jak przejsc test narkotykowy

Radzenie sobie z badaniem moczu w krótkim czasie

Chociaż Wolne Konopie stanowczo sprzeciwiają się używaniu marihuany w pracy, uważamy, że nikt nie powinien być zmuszany do poddawania się testom na obecność narkotyków w moczu, zwłaszcza na marihuanę. Oprócz wszczęcia wyzwania prawnego, najlepszą obroną przed testami na obecność narkotyków w moczu jest bycie czystym. Niestety, może to być trudne, ponieważ testy na obecność narkotyków w moczu mogą wykryć marihuanę od 1 do 5 dni po okazjonalnym użyciu, od 1 do 3 tygodni u regularnych użytkowników i od 4 do 6 tygodni u osób używających kilka razy dziennie. Ponieważ testy na obecność narkotyków w moczu nie wykrywają psychoaktywnego składnika marihuany, THC, lecz inne, nieaktywne metabolity, w żaden sposób nie mierzą upośledzenia; niemniej jednak, ten fakt nie ma znaczenia dla pracodawców w dzisiejszej antynarkotykowej histerii. Jeśli szukasz pracy, rozsądnie jest spodziewać się testów i unikać marihuany. Jednak, rozumiejąc, że wielu z was może stanąć przed koniecznością przeprowadzenia testu narkotykowego w krótkim czasie, oferujemy następujące porady na wypadek awaryjny z naszymi najlepszymi życzeniami (ale bez obietnic!).

NIE POLEGAJ NA WYMÓWKACH: Chociaż testy na obecność narkotyków w moczu są dalekie od niezawodności, trudno jest zakwestionować pozytywne wyniki testów. „Fałszywie pozytywne” wyniki, w których pracownicy są niesłusznie oskarżeni o używanie marihuany, są wysoce nieprawdopodobne, o ile laboratoria zachowują odpowiednią staranność (jednak nie wszystkie laboratoria to robią). Standardowa procedura polega na pierwszym przesiewaniu próbek testem immunologicznym (np. EMIT® lub RIA®), a następnie potwierdzeniu pozytywnych wyników dokładniejszym spektrometrem masowym z chromatografią gazową (GCMS). Praktycznie eliminuje to szansę na fałszywie pozytywne wyniki w zamian za stosunkowo wysoki wskaźnik „fałszywie negatywnych”, gdzie użycie narkotyków nie jest wykryte.

Czułość testu jest określona przez stężenie metabolitów, które ma wykryć: standardowy próg wynosi 50 nanogramów na mililitr (ng/ml).

Nie ma znanej substancji, która mogłaby wywołać fałszywie pozytywny wynik dla marihuany. Kiedyś ibuprofen (Advil, Motrin, Nuprin) wpływał na test na marihuanę, ale ten problem został rozwiązany. Różne leki bez recepty mogą powodować fałszywie pozytywne wyniki dla amfetaminy i innych nielegalnych narkotyków w teście EMIT, ale nie w GCMS.

„Bierne palenie” marihuany nie jest akceptowalną wymówką przy poziomie 50 ng/ml, ponieważ tylko w ekstremalnych okolicznościach niepalący może wchłonąć wystarczającą ilość marihuany, by test moczu był pozytywny (np. będąc uwięzionym w szafie pełnej unoszącego się dymu przez kilka godzin). Jednakże, bierne narażenie może skutkować pozytywnymi testami przy 25 ng/ml lub niższym poziomie.

OCZYŚĆ SWOJE CIAŁO: Ogólna strategia na przejście testów na obecność narkotyków w moczu polega na zwiększeniu spożycia płynów i przepływu moczu, aby rozcieńczyć stężenie narkotyków w próbce poniżej progu wykrycia. Godzinę lub dwie przed testem należy napełnić pęcherz płynami – tyle, ile można wypić. Woda jest w porządku – wbrew popularnym plotkom, NIE ma dowodów, że złocień, ocet, niacyna czy witamina C pomagają. Jednakże, duże dawki aspiryny mogą zmniejszyć wrażliwość testu moczu EMIT na marihuanę (tylko). Wiele osób oczyszcza się przez kilka dni z wyprzedzeniem, pijąc dużo i ćwicząc, ale nie ma powodów, by sądzić, że jest to użyteczne. W żadnym wypadku nie powinieneś podawać swojego pierwszego porannego moczu, ponieważ metabolity narkotyków mają tendencję do gromadzenia się podczas snu.

