mąka konopna

Żywność konopna (ang. Edibles) to artykuły spożywcze wykonane z kwiatów konopi lub koncentratów. Dzięki postępom w sztuce kulinarnej konopi i pojawieniu się destylatu, można znaleźć szeroki wybór wysokiej jakości wypieków, napojów i smakołyków, które zapewniają pożądany efekt marihuany.

Korzyści płynące ze spożywania napojów lub żywności zawierających konopie indyjskie to zdolność odczuwania skutków działania konopi bez konieczności palenia kwiatów lub odparowywania koncentratów. Spożywanie jest łatwe i intuicyjne – wszyscy wiemy, jak jeść i pić.

żywność z konopi

POCZĄTEK I CZAS DZIAŁANIA

Wadą spożywania napojów zawierających konopie indyjskie jest to, że są one wchłaniane przez układ trawienny, co oznacza, że ​​efekty na jakie oczekujemy mogą przyjść nawet po kilku godzinach, a siła działania stopniowo wzrasta. Efekty mogą pojawić się po 45 minutach lub nawet po 3 godzinach, a czas trwania może wynosić od 4 do 6 godzin, a w skrajnych przypadkach nawet kilkanaście. Pierwsze symptomy działania można poczuć już po 20 minutach. W porównaniu do palenia lub odparowywania kannabinoidów jest to spore opóźnienie, ale zapewniają dłuższy czas działania w porównaniu do innych metod konsumpcji.

JAK DOBRAĆ DAWKĘ?

Moc produktu mierzona jest inaczej niż ma się to w kwiatach konopi lub koncentracie. Zamiast określać procent siły kannabinoidów, moc jadalnego produktu jest wskazywana przez ilość miligramów (mg) kannabinoidów zawartych w produkcie. Każdy producent powinien wiedzieć ile mg THC znajduje się w jego produkcie i powinien poinformować o tym spożywającego. Na przykład cała tabliczka czekolady może zawierać 50 mg THC. Jeśli żądana dawka wynosi 5 mg, pasek można podzielić na dziesięć dawek po 5 mg.

ZNALEZIENIE WŁAŚCIWEJ DAWKI

Znajomość dokładnego dawkowania produktu jadalnego i konsumowanie w określonym tempie jest niezwykle ważna ze względu na opóźniony czas działania i różne opcje dawkowania. Zalecana dawka dla początkujących wynosi od 1 do 5 mg THC. Ponieważ tak wiele czynników wpływa na interakcje organizmu z kanabinoidami występującymi w pokarmach, zalecenia dotyczące dozowania zawierają zakresy, a nie ostateczne ilości. Początkujący powinni rozpocząć od początkowej dawki 5 mg, a następnie poczekać 24 godziny, aby ocenić efekty. Zwiększaj dawkę o 2,5 lub 5 mg co 24 godziny, aż poczujesz efekty. To będzie twoja minimalna skuteczna dawka.

JAK DZIAŁA ŻYWNOŚĆ Z KONOPI INDYJSKIEJ

Żywność dostaje się do organizmu przez usta i jest wchłaniana przez jelita. Zaabsorbowane związki są metabolizowane w wątrobie. THC jest metabolizowany do związku zwanego 11-hydroksy-THC. Związek ten jest silniejszy niż delta-9 THC występujący przy spalaniu, ma dłuższy okres półtrwania i może być bardzo uspokajający. Ten mechanizm w wątrobie powoduje, że produkty spożywcze mają różny wpływ na większość ludzi. Cały proces metabolizowania może trwać od 45 do 180 minut.

JAK POWSTAJE ŻYWNOŚĆ Z KONOPI INDYJSKIEJ ?

Jeśli chodzi o przewidywanie skutków działania produktów spożywczych, ważne jest, aby zrozumieć, w jaki sposób są one wytwarzane. Zastosowane składniki i metoda produkcji mają wpływ na powstały produkt, czas początku i czas trwania efektów.

Dostępne na rynku produkty spożywcze są produkowane przy użyciu haszyszu, destylatu konopi – bezwonnego i bez smakowego oleju – lub czystych kryształów kannabinoidowych, kwiatów i liści, które są podawane do produktu spożywczego przy użyciu tłuszczu, takiego jak masło lub olej. Ważne jest, aby wiedzieć, jaka forma koncentratu z konopi została użyta do stworzenia artykułów spożywczych, ponieważ mogą one przynieść różne efekty. Produkt wytworzony z koncentratu będzie prawdopodobnie mocniejszy w działaniu niż z liści.

Dekarboksylacja odgrywa kluczową rolę w określaniu rodzaju skutków, które może powodować. Dekarboksylacja jest procesem, w wyniku którego kwas kannabinoidowy THCA, obecny w surowej postaci konopi indyjskich, jest lekko rozgrzany i przekształcony w związek psychoaktywny THC. Ciało ludzkie nie może przekształcić THCA w THC.

Destylat jest stosowany w przypadku żywności, które mają wywoływać efekt psychoaktywny. Są popularne wśród komercyjnych producentów, ponieważ kannabinoidy są całkowicie dekarboksylowane podczas procesu produkcji destylatu.

Produkt uzyskiwany z krzyształu jest popularny, ponieważ zawiera pojedynczy kannabinoid – zwykle CBD lub THCA. Kryształ może być posypywany na produkty spożywcze lub mieszany z suchymi lub mokrymi składnikami podczas gotowania lub pieczenia, podczas gdy destylat może być mieszany z innymi wilgotnymi składnikami lub mieszany bezpośrednio w cieczy. Jeśli zdecydujesz się upiec swoje produkty spożywcze z krystalicznym THCA, to dekarboksylacja będzie miała miejsce podczas gotowania lub pieczenia, a THCA zamieni się w tym wypadku w THC.

ROBIENIE PRODUKTÓW Z KONOPI W DOMU

Maści i oleje w paście z konopi indyjskich można wytwarzać od podstaw w domu przy użyciu suchego kwiatu. Ogólna koncepcja robienia maseł i tłuszczów z konopi polega na zanurzeniu suchego materiału w pożądanym nośniku (tłuszczu) i łagodnym podgrzaniu go w celu powolnego gotowanie z konopiekstrahowania kannabinoidów z materiału roślinnego. Mieszaninę należy następnie odcedzić, aby usunąć pozostały materiał roślinny. Uzyskany tłuszcz lub olej można następnie dodać w stosunku 1: 1 w dowolnej recepturze.

Łatwo jest wytwarzać domowe produkty spożywcze, ale ich dawkowanie może być bardzo trudne. Aby uzyskać spójne dawkowanie, efekty i smak, musisz wiedzieć ile mg kannabinoidów znajduje się w produkcie. Jeśli nie masz tej wiedzy musisz zaczynać od bardzo małego kawałka produktu spożywczego.

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content