10 października 2017 roku, kilku posłów i setki pacjentów zebrało się pod parlamentem w Londynie, aby napić się herbaty z marihuany. Protestowali w ten sposób przeciwko niesprawiedliwym przepisom, które utrudniają życie chorym.

Demonstracja ta to również wyraz poparcia dla ustawy, przedstawionej przez posła Paul’a Flynn’a, w której sugeruje on, że medyczna marihuana powinna być jak najszybciej zalegalizowana w Wielkiej Brytanii. Poseł stwierdził, że konieczne jest powstrzymanie cierpienia i kryminalizacji chorych osób w tym kraju. Co ciekawe, jest to próba „ponownego zalegalizowania” konopi indyjskich, ponieważ były one legalne w UK do 1971 roku i są „najstarszym lekarstwem na świecie”, stosowanym już 5000 lat temu. Wniosek Flynna, który ma jedynie niewielkie szanse powodzenia, pozwoliłby na produkcję, dostarczanie, posiadanie i używanie konopi indyjskich i żywicy do celów leczniczych.

Poseł Paul Flynn podczas demonstracji

Ku zaskoczeniu wielu, projekt ustawy został uchwalony, a drugie czytanie ma się odbyć pod koniec lutego 2018 roku.

 

Inspiracją tego protestu był apel do działania z poprzedniego wystąpienia Flynn’a, wygłoszonego 19 lipca, w którym powiedział:

 

„Chciałbym wezwać ludzi do złamania prawa, przyjścia tutaj do Parlamentu i użycia konopi indyjskich oraz zobaczenia, co się stanie”

Protest przyciągnął ludzi z wielu środowisk, których wspólnym mianownikiem było to, że konopie indyjskie odegrały ważną rolę w ich własnym życiu lub w życiu ich krewnych. Spotkanie zostało zorganizowane przede wszystkim przez grupę działaczy The United Patients Alliance (Sojusz Zjednoczonych Pacjentów), utworzoną w 2014 r. przez coraz bardziej sfrustrowane osoby używające marihuany w celach leczniczych.

Będziemy śledzić i relacjonować dalsze postanowienia rządu brytyjskiego w sprawie nowego prawa. Sama ustawa może zostać zmieniona, jak miało to miejsce w Polsce (o czym pisaliśmy – LINK), albo odrzucona w trakcie długiej drogi legislacyjnej, jaka ją teraz czeka.

ŹRÓDŁO: MEDYCZNAMARIHUANA.COM

 

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content