Kluczowy komitet kongresowy planuje przeprowadzenie historycznego głosowania nad projektem ustawy w celu zakończenia federalnego zakazu marihuany w przyszłym tygodniu. Ustawa sponsorowana przez przewodniczącego Izby Sądownictwa Jerrolda Nadlera (D-NY) usunęłaby konopie indyjskie z Ustawy o kontrolowanych substancjach (CSA) i odłożyłaby fundusze na rozpoczęcie naprawy szkód spowodowanych wojną narkotykową, która zostałaby podzielona między ofiary ( głównie społeczności kolorowej).

Programy te – takie jak szkolenie zawodowe i pomoc prawna dla osób dotkniętych egzekwowaniem zakazów. Pożyczki dla małych przedsiębiorstw związanych z konopiami, a będących własnością lub pod kontrolą osób znajdujących się w niekorzystnej sytuacji społecznej i ekonomicznej. Również przeprowadzone zostaną wysiłki mające na celu zminimalizowanie barier w licencjonowaniu i zatrudnieniu tych osób w legalnym przemyśle. Koszta te zostałyby opłacone z nowego federalnego pięcioprocentowego podatku od sprzedaży marihuany ustanowionego na mocy ustawy, a niektóre z nich będą administrowane przez nowe Biuro Sprawiedliwości ds. Konopi w Departamencie Sprawiedliwości.

Propozycja ustawy Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act, zwanej ustawą MORE przewidywałaby również ponowne zgłaszanie i usuwanie zapisów osób uprzednio skazanych za przestępstwa związane z konopiami indyjskimi i chroniłaby imigrantów przed odmową przyznania statusu obywatelskiego z powodu marihuanowych przestępstw.

Planowane w środę głosowanie komitetu sądowniczego w sprawie daleko idącego ustawodawstwa dotyczącego reformy konopi indyjskich – które nie zostało jeszcze oficjalnie wymienione, ale ma zostać ogłoszone w poniedziałek – nastąpi około dwa miesiące po tym, jak cała Izba w przeważającej mierze zatwierdziła dwustronny projekt ustawy o zwiększeniu dostępu firm marihuany do banków .

Politico poinformowało w sobotę, że reprezentant Barbara Lee (D-CA), która nie jest członkiem panelu, niejasno wspomniała o rozważaniach tej komisji podczas wystąpienia na konferencji w Południowej Kalifornii. Według doniesień kongresmenka nie wyjaśniła wtedy, że ​​ustawodawstwo zostanie formalnie zgłoszone i poddane pod głosowanie. Dopiero portal Marijuana Moment ujawnił ten szczegół, a Rzecznik Komisji Sądowniczej nie odpowiedział wtedy na kilka zapytań dotyczących głosowania.

Planowane działanie w sprawie projektu ustawy, które miałoby również blokować agencje federalne odmawiania korzyści publicznych lub poświadczeń bezpieczeństwa związanych z używaniem marihuany, następuje po przesłuchaniu podkomisji sądowej w lipcu, która zbadała związek między legalizacją marihuany a wymiarem sprawiedliwości rasowej .

Złożenie ustawy i poddanie jej pod głosowanie umożliwi prawodawcom po obu stronach nawy składania poprawek do projektu. Sytuacja ta może rzucić więcej światła na wyraźnie pojawiający się podział zwolenników reformy konopi indyjskich, na tych którzy uważają, że konieczne jest natychmiastowe zajęcie się kwestią szkód spowodowanych wojną narkotykową w przeszłości oraz takich, którzy uważają, że bardziej sensowne jest postępowanie w bardziej ograniczonym zakresie, co mogłoby mieć większą szansę na poparcie przez Senat i Prezydenta Trumpa.

Napięcia te ujawniły się tego lata zarówno podczas wysłuchania publicznego w sądzie, jak i w drodze do głosowania w Izbie nad ustawodawstwem bankowym dotyczącym konopi indyjskich. Niektóre grupy pro-legalizacyjne posunęły się nawet do zwrócenia się do przywódców o opóźnienie zaplanowanego głosowania nad ustawą o usługach finansowych, ponieważ zakwestionowali to, co postrzegane jest jako propozycja branżowa, wyprzedzająca jeden zawierający przepisy dotyczący sprawiedliwości naprawczej, takie jak ustawa MORE.

W odpowiedzi na te obawy Demokraci, tacy jak Nadler i przywódca mniejszości narodowych Steny Hoyer (D-MD), obiecali, że idąc naprzód w głosowaniu bankowym, dostrzegli również znaczenie działań następczych poprzez opracowanie bardziej kompleksowych przepisów dotyczących konopi indyjskich. Przyjęcie ustawy MORE przez komisję lub podobnej propozycji spełniłoby to zobowiązanie.

Nie wiadomo jednak, jak Senat zareagowałby na uchwalenie przez Izbę dalekosiężnego projektu ustawy o zakończeniu federalnego zakazu marihuany. Niektórzy zwolennicy uważają, że tylko i wyłącznie bardziej skromna propozycja zliberalizowania federalnego zakazu ma szansę w kontrolowanym przez Republikanów organie.

Ustawa proponowana przez Senator Elizabeth Warren (D-MA) i Cory Gardner (R-CO) o wzmocnieniu dziesiątej poprawki przez poszczególne Stany, nieformalnie nie usuwałaby marihuanowego zakazu z tabeli narkotyków na mocy CSA i nie obejmowałaby środków mających na celu zapewnienie równości w legalnym przemyśle społecznościom najbardziej poszkodowanym przez wojnę narkotykową.

Prezydent Trump wyraził poparcie dla tego projektu.

FORBES

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content