Ministerstwo Zdrowia Ruandy skierowało do prac Parlamentu ustawę legalizującą używanie marihuany do celów medycznych. W zeszłym roku Minister Zdrowia dr Richard Sezibera w wywiadzie dla New Times oświadczył, że nowa ustawa ma pomóc ludności. Seizbera zapewniał, że w przypadku przegłosowania projektu w parlamencie marihuana dostępna będzie wyłącznie dla chorych oraz do celów naukowych…

Media informują również, że minister zdrowia stworzył ustawę podobne do tej, która istnieje w Kanadzie, gdzie pacjenci z receptą na marihuanę są objęci programem państwowym, który to zapewnia im zaopatrzenie w tę substancję leczniczą.

Sam dr Sezibera oświadczył, że projekt ustawy jest zgodny z konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie narkotyków i odpowiada wymogom, które stawiają konwencje ONZ nakazujące stworzenia specjalnych przepisów odnoszących się do nielegalnych narkotyków oraz kontroli niebezpiecznych leków.

Ustawę przegłosowano już w parlamencie, Ruanda tym samym stała się pierwszym państwem normującym ustawowo zastosowanie marihuany w celach leczniczych w Afryce.

źródła:
spliff.pl
stopthedrugwar.org

Tags:
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

Nie pamiętasz hasła ?

Skip to content