Ważne jest, aby wiedzieć, kiedy kwiat jest już dojrzały i gotowy do zbioru. Plantatorzy mają swoje własne kryteria określenia dojrzałości, lecz jest wiele wspólnych czynników, na które powinni zwrócić szczególną uwagę.

Indoor
Większość plantatorów indukuje rośliny do fazy kwitnienia za pomocą 12 godzin nieprzerwanej ciemności. Jednakże warto zaznaczyć, że rośliny mogą kwitnąć w krótszym okresie ciemności.

Outdoor
Poszukaj pierwszych oznak kwitnienia, a następnie odejmij 1 tydzień. Sprawdź online informacje o godzinie zmierzchu oraz świtu w Twoim regionie. Policz liczbę godzin pomiędzy zmierzchem, a świtem. Jest to liczba godzin potrzebnych do wymuszenia kwitnienia. Gdy roślina jest zmuszana do kwitnienia, dojrzewanie trwa od siedmiu do dziewięciu tygodni. Przejdźmy przez kolejne etapy w tym okresie.

 

 

 

W pierwszym tygodniu kwitnienia możesz zaobserwować początek powstawania słupków. Są to białe włoski, które wyrastają z nowo formujących się pąków. Są puste w środku, a ich specyficzna budowa sprawia, że filtrują powietrze zawierające pyłki. Gdy złapią właściwy pyłek, usuwają nasienie z pyłku i przesyłają go do pustej rurki, gdzie dochodzi do zapylenia. Jeżeli słupki nie są zapylane to pozostają białe przez długi czas.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do czwartego tygodnia rośliny nabierają kształu kwiatu, wystawiając słupki warstwa po warstwie, co sprawia, że pąk staje się grubszy i twardszy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Do szóstego tygodnia pąki zaczynają dojrzewać, a włoski stają się brązowe. Gdy rosną na wolnym powietrzu, dni stają się krótsze,a noce dłuższe. Trichomy (gruczoły na liściach otaczające kwiat,które posiadają THC) oraz kannabinoidy i terpeny zaczynają stawać się bardziej widoczne.

 

 

 

 

 

 

 

 

W tygodniu 7 lub 8 jesteśmy już około tygodnia od okresu, w którym można dokonać zbioru. Większość włosków jest brązowa, a trichomy są bardziej widoczne. Gruczoły nadal wypełniają się THC i terpenami. Zapach staje się bardziej intensywny, lecz pąki nie osiągnęły jeszcze szczytowej formy.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Oto dojrzały kwiat. Widać na nim, że trichomy są całkowicie wyprostowane. Żywica jest widoczna, a włoski w większości są mocno brązowe.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Teraz spójrzmy na to z bliska. Oto dojrzałe kwiaty. Widać, że włoski zaczynają zmieniać kolor, albo na bursztynowy, albo na mlecznobiały. Oznacza to, że THC zmienia się w znacznie słabszy CBN. W tym momencie powinno się dokonać zbioru. Okres ten trwa około 72h, w zależności od odmiany.

 

WYSTĘPUJĄ TRZY ETAPY DOJRZAŁOŚCI KWIATÓW KONOPI

 

 

 

 

NIEDOJRZAŁY
Trichomy są wypełnione, lecz ich główki nie są wybrzuszone. Wszystkie są czyste, a zapach zaczyna narastać. W ostatnim tygodniu intensywność zapachu będzie czterokrotnie wyższa. Po całkowitym wypełnieniu główki będą wyglądać jak balony gotowe do wybuchu.

 

 

 

 

 

 

 

 

DOJRZAŁY
Główki trichomów są wybrzuszone. Spora większość z nich pozostaje jasna, lecz kilka z nich zmieniło kolor na bursztynowy lub mlecznobiały, co wskazuje na zmianę THC w CBN.
Zapach zwiększył się i osiągnął szczytową intensywność.

 

 

 

 


 

PRZEJRZAŁY
Wraz ze starzejącymi się pąkami zapach staje się mniej intensywny, trochę podobny do fermentacji. Gruczoł zmienia kolor, wskazując na zamianę THC w słabsze kannabinoidy. Główki trichomów zaczynają spadać z łodyg.

 

 

 

 

ŹRÓDŁO: ED ROSHENTAL

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
4 komentarze
 1. Tomasz 4 lata temu

  Moja mama jest rastamanem, pali faje wodną i jeździ tramwajem

 2. Adrian 5 lat temu

  Witam, nie rozumiem przejścia po 12 godzinach ciemności i później odjąć jeden dzień. Czy może ktoś mi to jaśniej wytłumaczyć?

  • Kubuś 3 lata temu

   Dwa dni światła jede ciemności wtedy nie jest po równo 12 na 24 kumasz pozdro

 3. camster.com 6 lat temu

  Do you have any video of that? I’d want to find out more
  details.

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content