Portale społecznościowe cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród internautów. Sukces Facebooka sprawił, że w sieci wciąż powstają nowe platformy zrzeszające określone grupy ludzi. Strzałem w dziesiątkę okazał się projekt WeedMaps, który umożliwia znalezienie punktów dystrybucji medycznej marihuany na terenie Stanów Zjednoczonych.

Portal został założony w 2008 roku. Jego pomysłodawcą jest Justin Hartfield – pacjent leczący się medyczną marihuaną, który chciał ułatwić innym ludziom stosującym tę kurację łatwe dotarcie do placówek dystrybuujących medykament. W efekcie stworzył internetowe narzędzie pozwalające nie tylko znaleźć adres, ale także wytyczyć dokładną trasę do wybranego punktu oraz zapoznanie się z opiniami dotyczącymi oferowanych tam odmian MM.

Jak działa WeedMaps?

Portal funkcjonuje w oparciu o specjalnie stworzony algorytm, który wyszukuje placówki dystrybucji, wykorzystując takie czynniki, jak: popularność, średnia ocena użytkowników, liczba recenzji oraz ich treść. Dzięki temu zarejestrowany pacjent może sam decydować, czy chce znaleźć najbliższy punkt, najlepiej zaopatrzony czy oferujący dostawę do domu. System działa w oparciu o mechanizm Google Maps, dlatego umożliwia wyznaczenie szczegółowej trasy dojazdu.
Strona jest bardzo prosta w obsłudze i ma przyjemną dla oka szatę graficzną. Chcąc z niego skorzystać wystarczy mieć 18 lat i być zarejestrowanym jako pacjent upoważniony do korzystania z medycznej marihuany. Kilka kliknięć myszą i udostępnienie podstawowych danych osobowych to jedyne, co należy zrobić, by w pełni za darmo korzystać z zasobów bazy. Aktualnie można się nim posługiwać tylko w wybranych stanach USA, tj: w Waszyngtonie, Oregonie, Nowym Meksyku, Nevadzie, Montanie, Michigan, Maine, Kalifornii, Hawajach oraz na Alasce.

Duże zainteresowanie sprawiło, że portal WeedMaps szybko został rozbudowany o dodatkowe funkcjonalności. Użytkownicy mogą za jego pośrednictwem dzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi poszczególnych placówek, odmian, własnej kuracji czy całej idei medycznej marihuany. Mogą też sami tworzyć recenzję i oceniać poszczególne punkty. Portal umożliwia integrację z Facebookiem i jest dostępny na urządzeniach mobilnych, takich jak Iphone.

Dochodowy biznes

WeedMaps to nie tylko ułatwienie dla pacjentów, ale także dochodowy biznes dla jego właścicieli. Początkowo przynosił dochody rzędu 20 000 dolarów miesięcznie. W 2009 roku wzrosło to do 300 000 miesięcznie, natomiast we wrześniu ubiegłego roku było to już 400 000 dolarów!
– To unikalny model biznesowy oparty na koncepcji pobierania opłat od punktów dystrybucji MM za możliwość udostępnienia ich menu za pośrednictwem strony – napisał Justin Hartfield w oficjalnym e-mailu do Techcrunch.com
Najniższa opłata za udostępnianie informacji wynosi 295 dolarów, jednak przy rozbudowanej ofercie może sięgać nawet 1000. Podobną działalnością szybko zainteresowała się konkurencja, w efekcie czego powstały podobne portale np. Weedtracker.com czy Dispensaryguide.com.
WeedMaps media
Firma przynosząc sukcesywnie coraz większe dochody przeobraziła się w WeedMaps media – grupę 9 portali zajmujących się tematyką medycznej marihuany. Na Weedmaps media, oprócz tytułowego portalu, składają się:

WeedVote – portal na łamach którego można zapoznać się z ekonomicznymi, politycznymi i medycznymi korzyściami z legalizacji marihuany. Umożliwia oddanie głosu na legalizację oraz udzielenie wypowiedzi online.

WeedMarkt – portal analogiczny do Groupona, który pozwala taniej kupić marihuanę.

Weedlist – portal ogłoszeń związanych z marihuaną, praca, wymiana akcesoriów etc.

Weedfreebies – internetowa gra pozwalająca wygrywać akcesoria do przyjmowania medycznej marihuany.

Weedbattle – kolejna gra, tym razem dla dwóch graczy.

WeedMixtape – stworzony z myślą o słuchaczach hip-hopu. Pozwala tworzyć i udostępniać mixtape’y.

Weedorskin – porównywarka, która zestawia zdjęcia pięknej kobiety i kwiatostanu konopi, pozwalając wybierać użytkownikowi, co jest atrakcyjniejsze.

Weedporn – ciekawe zdjęcia…

 

STRONA WWW WEEDMAPS

źródło: Spliff.pl

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content