Mamy przyjemność ogłosić internetową premierę drugiej z koleji płyty z pod skrzydeł Wolnych Konopi tym razem zatytułowanej „Diss na Rząd”. Jak sama nazwa wskazuje artyści konkretnie rozprawiają się z obecną sytuacją w Polsce stworzoną przez Polityków.

Materiał na płycie zaskakuje swoją różnorodnością. 22 kawalki, na których można usłyszeć takie tuzy polskiego rapu jak Wzgórze Ya Pa 3 z Liroyem czy Hemp Gru, którzy po prostu wymiatają. Wspomagają ich pretendenci do przyszłych pucharów dźwieku tj 3oda Kru w składzie Grubson, Meter,Jot,Skorup i Bunio, których kawałek „A ty nie!”, solówka Metrowego -” Zajawka ” to po prostu Hity.”Tłum”  – Majkela to swoista odezwa do narodu okraszona wstepem beatboxu Jota i Bzzzt SoundSystem. Znajdziecie tam również mega kawalon Jasnej Liryki, czyli RastaManka oraz Fotoz Muza łączących wiele czarnych styli w jeden- niepowtarzalny. Co ciekawe Maniek pokazuje się również w innym kawałku jego grupy Soundz of Freedom. Usłyszycie!? Zobaczycie! Jeszcze takiej muzy w tym temacie na polskim rynku muzycznym nie było. Znaleźć tam możecie również „mega siepacza” Basa Tajpana, czyli nową wersję legendarnego prostestu, który moim zdaniem ma prawo stać się nowym hymnem polskiej muzyki propaganjowej!

Ruderaliz nikomu szerzej nieznani zaskakują „Super Partią”, kawałkiem który pretenduje do 1 miejsca na płycie. To tylko część artystów, którzy wspomogli Propaganje. Na krążku wtórują im raperzy, którzy przeszli ostrą selekcję. 5 kawałków tj. Duszer i Gizela z wielkopolski ,Zamar z Jeleniej Góry, Wzg z Wrocławia, Zdolne Przedmiescie z Rybnika i DjDae&Moon z Wawy, którzy wykonali kawał solidnej roboty, mając do dyspozycji często sprzęt pamietający czasy Solidarności. Diss na Rząd to szeroka barwa czarnych styli; począwszy od biesiadnego Hip Hopu(„OtwartaPestka”), po ostrą nawijkę osiedlową („Zawsze na Tak!”) aż do funku („Cel Pal Pal”) czy dubstepu („Nowy Protest”). Akcent disco rapu(„Diss na sqn”) oraz sporo dzwięków reggae również służą jako mocna przyprawa do tej i tak już ostrej potrawy.

Jest to płyta dla każdego. Możesz odnaleźć tutaj cząstkę siebie a przy okazji władować w głowę mocną dawkę Propagandy!Mocna reprezentacja Śląska i ekipy z MAxFlow Records stworzyła niepowtarzalny klimat tej płyty. Dziekujemy Wam bardzo za stworzenie tego projektu. W szczegolnosci Grubsonowi i Metrowemu oraz aktywistom Hemp Army bez których Propaganja 2 nie doszłaby do skutku.

 
Autor:
SiouYo

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content