W piątek klub Ruchu Palikota ma złożyć projekt depenalizujący posiadanie małej ilości marihuany. Tego dnia – jak zapowiedział Janusz Palikot – wypalony zostanie joint w jednym z pokojów sejmowych klubu.
Joint ma być zapalony w pokoju nr 143, który – według niektórych – ściąga na swoich lokatorów klątwę.

O tym, że sejmowy pokój nr 143 ma ściągnąć na Ruch Palikota pecha, napisał w poniedziałek „Newsweek”. Według tygodnika, urzędujące tam partie nie kończyły najlepiej: począwszy od Unii Wolności, która zajęła go w 1997 roku, a następnie przegrała wybory w 2005 roku. Potem pokój zajmowała Unia Pracy, która cztery lata później znalazła się poza parlamentem. Kolejni lokatorzy – politycy Samoobrony, a potem SdPl również ponieśli polityczną klęskę.

– My nie wierzymy w klątwy, ale ponieważ słyszymy, że i lewica, i prawica wierzą w klątwę pokoju 143, na piątek zapowiedzieliśmy (projekt nowelizacji) ustawy o narkotykach – całkowitą depenalizację marihuany – powiedział Palikot dziennikarzom w Sejmie. Jak dodał, złożeniu projektu ma towarzyszyć „uroczystość wypalenia jointa” właśnie w pokoju 143.

Wypalenie jointa – jak mówił Palikot – ma być „znakiem poparcia” dla projektu, ma też służyć sprawdzeniu jak funkcjonuje obecne prawo.

– Chcemy zaprosić przedstawicieli zaprzyjaźnionego z nami środowiska Wolnych Konopi, by w piątek w tym pokoju zapalić jednego jointa i zobaczymy, czy ta ustawa, która dzisiaj niby już depenalizowała, rzeczywiście zdepenalizowała czy też dopiero potrzeba naszej nowelizacji, którą właśnie w piątek przedstawimy – podkreślił.

Palikotowi chodzi o przyjętą w kwietniu zeszłego roku nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Przewiduje ona m.in. możliwość odstąpienia, w niektórych przypadkach, od ścigania za posiadanie nieznacznej ilości narkotyków na własny użytek. Prokurator będzie mógł podjąć taką decyzję jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczęciu śledztwa, gdy dana osoba ma nieznaczne ilości narkotyków na własny użytek i nie jest dilerem. Zmiana weszła w życie w początkach grudnia.

– Miejmy nadzieję, że klątwie od tego wszystkiego się trochę wszystko pozmienia i nie będzie prześladować tych, którzy są w tym pokoju – żartował Palikot.

Pytany, czy w pokoju rzeczywiście nikt nie rezyduje (jak napisał „Newsweek”), odparł, że pracuje w nim jego najbliższy współpracownik – dyrektor klubu RP.

 

ŹRÓDŁO:

ONET.PL

INNE ARTYKUŁY NA TEN TEMAT

WIADOMOŚCI24

TOKFM

BLOG JANUSZA PALIKOTA – palić czy nie palić? Oto jest pytanie.

1. TVN24

2. TVN24

TOKE OF THE TOWN – wieści o paleniu jointa dotarły również do USA

RP.PL

DZIENNIK.PL

WP.PL

AKTUALNECENTRUM.CZ – czeskie informacje o akcji sejmowej

METRO

WIADOMOŚCI ONET – wypowiedź rzecznika WK

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content