W przeddzień Marszu Wyzwolenia Konopi policjanci zatrzymali jednego z organizatorów imprezy. – To represje – mówią aktywiści.


– Wcześnie rano, w piątek, policjanci weszli do trzech lokali. Najpierw do naszego biura, w którym zatrzymali jedną osobę. Nie wiemy pod jakimi zarzutami, ani gdzie ta osoba się teraz znajduje. Gdyby nie sąsiedzi, w ogóle nie wiedzielibyśmy, że była tam policja – mówi Andrzej Dolecki, rzecznik Wolnych Konopi. – Później bez nakazu wkroczyli też do mojego warsztatu, a także do prywatnego mieszkania jednego z koordynatorów. Nie było go w domu, więc wyważyli drzwi, a lokal jest teraz zaplombowany – dodaje.

W trakcie przeszukania, funkcjonariusze mieli dopytywać o organizatorów marszu. Ci twierdzą, że już w latach poprzednich policja próbowała utrudniać im życie, ale nigdy w taki sposób. – Nie spodziewałem się, że wrócą jeszcze takie represje. Może to przez przyjazd Baracka Obamy do Warszawy? Czekamy na naszego adwokata, doktora prawa z Uniwersytetu Jagiellońskiego – mówi Dolecki.

Stołeczna policja nie chce udzielać zbyt wiele informacji na ten temat. – Mogę tylko potwierdzić, że funkcjonariusze przeprowadzili realizację. Zatrzymali dwie osoby oraz znaczne ilości narkotyków – mówi Maciej Karczyński, rzecznik KSP, nie zdradza jednak żadnych szczegółów. – Nie ma dla nas znaczenia kim te osoby były. To wszystkie informacje, których mogę w tej chwili udzielić – ucina.

Marsz Wyzwolenia Konopi: rok temu było gorąco

W 2010 roku, podczas imprezy, policja zatrzymała 35 osób, w tym 10 nieletnich. 15 uczestników marszu usłyszało zarzuty posiadania narkotyków. Marsz zakończył się starciem z policją, kiedy część manifestujących przeszła pod jedną ze śródmiejskich komend, żądając zwolnienia zatrzymanych kolegów.

Uczestnicy MWK w Warszawie

Z powodu wizyty Barracka Obamy w Warszawie tegoroczna trasa marszu będzie inna niż w latach ubiegłych. Zwolennicy zalegalizowania marihuany wyruszą sprzed Pałacu Kultury i Nauki o godz. 15:00. Przejdą ul. Marszałkowską, placem Bankowym, tunelem pod Starym Miastem, ul. Dobrą, Tamką, Kruczkowskiego, Rozbrat, Myśliwiecką, Górnośląską i Wiejską.

ŹRÓDŁO:

MM.WARSZAWA

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content