Ministerstwo Zdrowia Ruandy skierowało do prac Parlamentu ustawę legalizującą używanie marihuany do celów medycznych. W zeszłym roku Minister Zdrowia dr Richard Sezibera w wywiadzie dla New Times oświadczył, że nowa ustawa ma pomóc ludności. Seizbera zapewniał, że w przypadku przegłosowania projektu w parlamencie marihuana dostępna będzie wyłącznie dla chorych oraz do celów naukowych…

Media informują również, że minister zdrowia stworzył ustawę podobne do tej, która istnieje w Kanadzie, gdzie pacjenci z receptą na marihuanę są objęci programem państwowym, który to zapewnia im zaopatrzenie w tę substancję leczniczą.

Sam dr Sezibera oświadczył, że projekt ustawy jest zgodny z konwencją Narodów Zjednoczonych w sprawie narkotyków i odpowiada wymogom, które stawiają konwencje ONZ nakazujące stworzenia specjalnych przepisów odnoszących się do nielegalnych narkotyków oraz kontroli niebezpiecznych leków.

Ustawę przegłosowano już w parlamencie, Ruanda tym samym stała się pierwszym państwem normującym ustawowo zastosowanie marihuany w celach leczniczych w Afryce.

źródła:
spliff.pl
stopthedrugwar.org

Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content