Raport ze Stanów Zjednoczonych, gdzie w 2016 roku może nastąpić wiele znaczących zmian w legislacji dotyczącej konopi. Pacjenci oraz rekreacyjni palacze mogą korzystać z marihuany w coraz większej ilości Stanów.

GEORGIA

Senator Harold Jones przygotował projekt ustawy o redukcji kar za posiadanie niewielkiej ilości Cannabisu. Zmieni się także status czynu, nie będzie to już przestępstwo, lecz wykroczenie. Obecna polityka określa czyn, jako przestępstwo, jeśli podejrzany posiada uncję lub więcej. Nowe rozporządzenie nie reguluje jednak produkcji oraz dystrybucji konopi. Senator Jones mówi, że ustawa zredukuje znacząco koszty utrzymania sądów oraz pozwoli skupić się organom ścigania na ważniejszych sprawach.

HAWAJE

Depertament Zdrowia na Hawajach przygotowuje aplikacje do przyznawania licencji na prowadzenie dystrybucji marihuany medycznej. Rozporządzenie jest krytykowane ze względu na brak konkretnej definicji oraz zasad, na których miałaby polegać dystrybucja. Wątpliwe kwestie dotyczą braku sprzedaży w niedziele, banicji na szklarnie oraz gotowe jointy (zawierające tytoń). Dodatkowym problemem jest to, że nie ma sformowanej definicji marihuany, jako rośliny, co może wykluczyć eksport produktów.

Niektórzy praktycy prawa krytykują bezsens zakazu hodowli w szklarniach. Taka banicja spowoduje wzrost kosztów dla hodowców, którzy będą musieli uprawiać rośliny wewnątrz gospodarstw. Poza tym konopie będą skazane tylko i wyłącznie na sztuczne światło, zamiast korzystać z naturalnego klimatu.

Program został oficjalnie podpisany przez Gubernatora Davida Ige w grudniu 2015 roku. Okres przyjmowania aplikacji ma być dostępny od 12 stycznia 2016 roku.

ILLINOIS

W Illnois trwa trzeci rok z siedmiu wyznaczonych lat na pilotażowy program medycznej marihuany. Niestety, kampania ma wiele problemów z rejestracją pacjentów. Raport ukazuje, że obecnie zarejestrowało się zaledwie 3600 osób z przewidywanych 30 000. Przyczynami takiego stanu rzeczy są głównie odmowy lekarzy, którzy do tej pory niechętnie wypisują karty pacjentów medycznej marihuany. Program ma być udoskonalany od stycznia 2016 roku.

Jednocześnie, przedstawicielka demokratów z Chicago – Kelly Cassidy próbuje przeforsować rozporządzenie o dekryminalizacji Cannabisu w stanie Illnois. Na początku Gubernator Rauner twierdził, że podpisze projekt Cassidy, lecz ostatecznie nakazał zaostrzenie kar finansowych zaproponowanych przez demokratkę. Propozycja Cassidy to kara od 55$ do 125$ za posiadanie do 15 gramów. Gubernator wnioskuje o karę finansową w wysokości od 100$ do 200$ za posiadanie do 10 gramów suszu.

 

Źródło: www.sidbank.pl

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content