Zgodnie z danymi opublikowanymi w czasopiśmie Nature Scientific Reports , ani wykrycie THC we krwi, ani w oddechu nie jest skorelowane z upośledzeniem wydajności lub niedawną ekspozycją na konopie indyjskie.

Naukowcy określili ilościowo poziom THC we krwi oraz w oddechu regularnych konsumentów konopi przed i po paleniu. Badacze ocenili również czas trwania upośledzenia po inhalacji.

Zgodnie z innymi badaniami badacze stwierdzili, że większość badanych miała resztkowe poziomy THC we krwi (na poziomie 5 ng/ml lub wyższym) na początku badania. Autorzy przyznali, że THC było obecne we krwi tych osób pomimo „braku jakichkolwiek zaburzeń”. 

Po inhalacji marihuany przez badanych autorzy zidentyfikowali „odwrotną zależność” między poziomem THC we krwi a upośledzeniem wydajności – odkrycie, które jest również zgodne z wcześniejszymi badaniami. 

Napisali: „Te odkrycia dostarczają dalszych dowodów na to, że pojedyncze pomiary określonych stężeń delta-9-THC we krwi nie korelują z upośledzeniem, a stosowanie samych limitów prawnych dla delta-9-THC nie jest obecnie naukowo uzasadnione.”

Autorzy badania zidentyfikowali również niewielką obecność THC w oddechu, przy braku jakichkolwiek oznak upośledzenia. Ustalili: „Nasze odkrycia są zgodne z innymi, które wykazały, że delta-9-THC można wykryć w oddechu do kilku dni od ostatniego użycia. Ponieważ wiodące technologie testowania oddechowego w przypadku niedawnego używania konopi indyjskich opierają się wyłącznie na wykrywaniu delta-9-THC, może to potencjalnie skutkować fałszywie dodatnimi wynikami testu ze względu na obecność delta-9-THC w wydychanym powietrzu, które nie skutkuje upośledzeniem.”

Naukowcy doszli do wniosku: „Przedstawiamy dalsze dowody, że pojedyncze pomiary delta-9-THC we krwi nie mogą udowodnić upośledzenia, i że pojedyncze pomiary delta-9-THC w wydychanym powietrzu również nie korelują z upośledzeniem”.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content