W półnaturalistycznym badaniu laboratoryjnym 40 dorosłych spożywało własny przepisany produkt z konopi indyjskich. Wyniki wydajności jazdy, w tym odchylenie standardowe pozycji bocznej, odchylenie standardowe prędkości, średnia prędkość i zmienność układu kierowniczego, zostały ocenione za pomocą symulatora jazdy na początku oraz 2,5 i 5 godzin po spożyciu marihuany. Badanie zostało przeprowadzone przez śledczych z Swinburne University of Technology w Hawthorn w Australii i Austin Health w Melbourne w Australii.

Autorzy podsumowali, że to „półnaturalistyczne badanie sugeruje, że spożywanie medycznej marihuany zawierającej THC (1,13-39,18 mg/dawkę) ma znikomy wpływ na wydajność jazdy, gdy jest stosowana zgodnie z zaleceniami”. Wykrywalne stężenia THC obserwowano w płynie doustnym średnio przez 6 godzin po podaniu (zakres = 0-24 ng/ml).

Badanie dostępne pod poniższym linkiem:
PubMed

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content