W ostatnich dniach w mediach podnoszony jest temat konotacji rodzinnych między dwoma, zdawało by się zupełnie niepodobnymi do siebie ideowo mężczyznami – Wiceministrem sprawiedliwości Patrykiem Jaki oraz raperem Filipem Jaki. Panowie w życiu prywatnym są braćmi, lecz media elektryzuje fakt, jak odmienne ścieżki życiowe obrali.

Młodszy Filip, używający pseudonimu artystycznego Filu Jay-K nagrał kawałek, w którym wyraża swoją sympatię do używki jaką jest marihuana, a Patryk Jaki oficjalnie wyraża zupełnie przeciwstawny stosunek do tejże rośliny. Dziennikarze, w pogoni za tanią sensacją i okazją do burzy wokół obozu aktualnie rządzącego chcą wykorzystać każdą możliwość, aby dopiec politycznemu przeciwnikowi, nawet kosztem szkalowania i oczerniania członków ich rodzin. Szczególnie, że różnice w poglądach i postawach między rodzeństwem nie są ani nietypowe, ani dziwne. Takie postępowanie jest obrzydliwym wybiegiem i przykładem dziennikarskiego brukowca. Brzydzimy się taką formą publicystyki i mamy nadzieję, że dziennikarze opamiętają się i zaprzestaną niszczyć życie niczemu niewinnemu człowiekowi.

Poniżej prezentujemy oświadczenie Filipa Jakiego w związku z zaistniałą sytuacją:

Chciałbym wszystkim nadmiernie interesującym się tym, że jestem bratem wiceministra sprawiedliwości, oznajmić pewne fakty.

Jestem dorosłym człowiekiem, odpowiedzialnym za siebie i za to co robię. Jestem w pełni świadom swoich słów i czynów, jak i konsekwencji, które za tym idą. W moim utworze muzycznym nikogo nie nawołuję do używania marihuany, co jest mi zarzucane w wielu nagłówkach wśród „mainstreamowych” pismaków. Jedynie wyrażam swój stosunek do tej rośliny, w takiej, a nie innej formie artystycznej. Ten utwór to forma obrony przed represjami, jest to mój osobisty sprzeciw wobec restrykcyjnego prawa obowiązującego w Polsce i chęć obrony rośliny, której człowiek zakazuje rosnąć. Gdyby nie to prawo, takie utwory nie musiałyby powstawać, albo nie byłyby w ogóle sensacją. Wiele razy byłem świadkiem represji ze strony funkcjonariuszy przy zatrzymaniach osób z przysłowiowym „jointem”.  Efekty tych represji są niejednokrotnie gorsze w skutkach niż używanie marihuany. Dlatego też zaangażowałem się w działania Stowarzyszenia Wolne Konopie i chcę aktywnie wpłynąć na zmianę prawa dotyczącego marihuany w Polsce.

Niemniej jednak jestem świadom tego, że przy nieodpowiednim używaniu marihuana potrafi ona wyrządzić szkody u osób niepełnoletnich. Mój utwór dedykowany jest osobom pełnoletnim, uważam, że tylko takie osoby mogą korzystać z marihuany.

Patryk Jaki to mój rodzony brat. On odpowiada za siebie i za to co robi, a ja za siebie i za swoje czyny. Proszę, przestańcie w tym szukać afer. Tym oświadczeniem chciałbym publicznie oddzielić swoje poglądy od poglądów brata, i zaznaczyć, że mamy prawo się nie zgadzać w pewnych kwestiach, jak i poglądach. Jednak w żadnym wypadku nie zmieni to mojej braterskiej miłości do niego. Między nami wszystko jest i będzie ok, nawet jak będziecie kontynuować tą bezsensowną nagonkę.

Obecnie staram się spełniać swoje marzenia nagrywając kolejne utwory i szlifując swój warsztat muzyczny. Ostatnio wydałem płytę, na której rapuję o samorealizacji, miłości, moich marzeniach. Jeżeli chcecie mnie bliżej poznać to posłuchajcie co mam do powiedzenia na inne tematy niż marihuana.

Przesyłam pokój wszystkim ludziom dobrej woli.

Pozdrawiam, Filip J-Key Jaki

 

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content