Nanotechnologia otworzyła nowy, niewyobrażalny wcześniej świat w diagnozowaniu i terapii raka, prowadzący do pojawienia się nano medycyny raka i radioterapii wspomaganej nano cząsteczkami.

Inteligentne nano materiały (nanonaczynne cząstki) mogą być skonstruowane z możliwością precyzyjnego atakowania komórek nowotworowych i mogą być zdalnie aktywowane przez promieniowanie, aby emitować elektroniczne pociski mikrometryczne w celu zniszczenia komórek nowotworowych.
Te Nano cząstki mogą być zaprogramowane tak, aby dostarczyć terapeutycznych ładunków do miejsc nowotworowych w celu osiągnięcia optymalnej skuteczności terapeutycznej.
Potencjał dronów mikro cząsteczkowych z Kannabinolami w leczeniu nowotworu płuc jest ogromny z punktu widzenia maksymalizacji uszkodzenia komórek nowotworowych płuc, przy jednoczesnym minimalizowaniu wszelkich uszkodzeń lub skutków ubocznych.
Coraz częściej pojawiają się dowody na to, że kannabinoidy mogą służyć jako radiosensybilizatory, zwiększają uszkodzenia komórek nowotworowych, spowalniają wzrost guza i działają synergistycznie z radioterapią w leczeniu raka. Coraz większy jest konsensus co do konieczności prowadzenia dalszych badań w tym kierunku, w tym badań mających na celu rozwiązanie niepożądanych efektów psychoaktywnych, które obecnie ograniczają leczenie kliniczne. Wykorzystanie dronów nano cząsteczkowych zapewnia obiecującą strategię do rozważenia w przezwyciężaniu tego ograniczenia poprzez dostarczanie wystarczająco silnych kannabinoidów do nowotworów płuc, przy jednoczesnym minimalizowaniu toksyczności lub efektów ubocznych.
W trakcie trwających badań zbadano optymalizację dronów nano cząsteczkowych w celu wysoce skutecznego kierowania nowotworami płuc przy użyciu promieniowania lub kannabinoidów, minimalizując jednocześnie uszkodzenia lub efekty uboczne.
Potencjał dla Kannabinoidów
Jak wspomniano wcześniej, drony nano cząstek są szczególnie atrakcyjne, ponieważ mogą być ładowane ładunkami leków, takimi jak kannabinoidy. Kannabinoidy, które są bioaktywnymi składnikami, mogą powodować paliatywne działanie u chorych na raka, zapobiegając nudnościom, wymiotom i bólom oraz pobudzając apetyt. Ponadto badania wskazują, że kannabinoidy mogą hamować rozwój komórek nowotworowych in vitro i in vivo. Opinia o chorobie nowotworowej i inne niedawno opublikowane prace podkreślają potencjał kannabinoidów w leczeniu raka, pracujących w synergii z radioterapią i służą w celu zwiększenia uszkodzenia komórek nowotworowych płuc.
Zgodnie z tym, nasze własne eksperymenty potwierdziły potencjał kannabinoidów w leczeniu raka płuca, a wyniki potwierdziły, że kannabinoidy mogą zwiększyć uszkodzenia komórek nowotworowych.
W jednym z badań stwierdzono, że uszkodzenie komórek nowotworowych płuc jest zbliżone do tego, że wynosi 4 y dawki radioterapii.
Wyniki wskazują, że interakcja może być synergistyczna z promieniowaniem.
Taka synergia z radioterapią była obserwowana, gdy stężenia kannabinoidów wynosiły 2 μg / ml. Poprzednie badania wykazały również synergistyczną interakcję kannabinoidów z radioterapią in vivo.
Pomimo rosnących dowodów na temat obiecujących badań in vitro i in vivo, kliniczne leczenie kannabinoidami jest silnie ograniczone przez niepożądane skutki psychoaktywne.
Dlatego terapie oparte na kannabinolach lub strategie, które mogą ominąć te niechciane psychotyczne skutki uboczne, są bardzo potrzebne. W przypadku raka płuc zastosowanie nano cząsteczkowych dronów może stanowić doskonałą strategię wysoce ukierunkowanej dostawy ładunków kannabinoidowych do komórek nowotworowych w celu zwiększenia uszkodzenia komórek nowotworowych i hamowania wzrostu, minimalizując skutki uboczne, które utrudniają leczenie kliniczne.
Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content