Grubo ponad tysiąc osób maszerowało 9 maja w Krakowie, aby zamanifestować swój protest i niezadowolenie z obecnie funkcjonującego prawa. Organizatorzy podkreślają – to w obronie praw pacjentów.
Mikołaj Janus, główny organizator Marszu i debaty poprzedzającej manifestację (artykuł i wideo), zwracał uwagę na rzecz najważniejszą – na prawo do ochrony życia i zdrowia:
Każdy z nas jest człowiekiem i może kiedyś zachorować. I wtedy przyjdzie mu zmierzyć się z dylematem – czy w walce o swoje życie nie musi popaść w konflikt z prawem.
Przypomnijmy, że za posiadanie przetworów z marihuany, a więc również leczniczego oleju RSO, grozi do 3 lat więzienia, a za przemyt, czyli wwiezienie na teren RP tej nielegalnej substancji, do 15 lat.
A tak przedstawili wydarzenie w mediach:
http://www.tvn24.pl/krakow,50/marsz-wolnych-konopi-w-krakowie-policja-skonfiskowala-susz,540940.html
Zachęcamy do obejrzenia fotorelacji z MWK!
Zdjęcia z marszu dzięki Tomas Wynalazek Art:
- Dostęp do legalnych sklepów z marihuaną wiąże się ze spadkiem nadmiernego spożycia alkoholu – potwierdza federalne badanie - 29 października 2025
- Poradnik kierowcy po użyciu – jak działać odpowiedzialnie i bronić się przed niesprawiedliwością - 22 października 2025
- Badanie kliniczne: ekstrakt z konopi wykazuje wyższą skuteczność niż opioidy u pacjentów z przewlekłym bólem pleców - 8 października 2025
![Pan Marian z Bydgoszczy od 26 lat walczy z HIV. Żyje dzięki marihuanie [NOWE FAKTY]](https://wolnekonopie.org/wp-content/uploads/2020/07/cannabis-2152604_1280-1024x682.jpg)







[…] policjantów na rozpoczynającym się Marszu Wyzwolenia Konopi w Krakowie (9.05.br.) niesłuszna. Wina niedokładnych testów. Konsekwencje zniesławienia i straty dla […]
[…] Autorem zdjęć jest Tomas Wynalazek Art […]