuje zmiany, które mają przynieść same korzyści państwu. Skutkiem tego ma być między innymi zmniejszenie spożycia marihuany, przychód do skarbu państwa z jej sprzedaży, walka z mafią narkotykową oraz nielegalną sprzedażą, stworzenie alternatywy dla twardych narkotyków w postaci legalnej marihuany. Nacjonalizacja marihuany jest jedną z kilkunastu proponowanych zmian.

W Urugwaju według dostępnych danych nawet 20% społeczeństwa sięga po marihuanę, a 5% zażywa ją regularnie. Spożywanie marihuany nie jest tam prawnie zabronione. Posiadanie narkotyku na użytek własny nie podlega karze więzienia. Po planowanych zmianach marihuana ma być sprzedawana dorosłym użytkownikom, którzy aby móc pozwolić sobie na taki zakup będą musieli się zarejestrować w prowadzonym przez państwo spisie. Hodowla i sprzedaż marihuany ma być kontrolowana przez państwo, a pieniądze z jej sprzedaży będą przeznaczane na walkę z uzależnieniami.

– Będziemy walczyć z dwoma zjawiskami: konsumpcją narkotyków oraz z handlem nimi. Uważamy, że zakaz posiadania narkotyków stwarza więcej problemów społeczeństwu niż one same ? powiedział urugwajski minister obrony Eleuterio Fernandez Huidobro i dodaje – Uważamy, że zakaz posiadania niektórych narkotyków stwarza więcej problemów społeczeństwu niż one same.

autor: zosia
źródło: 135.125.238.170

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content