konopie włókniste maciek kowalski kombinat konopny limit thc

W swoim ostatecznym kształcie prawnym dotyczącym przemysłu konopnego Departament Rolnictwa Stanów Zjednoczonych podniósł poziom THC z 0,5% do 1%. W USA wciąż obowiązuje prawo ustanawiające poziom THC na poziomie 0,3%, ale do tej pory prawodawstwo pozwalało na przekroczenie tego progu do 0,5% wynikające z tzw. zaniedbania. Jednak ten zakres nie był wystarczający i wielu rolników ponosiło odpowiedzialność karną z tego powodu.

„AMS podnosi poziom THC do progu 1,0 procent i przyznaje, że niższy próg THC powoduje dużą liczbę naruszeń. AMS rozumie również, że czynniki będące poza kontrolą rolników tj. genetyka nasion, pogoda i klimat, mogą powodować przyrost całkowitego poziomu THC, i mogą przyczynić się do przekroczenia w plonie wartości progowej wynikającej z zaniedbania. – AMS, Ustanowienie krajowego programu produkcji konopi, 19 stycznia 2021 r

Nowe przepisy federalne dają również hodowcom 30 dni zamiast 15-stu na pobranie próbek swoich upraw w celu uniknięcia zaległości w testowaniu. Przepisy zwiększają również możliwości, dzięki którym hodowca może pozbywać się roślin niezgodnych z przepisami bez korzystania z usług Drug Enforcement Administration i bez nadzoru organów ścigania.

Nakaz zachowuje wiele z poprzednich zasad, w tym wymóg od laboratoriów, które analizują i testują konopie, rejestracji w DEA.

Stany, które nie chcą opracowywać własnych planów dotyczących konopi mogą korzystać z wytycznych USDA, ale producenci w tych stanach są zobowiązani do złożenia wniosku i uzyskania licencji od agencji.

Nowe zasady mają wejść w życie 22 marca; jednakże zostaną one prawdopodobnie zamrożone przez administrację Bidena, tak to zwykle bywa i jest to standardowa procedura podczas zmiany prezydenckiej.

Zachęcamy urzędników w Polsce do zapoznania się rozwiązaniami jakie wprowadzono w Stanach Zjednoczonych.

Więcej informacji na Kombinat Konopny

NOWA LEGISLACJA W USA

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content