Podczas gdy zwiększasz spożycie wody przed testem, możesz również chcieć wziąć dużą dawkę (50-100 miligramów) witaminy B2, dostępnej w wieloskładnikowych witaminach z grupy B. Celem tego jest zabarwienie moczu na żółto, ponieważ w przeciwnym razie prawdopodobnie wyprodukujesz czysty, wodnisty mocz, co może wzbudzić podejrzenia niektórych osób pobierających próbki (w przeciwieństwie do plotek, witamina C nie pomoże). W rzadkich przypadkach niektóre laboratoria mogą odrzucić próbkę za bycie zbyt wodnistą; w takim przypadku jednak zazwyczaj dają drugą szansę.

Możesz zwiększyć wydalanie płynów, przyjmując diuretyki, które stymulują oddawanie moczu. Słabe diuretyki obejmują kawę, sok żurawinowy, niektóre produkty ze sklepów ze zdrową żywnością i dostępne bez recepty tabletki na zatrzymanie wód przedmiesiączkowych.

Jeśli musisz przejść test w bardzo krótkim czasie, możesz zdecydować się na silniejsze diuretyki, które są powszechnie przepisywane w leczeniu wysokiego ciśnienia krwi. Silne diuretyki, takie jak furosemid (Lasix®), są dostępne tylko na receptę. Należy jednak pamiętać, że mogą być one niebezpieczne dla niektórych osób, takich jak diabetycy czy kobiety w ciąży, i mogą powodować problemy, jeśli są przyjmowane przez dłuższy czas. Diuretyki mogą być wykryte w moczu, ale rzadko są sprawdzane, z wyjątkiem sportowców.

Następujący przykład został zaproponowany przez byłego oficera testującego narkotyki w armii (Robert Freeman, „Jak 'pokonać’ test narkotykowy”, High Times, sierpień 1988):

Weź dawkę 80 miligramów Lasixu; wypij solidny łyk wody; oddaj mocz dwa lub trzy razy, a następnie przejdź test. Jeśli masz szczęście i nie paliłeś zbyt dużo marihuany, dobre przepłukanie może pozwolić Ci przejść test z kilkudniowym wyprzedzeniem. Jednak regularni palacze powinni pozwolić sobie na co najmniej tydzień lub dwa, jeśli to możliwe.

Oczyszczacze i produkty detoksykacyjne?

Sugerowano, że spożycie niektórych substancji może zmienić chemię ciała w taki sposób, aby zamaskować użycie narkotyków. Chociaż wiele produktów jest obecnie sprzedawanych jako „ekrany narkotykowe” w sklepach dla palaczy, niewiele z nich ma solidne podstawy naukowe. Aktywowany węgiel, powszechny środek detoksykacyjny, może pomóc nieco obniżyć poziomy metabolitów u długoterminowych użytkowników, jeśli jest przyjmowany przez kilka dni lub tygodni. Sugerowano na podstawie teoretycznych przesłanek, że lecytyna, emulgator spożywczy, może być również użyteczna, jeśli jest przyjmowana przez dłuższy czas, ale nie zostało to udowodnione. Wiele drogich ziół i proszków jest promowanych jako oczyszczacze moczu, bez dobrego medycznego uzasadnienia. Chociaż niektórzy użytkownicy zgłaszali znaczące sukcesy z ich użyciem, wielu innych nie miało takich doświadczeń. Niezależne eksperymenty sugerują, że to może być spowodowane rozcieńczeniem wodą, a nie samym działaniem środka detoksykującego, które rzekomo ma odpowiadać za sukces.

MANIPULACJA: Chociaż rozcieńczanie moczu jest użyteczne, nie jest w 100% niezawodne, szczególnie dla ciężkich codziennych użytkowników. Innym sposobem stosowanym przez niektórych ludzi jest manipulacja próbką poprzez dodanie środków fałszujących lub substytucję czystego moczu za własny. Pomijając kwestie etyczne, manipulacja jest ryzykowna, ponieważ badani mogą być obserwowani lub zmuszeni do rozebrania się wcześniej, a oszustwo nie jest wybaczane. Dla odważnych, książka Abbiego Hoffmana „Steal This Urine Test” zawiera pełne instrukcje, jak przygotować się z plastikowym workiem, aby zastąpić czystym moczem. Można kupić czysty, syntetyczny mocz. Uważaj jednak, bo laboratoria sprawdzają, czy temperatura próbek moczu jest odpowiednia (około 91-97°F), dlatego przed oddaniem trzymaj go zawsze blisko ciała.

