Jeśli jesteś nowy w świecie kannabinoidów, ale słyszałeś o ich korzystnych efektach i chciałbyś ich doświadczyć, przed inwestowaniem w jakikolwiek produkt musisz zwrócić uwagę na jeden ważny aspekt: naturalne kannabinoidy różnią się od syntetycznych. Chociaż produkty syntetyczne są często sprzedawane jako naturalne związki podobne do konopi indyjskich, są one faktycznie niebezpieczne i mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku. Przyjrzyjmy się zatem różnicom pomiędzy kannabinoidami naturalnymi i syntetycznymi.

Syntetyczne kannabinoidy mogą wyrządzić więcej szkody niż pożytku

Związek w konopiach, który sprawia, że ​​jesteś „na haju”, to THC. Substancja ta występuje naturalnie w roślinie Cannabis Sativa i ma zarówno pozytywne, jak i negatywne skutki, ale jej główną cechą jest psychoaktywny charakter.

Syntetyczne kannabinoidy są wytwarzane w laboratorium i z reguły mają większą moc niż naturalne. Nie ma górnego limitu dla psychoaktywnych efektów tych związków, a siła działania może być bardzo różna, co oznacza, że ​​łatwiej jest doświadczyć szkodliwej reakcji z syntetycznymi kannabinoidami. Połknięcie syntetycznej marihuany może prowadzić do toksycznych działań niepożądanych, takich jak napady padaczkowe, omamy i konwulsje, i może powodować wyjątkowo ciężkie reakcje, w tym udar niedokrwienny.

Ciągłe stosowanie syntetycznych kannabinoidów może pogarszać choroby psychiczne i powodować, że jesteś bardziej podatny na schizofrenię. W obszernym badaniu wykorzystującym dane ankietowe z 14 000 badanych wykazano, że 93% preferuje naturalne kannabinoidy występujące w marihuanie w porównaniu z syntetycznymi, a syntetyczne związki prowadzą do bardziej negatywnych skutków , między innymi paranoi i kaca następnego dnia. Inne badanie wykazało, że 2,4% osób używających syntetycznych pochodnych marihuany wymagało pomocy medycznej w nagłych wypadkach.

Syntetyczne kannabinoidy działają na te same receptory komórek mózgowych, co THC, i chociaż niektórzy producenci twierdzą, że ich produkty zawierają naturalne związki pobrane z roślin konopi indyjskich, w rzeczywistości jedynymi naturalnymi częściami syntetycznych kannabinoidów są wysuszone materiały roślinne. Syntetyczne kannabinoidy są wytwarzane w laboratorium, a ich siła działania i wpływ na ludzki mózg i ciało może być nieprzewidywalny i zagrażać życiu.

Chociaż nie ma oficjalnych badań na temat wpływu syntetycznych kannabinoidów na ludzi, istnieją doniesienia opisujące szkodliwe skutki, takie jak nadciśnienie, tachykardia, wymioty, pobudzenie, zawał mięśnia sercowego, ataki paniki, niewyraźne widzenie i psychozy.

Uzależniające związki o ograniczonych korzyściach zdrowotnych

Syntetyczne kannabinoidy wchodzą w skład grupy leków nazywanych nowymi substancjami psychoaktywnymi, które są regulowane jako związki zmieniające świadomość. Występują w różnych postaciach, od płynnych produktów po mieszanki ziołowe lub proszki i są sprzedawane pod różnymi nazwami. W przeciwieństwie do naturalnych kannabinoidów, które mogą być bezpieczne lub groźne w zależności od ich składu i siły, syntetyczne kannabinoidy są niebezpieczne.

Są pełnymi agonistami do receptorów kannabinoidowych CB1R i CB2R, w porównaniu z THC, który jest tylko częściowym agonistą, a to tłumaczy ekstremalne efekty i poważne reakcje niepożądane syntetycznych kannabinoidów w porównaniu z naturalnymi. Naturalny THC nie jest w stanie nasycić i aktywować wszystkich receptorów kannabinoidowych, więc bez względu na dawkę i stężenie, jest on mniej skuteczny niż jego syntetyczne odpowiedniki.

Efekty wycofywania syntetycznych kannabinoidów

Wycofanie się z używania syntetycznych kannabinoidów często powoduje efekty podobne do tych, które występują w przypadku odstawienia twardych narkotyków (w tym alkoholu). Związki te są metabolizowane w różny sposób w organizmie. Gdy organizm wchłania naturalne związki konopi indyjskich, są one metabolizowane i przekształcane w substancje niepsychoaktywne, ale w przypadku syntetycznych kannabinoidów powstają dodatkowe metabolity, które są również psychoaktywne i stymulują receptory kannabinoidowe. To tłumaczy siłę i toksyczność syntetycznej marihuany.

Spośród wszystkich syntetycznych kannabinoidów, tylko Marinol jest zatwierdzony przez FDA (Federalną Agencję Żywności i Leków z USA), ale ten sztuczny produkt jest zdecydowanie bardziej psychoaktywny niż naturalna marihuana i powoduje sporo skutków ubocznych tj. zawroty głowy i dezorientacja, nastroje, senność, lęk, depresja i drażliwość. Marinol może być przepisywany w leczeniu wyniszczenia u pacjentów z AIDS oraz w leczeniu wymiotów i nudności u pacjentów poddawanych chemioterapii przy nowotworach, ale zapewnia ograniczone korzyści zdrowotne w porównaniu z naturalnymi kannabinoidami i groźniejsze dla zdrowia efekty uboczne.

Więc jeśli masz do wyboru syntetyczne i naturalne kannabinoidy, nie ma wątpliwości, że naturalne związki są lepszym rozwiązaniem!

 

Wolne Konopie

Źródło: elixinol.com

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content