Maneka Gandhi, przewodnicząca Ministerstwa Rozwoju Kobiet i Dzieci w Indiach, zaproponowała legalizację medycznej marihuany w trakcie niedawnego spotkania rządowego dotyczącego redukcji popytu na narkotyki.

„W niektórych krajach rozwiniętych, takich jak Stany Zjednoczone, marihuana została zalegalizowana, co ostatecznie doprowadziło do ograniczenia nadużywania narkotyków” powiedziała Gandhi

Plany pani Minister nie dotyczą tylko nadużywania narkotyków. Jest ona świadoma również szeregu właściwości leczniczych oferowanych przez konopie, co potwierdza kolejny cytat:

„Marihuana powinna być zalegalizowana w celach medycznych, zwłaszcza że pomaga w leczeniu raka

Inni politycy już wcześniej próbowali działać w tej sprawie. Tathagata Satpathy od lat stara się znieść zakaz używania marihuany. Na jednym z posiedzeń rządu w 2015 r. sugerował, że zakaz ten wpędził wielu ludzi w alkoholizm.  Choć w tym samym roku w stanie Uttarakhand zezwolono na produkcję konopi w celach przemysłowych, reformy tego typu mają mało poparcia rządowego.

Pomimo dużego wskaźnika spożycia marihuany, jest ona w Indiach wciąż nielegalna. Za posiadanie można dostać  wyrok więzienia do 6 miesięcy, a za produkcję aż do 10 lat.

ŹRÓDŁO: MEDYCZNAMARIHUANA.COM

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content