Na spotkaniu obecnych było 14 z 20 zgłoszonych kandydatów do Sejmu. Wszyscy kandydaci zobowiązani są przede wszystkim do reprezentowania podczas wyborów Wolnych Konopi i jej postulatów, które zostaną spisane i przedstawione już niebawem, a w drugiej kolejności Ruchu Palikota i Nowej Prawicy. Do czasu zaakceptowania budżetu Kampanii Wyborczej prosimy aktywistów aby nie angażowali się w działania kampanijne.

Każdy z Was przy wsparciu Ruchu Wolne Konopie musi osiągnąć razem z RP oraz NP po 5 tys. głosów w Waszych okręgach wyborczych, aby w ogóle móc wziąć udział w wyborach. Kampania Wyborcza startuje 6 sierpnia, wraz z ogłoszeniem terminu wyborów przez prezydenta. Do tego czasu wstrzymujemy oddech i czekam na decyzje RP i NP w sprawie naszych warunków.

Pamiętajcie, że Wasz sukces zależy w głównej mierze od Was samych. Kolejnośc miejsca na liście nie ma znaczenia, znaczenie ma to ile zbierzecie głosów podczas wyborów, a te zależą od skutecznej kampanii wyborczej, w której będziemy Was cały czas wspierać.

Istotne jest to, aby zbudowac sobie grupę osób, które wesprą Was podczas agitacji w sierpniu i we wrześniu. Jeśli będą z tym kłopoty informujcie nas w Centrum Akcji, będziemy pomagać. Dla wszystkich kandydatów WK zarezerwowaliśmy miejsce nr 7 na listach RP i tak będziemy komunikować na wszystkich plakatach i ulotkach, aby każdy szukał siódemki na Liście RP. W przypadku kandydatów z NP przyporzadkowywane są miejsca indywidualnie przez działaczy NP.

Na zebraniu ustaliliśmy kilka propozycji haseł Kampanii Wyborczej. Ustaliliśmy, kilka głównych argumentów, którymi będziemy się posługiwać podczas kampanii, każdy z Was powinien na własną rękę pozyskać jak najwięcej wiedzy na poniższe tematy.

Najlepszą skarbnicą wiedzy jest nasz Fan Page Wolne Konopie na Facebook’u oraz strona www.135.125.238.170. Wystarczy cofać się wstecz w publikacjach i wszystko tam znajdziecie, artykuły, filmy, wywiady, pdf’y itd, używajice również wyszukiwarki.

Argumenty nasze są niezbędne, aby w bardzo zwięzłej formie umieć przedstawić lokalnym dziennikarzom nasze postulaty. Pamiętajcie, że w rozmowach z dziennikarzami, trzeba mówić krótko i zwięźle, aby nie dawać im szansy do manipulacji wypowiedzią.Na temat kontaktów z dziennikarzami, będziemy jeszcze rozmawiać podczas szkolenia z autoprezencji, które odbędzie się w połowie sierpnia.

Główne argumenty za depenalizacja marihuany:

– MEDYCZNA MARIHUANA – marihuana może być wykorzystywana jako lek przy wielu dolegliwościach i chorobach, potafi ulżyć w cierpieniach
– WOLNOŚCI OBYWATELSKIE I PRAWA CZŁOWIEKA – tutaj należy zaczerpnąć wiedze, w którym miejscu konstytucji, ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii jest sprzeczna z ustawą zasadniczą.
– TAŃSZE PAŃSTWO – Pamiętamy, że na walkę z palaczami marihuany i w ogóle na ściganie użytkowników narkotyków jest wydawanych z budżetu państwa ponad 80 mln zł. Środki te powinny być przeznaczone na edukacje i profilaktykę. Można też poczytać o tym na stronie www.countthecosts.org
– MAFIA – Na prohibicji zarabia głównie mafia, tutaj wiadomo, państwo nie kontroluje dystrybucji przez co, marihuana tarfia w ręce grup przestępczych. Państwo mogłoby z tego czerpać korzyści, a eksperymenty takie jak (Cannabis Social Club – Hiszpania, legalnie działąjące, czy Cannabis House – Polska, w fazie eksperymentu) eliminują mafie poprzez własną uprawę
– NISZKA SZKODLIWOŚĆ SPOŁĘCZNA I ZDROWOTNA – marihuana nie szkodzi nikomu, poza nam samym, a nawet tutaj szkodliwość marihuany jest o wiele niższa niż alkoholu i nikotyny, które są legalne
– KARALNOŚĆ NIE DZIAŁA – Polityka narkotykowa oparta o penalizację posiadania nawet małych ilości nie zdaje egzaminu na całym świecie. Wzrasta spożycie oraz skala handlu, a używanie twardych narkotyków wcale  nie spada.. Marihuany pali się coraz więcej, wchodzi ona do powszechnego użytku i w cywilizowanych krajach używka ta stała się akceptowalna, w niektórych nawet zostałą zdepenalizowana (Holandia, Portugalia, Szwajcaria, Niemcy, California, Czechy, Brazylia)
– POLITYKA REDUKCJI SZKÓD – jest najnowsza polityka prowadzona w krajach, gdzie wygrała opcja racjonalna. W polityce tej chodzi o usuwaniu szkód po narkomanii, a nie jej ściganie i penalizowanie. Jeżeli przyjmiemy, że z narkomanią nie da się wygrać i zapewnimy narkomanowi możliwość w sterylnych warunkach zażywania narkotyków, nie będzie on zarażał się chorobami zakaźnymi, nie będzie kradł, będą mniejsze szkody społeczne itd. Polityka ta www.harmreduction.org z powodzeniem sprawdziła się w Szwajcarii i Portugalii.

– NARKOFOBIA I PRZEMYSŁ KONOPNY – konsewkencja tej polityki jest to, że konopie przemysłowe niemalże zostały wycofane z gospodarki jako surowiec, a jak wiadomo, konopie mają 20 tys. zastosowań w przemyślę spożywczym, farmaceutycznym, włókienniczym, papierniczym, paliwowym, budowlanym.

Wszystkie te tematy będziemy i rozwijamy na Fan Page’u Wolne Konopie na FB oraz anszych stronach www. Prosimy zaczerpnąć jak najwięcej wiedzy na ten temat, ale jednocześnie nauczyć się opowiadać o tym, w jednym zdaniu na każdy temat. 

Program polityczny Wolnych Konopi zostanie spisany i przedstawiony na naszej nowej stronie www stworzonej specjalnie pod wybory. Jeżeli ktoś będzie chciał pogłębić wiedzę na ten temat już niedługo będziemy z Wami ten program omawiać, będzie można zabrać głos i wpłynąć na wszystkie postulaty i projekty.

 Projekt Inicjatywy Obywatelskiej, 100 tys. podpisów pod ustawą, zmieniającej obecną politykę narkotykową zostanie włączony w kampanię wyborczą, będziemy zbierać podpisy pod Waszymi kandydaturami oraz pod samym projektem ustawy oraz pod listą RP i NP. Ustawa jest dostępna na naszych stronach i kanałach ( www.135.125.238.170).

O strategii kampanii będziemy pisac w nastepnych informacjach. Do Was teraz nalezy NASZ los! Zbierzcie znajomych i przekonajciue ich do glosowania na Wolne Konopie! Te wybory dają nam szansę realnych zmian lub przynamniej codziennego lobbowania w Sejmie za nasza sprawą a nie od świeta!

 

Inicjatywa Wolne Konopie

Siou

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content