Innym sposobem na przechytrzenie testu jest dodanie do próbki środka fałszującego. Ta metoda powinna być używana tylko w ostateczności, ponieważ każdy środek fałszujący może być wykryty chemicznie, jeśli laboratoria zdecydują się to zrobić. Wiele środków fałszujących powoduje negatywne wyniki w powszechnie używanym teście EMIT, ale niekoniecznie w innych testach. W nagłym wypadku możesz oszukać test EMIT, dodając kilka kropli Visine® do próbki. Inne powszechne środki fałszujące to detergent, wybielacz, sól i środek czyszczący glutaraldehyd, ale większość z nich jest łatwo wykrywalna przez węch lub inspekcję wzrokową. Na rynku jest wiele komercyjnych środków fałszujących. Wśród bardziej popularnych są Klear® i Whizzies®. Żaden dodatek nie jest w 100% niezawodny i wszystkie wiążą się z znacznym ryzykiem wykrycia. Wiele firm zajmujących się testowaniem narkotyków twierdzi, że testuje na obecność środków fałszujących, choć nie jest jasne, jak dokładnie to robią.

Wiele środków wspomagających testy narkotykowe jest reklamowanych z gwarancją zwrotu pieniędzy, jeśli test wykaże pozytywny wynik. UWAGA: gwarancje nie zapewniają dobrych wyników testów! Sprzedawcy często przesadzają z niezawodnością produktu i ignorują skargi klientów.

TESTY KRWI: W niektórych sytuacjach, w tym wypadkach i kontrolach trzeźwości na drogach, mogą być używane testy krwi. Testy krwi wykrywają faktyczną obecność THC w systemie; mogą jednak być wrażliwe także na inne metabolity. Testy krwi zazwyczaj rejestrują pozytywny wynik tylko przez kilka godzin po paleniu, chociaż ciężcy przewlekli palacze mogą być pozytywni do siedmiu dni. Mniej wrażliwe są testy śliny/płynu ustnego, które rejestrują pozytywny wynik około 2-4 godzin po paleniu.

TESTY WŁOSÓW: Niepokojącą technologią są testy włosów, które mają wykrywać użycie narkotyków przez miesiące lub przez cały okres wzrostu włosów (uwaga łysi: próbki mogą być pobrane z dowolnej części ciała!). Chociaż testy włosów są bardzo wrażliwe na kokainę, ich wrażliwość na marihuanę nie jest dobrze ustalona. Nie wszyscy pracodawcy, którzy używają testów włosów, sprawdzają marihuanę. Testy włosów są rasowo uprzedzone przeciwko Afrykanom, będąc znacznie bardziej wrażliwymi na grube, ciemne włosy niż na jasne, cienkie włosy. Chociaż amerykańska instytucja FDA i środowisko naukowe były krytyczne wobec testów włosów, nie powstrzymało to pracodawców przed ich używaniem. Testy włosów mogą być wypłukane przez szampon: jeden test wykazał, że włosy traktowane Head & Shoulders® (Fine/Oily), Neutrogena® i Rave® wykazywały niższe stężenia narkotyków.

WYZWANIA PRAWNE: Potencjalni pracownicy nie mają prawnego prawa do kwestionowania wstępnych testów narkotykowych przed zatrudnieniem. Jednak pracownicy, którzy już są zatrudnieni, mogą być w stanie zakwestionować plany testowania narkotyków swoich pracodawców w niektórych sytuacjach, w zależności od prawa pracy i lokalnych przepisów. Unikaj podpisywania czegokolwiek, co daje twojemu szefowi prawo do arbitralnego testowania cię; wyrażając swoje zastrzeżenia, wzmocnisz swoje prawo do odmowy testu. Jeśli uważasz, że jesteś niesprawiedliwie testowany, możesz mieć podstawy do podjęcia działań prawnych.

