Freedom Farms SA rusza ze swoją nową marką Vape Bullet, którą zaprezentują już 28 maja. Będziecie mogli poznać ją też na tegorocznym Marszu Wyzwolenia Konopi.

Freedom Farms SA to jeden z czołowych polskich producentów suszu oraz ekstraktów konopnych. Pod koniec ubiegłego roku spółka otworzyła w Warszawie przy Al. Stanów Zjednoczonych 59 pierwszy sklep połączony z pokazową uprawą konopi gdzie jak przekonuje jej prezes Przemysław Zawadzki – konopie można poczuć wszystkimi zmysłami.

Jak zapewnia spółka, Vape Bullet to przełomowy produkt, który wznosi waporyzację ziół na inny poziom. Połączenie kwiatów różnych odmian konopi zapewnia unikalne proporcje kannabinoidów i terpenów co jest gwarancją zupełnie nowych doznań. Z kolei odpowiednie mielenie, frakcjonowanie, łączenie i prasowanie suszu umożliwia efektywną standaryzację zawartości kannabinoidów oraz innych związków w każdej dawce.

Nie jest to pomysł, który powstał przypadkiem. Zrodził się on w mojej głowie kiedy szukałem rozwiązania własnych problemów związanych z medycznym stosowaniem suszu konopnego. Gdy cierpimy, to niczym przyjemnym jest przygotowywanie mieszanek do waporyzacji. Odważanie poszczególnych odmian, mielenie, mieszanie, opisywanie i odpowiednie przechowywanie… Nawet w domu bywa to trudne, a w plenerze czasem wręcz niewykonalne. Musimy sobie uświadomić, że pacjenci potrzebują produktów konopnych, które są dyskretne oraz przede wszystkim łatwe i gotowe do użycia – zwraca uwagę Przemysław Zawadzki.

Vape Bullet to odpowiedź na potrzeby konsumentów, a w szczególności pacjentów korzystających z dobrodziejstw które oferują im konopie oraz inne zioła. I choć pierwsze warianty produktu zawierać będą susz pochodzący z odmian konopi włóknistych, spółka podejmuje także próby wprowadzenia swojego rozwiązania w branży farmaceutycznej, gdzie w pełni można wykorzystać jego zalety. 

Jedną z najważniejszych jest możliwość znacznego obniżenia kosztów produkcji tzw. medycznej marihuany jeśli proces standaryzacji zawartości THC realizowany dziś na etapie uprawy zastąpiony zostanie standaryzacją przeprowadzaną podczas produkcji Vape Bullet. W takim przypadku zamiast zbierać z rośliny jedynie część kwiatów które posiadają określone parametry, można użyć wszystkich kwiatów, mimo tego że posiadają zróżnicowane stężenia THC. Zawartość kannabinoidów zostanie wtedy wyrównana podczas procesu mielenia, frakcjonowania, mieszania i prasowania.

Nie potrzeba nam drogiego i trudnego w produkcji suszu, w którym wahania stężenia THC są na tyle niskie aby można go było zarejestrować jako surowiec farmaceutyczny. Przy produkcji Vape Bullet możemy użyć dowolnego surowca choćby z Afryki, który spełnia kryteria czystości i bezpieczeństwa. Poziom kannabinoidów uśrednimy dopiero w końcowym produkcie uzyskując nie tylko tańszy, ale także bardziej praktyczny produkt, który może zawierać niemal dowolne proporcje kannabinoidów i terpenów – także nieosiągalne obecnie w jednej roślinie jak np. 1:1 THC:CBG.

Co ciekawe, Vape Bullet to nie tylko konopie, ponieważ jeden z 6 pierwszych wariantów produktu zawiera dodatkowo ekstrakt z Kanna. I jak zapowiada producent, to dopiero początek, bo już w fazie testów jest kilka kolejnych wersji zawierających różne surowce roślinne. Są to zarówno ekstrakty jak i nasiona, kwiaty, korzenie oraz liście. 

Mówi się, że waporyzacja to alternatywa dla palenia i jest to oczywiście prawda w przypadku choćby konopi. Wynika to z tego, że po pierwsze najczęstszą formą konsumpcji tej rośliny jest palenie, a po drugie kannabinoidy zawarte w tej roślinie nie rozpuszczają się w wodzie. Jeśli jednak spojrzymy szerzej na wszelkie zioła, to zauważymy że waporyzacja jest znakomitą alternatywą dla parzenia. Wszystko z czego dotychczas robiono napary czy herbatki można waporyzować i cieszyć się szybszymi i bardziej intensywnymi efektami poszczególnych surowców. Ale o tym opowiem szerzej już niebawem. – kończy zagadkowo Przemysław Zawadzki

Vape Bullet można zamówić przedpremierowo już dziś na www.vapebullet.com. Wysyłka pierwszych paczek nastąpi w pierwszy dzień roboczy po premierze, czyli 30 maja.

28 maja odbywa się Marsz Wyzwolenia Konopi, którego sponsorem jest Freedom Farms SA

(Tekst sponsorowany)

Mateusz Zbojna
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content