Gubernator stanu Illinois JB Pritzker (D) podpisał dziś historyczny akt prawny dotyczący legalizacji konopi. Dzięki temu jest to jedenasty stan, w którym kończy się zakaz używania konopi. Po raz pierwszy ustawodawca stanowy zatwierdził niezależnie regulacje dotyczące komercyjnej uprawy i dystrybucji produktów z konopi dla dorosłych.

„Jako pierwszy stan w kraju, które w pełni legalizuje marihuanę dla dorosłych poprzez proces legislacyjny, Illinois stanowi przykład najlepszej demokracji: dwustronnego i głębokiego zaangażowania w poprawę życia wszystkich naszych ludzi” (Gov. JB Pritzker, powiedział w oświadczeniu za pośrednictwem ABC News

Prawo legalizacyjne stanu Illinois – które zostało uchwalone przez stanowych prawodawców 31 maja – wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2020 r. Zgodnie z prawem mieszkańcy Illinois w wieku 21 lat i starsi będą mogli kupować i posiadać do 30 gramów marihuany, pięć gramów koncentratu konopi i do 500 miligramów THC w produkcie podawanym spożywczym z konopiami. Ilość posiadania oraz zakupu zostaną zmniejszone o połowę dla nierezydentów, takich jak turyści.

Ustawa została również opracowana w celu uwzględnienia rozległych przepisów dotyczących sprawiedliwości społecznej.  Od 1 stycznia każdy, kto wcześniej został skazany za zakup lub posiadanie do 30 gramów marihuany, może wykluczyć te przestępstwa z rejestru karnego. Ponadto część dochodów stanu z podatku od marihuany zostanie przeznaczona na społeczność kolorową, oraz zubożałą, na które prohibicja negatywnie wpłynęła.

W przeciwieństwie do większości innych stanów, prawo legalizacyjne stanu Illinois nie pozwoli dorosłym na hodowanie własnych roślin konopi w domu, chyba że są zarejestrowanymi medycznymi pacjentami konopi.

Prawo określa regulowany rynek uprawy, produkcji i dystrybucji roślin, w tym strukturę licencyjną i podatkową, która rozszerzy się na obecny, medyczny model konopi indyjskich. Jednak według przedsiębiorcy zajmującego się konopiami, Kris Krane, prezesa i współzałożyciela 4 Front Ventures z siedzibą w Chicago, takie podejście spowoduje poważne niedobory produktów w trakcie i po wprowadzeniu na rynek – problem, który nęka każdy inny stanowy rynek na jego początku.

„Bezpośrednim problemem jest to, że firmy w Chicago zbudowały fizyczną infrastrukturę produkcyjną zaprojektowaną, aby sprostać wymaganiom rynku medycznego dla 70 000 osób” – napisał Krane w artykule dla Forbes . „Firmy te nie są w stanie sprostać zapotrzebowaniu rynku na 13 milionów mieszkańców i 58 milionów turystów rocznie w samym Chicago, a co dopiero w całym stanie”.

Dopóki licencjonowanie nie ulegnie znacznemu rozszerzeniu, Krane ostrzega, że ​​Illinois może realistycznie stać się „domem dla 800 uncji detalicznych”.

Gubernator Pritzker prowadził intensywną kampanię w ubiegłym roku na temat legalizacji konopi. Po wygraniu wyborów gubernatorskich w listopadzie powiedział, że chce, aby Illinois było pierwszym stanem na Środkowym Zachodzie, który zalegalizował i uruchomił sprzedaż marihuany dla dorosłych, mając nadzieję na pokonanie nawet Michigan – którego wyborcy opowiedzieli się za legalizacją w 2018 r. I którego rynek zostanie uruchomiony dopiero pod koniec 2019 roku.

 

Ganjapreneur

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content