Przykro nam wspominać o tych przebiegłych technikach, ale uważamy, że jest to konieczne, aby bronić niewinnych ludzi przed niesłusznymi oskarżeniami o nadużywanie marihuany. Wolne Konopie zachęcają cię do odpowiedzialnego korzystania z tych informacji, a nie jako sposobu na ukrywanie nieodpowiedzialnego używania marihuany.

TESTUJ SAM SIEBIE: Wiele klinik zajmujących się nadużywaniem narkotyków oferuje testy moczu za opłatą. Zestawy do testów domowych są dostępne w aptekach, jednak trzeba pamiętać, że mają one wyższy próg wykrywania substancji, więc mimo iż pokażą wynik negatywny, to w laboratorium może wyjśc wynik pozytywny, gdyż testy laboratoryjne wykrywają mniejsze stężenia.

Uwaga: poziomy narkotyków w moczu mogą wahać się w górę i w dół w ciągu dnia.

CO JEST NIE TAK Z TESTAMI NARKOTYKOWYMI W MOCZU?

Prywatność: Testy moczu naruszają intymną prywatność ciała. Masowe badania narkotykowe naruszają prywatność większości odpowiedzialnych pracowników, aby zidentyfikować mniejszość domniemanych nadużywających narkotyków, z których wielu w rzeczywistości wcale ich nie nadużywa.

Dokładność: Żaden test nie jest nieomylny. Badania laboratoriów testujących narkotyki wykazały zdumiewająco wysokie wskaźniki błędów z powodu słabej kontroli jakości. Chociaż dobre laboratoria wprowadziły zabezpieczenia mające na celu zminimalizowanie ryzyka „fałszywie pozytywnych” wyników, nawet jeśli wskaźniki błędów wynoszą tylko jeden na 10 000, rozszerzenie testowania narkotyków na dziesiątki milionów pracowników, jak proponuje rząd, oznacza, że wielu pracowników zostanie niesłusznie oskarżonych o nadużywanie narkotyków.

Najczęstsze nieporozumienie dotyczące testów narkotykowych w moczu polega na tym, że wykrywają one pracowników pod wpływem narkotyków, podczas gdy w rzeczywistości wykrywają dowody wcześniejszego użycia narkotyków, które nie muszą mieć żadnego związku z wydajnością w pracy. Ponieważ testy narkotykowe są bardzo wrażliwe na marihuanę, losowe testowanie może promować używanie innych, bardziej niebezpiecznych narkotyków, takich jak kokaina i opiaty, które są usuwane w ciągu 2-3 dni, lub LSD, które rzadko jest testowane. Jednocześnie większość testów narkotykowych całkowicie ignoruje alkohol, wiodący narkotyk nadużywany w kraju.

Testy moczu są zatem zasadniczo wadliwą technologią: wykluczają najbardziej niewinne używanie marihuany poza pracą, jednocześnie pozwalając na jawny alkoholizm w pracy.

Skuteczność: Nigdy nie wykazano naukowo, że testy moczu są bezpieczne czy skuteczne w poprawie bezpieczeństwa lub wydajności w pracy, a badania wskazują, że wielka większość pracowników z pozytywnymi wynikami testów narkotykowych jest tak samo niezawodna jak inni (John Horgan, „Test Negative”, Scientific American, marzec 1990; dr John Morgan, „Impaired Statistics and the Unimpaired Worker”, The Drug Policy Letter, maj/czerwiec 1989). Medycznie, konsensus opinii ekspertów jest taki, że testy narkotykowe są zasadniczo niewiarygodnym wskaźnikiem upośledzenia przez narkotyki (Raport Konsensusu, Narodowy Instytut ds. Nadużywania Narkotyków, Journal of the American Medical Association, 8 listopada 1985). Dr George Lundberg z American Medical Association nazwał je „McCarthyzmem chemicznym” (artykuł redakcyjny, Journal of the American Medical Association, 5 grudnia 1986).

Alternatywy: Wady testowania narkotyków można uniknąć dzięki testom wydajności, które mierzą rzeczywiste stężenie i czas reakcji zamiast pozostałości chemicznych. Testy komputerowe w formie gier wideo, które wykrywają upośledzenie spowodowane narkotykami, zmęczeniem, stresem lub chorobą, są teraz dostępne na amerykańskim rynku (DRUID).

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content