Na stronie internetowej partii Racja Polskiej Lewicy pojawił się ostatnio wpis zatytułowany „Dlaczego nie zagłosuję na RUCH Palikota!”. Pierwszym zastrzeżeniem autorki było potraktowanie przez partię Janusza Palikota kwestii polityki narkotykowej.

Cieszy nas, że środowiska antyklerykalne dostrzegają problem, jakim jest obecnie funkcjonujące prawo, oraz niewątpliwą potrzebę zmian w tym zakresie. Publiczne wypowiadanie się na temat polityki narkotykowej wymaga jednak podstawowej przynajmniej wiedzy w tym zakresie. Ruch Palikota nie zaproponował, jak twierdzi autorka, „legalizacji heroiny, amfetaminy, LSD czy (sic!) półtora litra metadonu”. Dwa złożone w ubiegłym roku przez posłów Ruchu Palikota (w tym jeden przy poparciu posłów PO) nie mówił o legalizacji czegokolwiek. Proponowane zmiany miały jedynie prowadzić do wprowadzenia tabeli wartości granicznych, która określałaby „nieznaczną” ilość danej substancji. Pod koniec stycznia Ruch Palikota ogłosił zamiar zgłoszenia kolejnego projektu, który zakładać ma pełną legalizację marihuany z państwowym monopolem produkcji i dystrybucji tylko tej używki. 

Całkowicie chybione są też kolejne oskarżenia, m.in. o brak konsultacji z ekspertami. W celu wypracowania stanowiska Ruchu Palikota w sprawie polityki narkotykowej powołany został parlamentarny zespół, w ramach którego odbyło się spotkanie z byłym ministrem zdrowia Markiem Balickim, kierownikiem katedry kryminologii UJ prof. dr hab. Zbigniewem Krajewskim i specjalistą terapii uzależnień Grzegorzem Wodowskim.

 Tematy, których unikanie zarzuca się Ruchowi Palikota, nie są tak medialne jak zapalenie przez lidera partii jointa pod Sejmem, stąd ich nieobecność na łamach gazet i ekranach telewizorów. Głodnej wiedzy na ten temat autorce polecam transmisje ze zorganizowanych przez Ruch Palikota konferencji prasowych, gdzie m.in. zwracano uwagę na fiskalny aspekt polityki narkotykowej (temat podjął również poseł Robert Biedroń w programie Moniki Olejnik „Kropka nad i”), wykorzystanie marihuany w medycynie czy podkreślano paralele do usankcjonowanego przez państwo rynku legalnych narkotyków – alkoholu i tytoniu. 

Racjo PL – krytykowanie i podkładanie kłód pod nogi JEDYNEJ liczącej się formacji, która dąży do reformy polityki narkotykowej jest krótkowzroczne i szkodliwe. 43 posłów Ruchu Palikota ma przeciwko sobie 417 mniej lub bardziej zacietrzewionych narkofobów – zamiast wsparcia Ruchu w staraniach do zdobycia niezbędnej dla odważnych reform zmian, Racja zafundowała nam klasycznego focha. Do kolejnych wyborów na szczęście jeszcze sporo czasu na refleksje.

Maciej Kowalski, redaktor naczelny Gazety Konopnej Spliff

Andrzej Dołecki,  Wolne Konopie

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content