Często pytają mnie jak ustalić bezpieczną i terapeutyczną dawkę dla małoletnich pacjentów konopnych. Po wielu próbach i błędach, pozyskanych informacji z wielu niezawodnych źródeł – czuję, że mogę doradzić jak zacząć.

 
Na start: 1 gram konopnego oleju powinien być zmieszany z 20oma gramami organicznego, tłoczonego na zimno, z pierwszego tłoczenia oleju kokosowego.  
 
Zalecam zmieszać oleje w ten prosty sposób: podgrzej olej kokosowy na małym ogniu (duży ogień odradzany, Olej kokosowy topi się już przy 76 st Celsjusza), kiedy olej jest w stanie płynnym wciągnij go do 10cio milimetrowych strzykawek doustnych, zrób tak dwie strzykawki, co da Ci 20 gram oleju kokosowego gotowego do użycia.  
 
Wyciśnij olej kokosowy do małego konserwowego słoika, który stoi w podgrzewanym nad Homemade capsules containing a Cannabis oil extract have successfully helped Mykayla Comstock, 7, of Pendleton, OR. USA treat her acute t-cell lymphoblastic leukemia. With her blood cell counts returned to normal, Comstock is not hospitalized like many cagazem garnku z wodą. Ze strzykawki z olejem konopnym (zwykle olej konopny jest w opakowaniach strzykawek doustnych od 3,5ml do 10ml) wyciśnij 1ml do płynnego oleju konopnego. Mieszaj przez parę chwil nad małym ogniem. Kiedy mieszanka olejów całkowicie się nasyci przybiera kolor jasnozielony. Wtedy to zachodzi połączenie kanabinoidów z tłuszczami zawartymi w oleju kokosowym.  Wypełnij czystą 10ml strzykawkę doustną tą mieszanką oleju konopno-kokosowego. 
Ten roztwór zawiera proporcje 1/20g lub 0.05g lub 50mg oleju konopnego na gram wymieszanego oleju kokosowego. Zasadniczo to rozcieńczenie olejku niemal pozbawia nas szans na „przedawkowanie”, przy którym mogłyby pojawić się niepożądane skutki marihuany. Przedawkowanie nie jest w żaden sposób szkodliwe lub toksyczne, jednak może być bardzo niemiłe dla niedoświadczonego pacjenta. 
 
Kapsułka ‘00’ mieści około całego 1ego grama substancji. Zalecam stosowanie 1g dwa razy dziennie; rano 1g, wieczorem również 1g. To da Nam ok.0,1g oleju konopnego dziennie. Kontynuuj takie stosowanie aż zauważysz odporność na dawkę lub masz siłę spróbować więcej leku. Zalecam zwiększanie dawek co tydzień.
Drugiego tygodnia lub gdy czujesz się gotów zmniejsz rozcieńczenie do 1/10g, czyli połącz 1gram oleju konopnego z 10 gramami oleju kokosowego. To bezpieczne dozowanie daje nam 0,1g (100mg) oleju konopnego. W ten sposób wprowadzamy większe ilości terapeutycznych kanabinoidów do naszego systemu.  Ta dawka stosowana dwa razy dziennie zwiększy nasycenie do 0,2g (200mg) oleju konopnego dziennie! To dobra droga do stopniowego zwiększania dawki, aż do 1 grama(lub więcej) dziennie. 
Kontynuuj zmniejszenie rozcieńczenia i zwiększaj spożycie olejku konopnego przez następne dwa tygodnie. W ciągu pierwszego miesiąca 1gram olejku konopnego spożywany dziennie, powinien być tolerowany przez organizm. Nie trzeba się ograniczać do jednego grama dziennie, jeżeli stan pacjenta jest bardzo ciężki. Wiele artykułów o leczeniu olejkiem mówią o użyciu powyżej dwóch gramów dziennie przez dłuższy okres czasu.  
Ten schemat dozowania nie musi być tylko pomocny przy młodych pacjentach, ale także również przy rozpoczynających terapię kannabinoidalną, dorosłych, osób starszych, czy też niedołężnych.  Olejek kokosowy nie jest jedynym dobrym rozpuszczalnikiem, przy braku jego dostępności polecamy: oliwę z oliwek, olej z pestek winogron, olej z konopi oraz inne. Nie zalecam jednak używania olejów, które mogą pochodzić z produkcji żywności modyfikowanej genetycznie takich jak: olej sojowy, olej kukurydziany, olej rzepakowy oraz inne roślinne.  
 
Powodzenia!
Konopny tata
TŁUMACZENIE: NATALIA

 

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content