Powoli upada mit o tym, że marihuana jest “bramą” do mocniejszych narkotyków. Najnowsze badania wykazują, iż spożywanie suszu z konopi może mieć wręcz odwrotny skutek.

Wedle analiz naukowców University of British Columbia (UBC) osoby uzależnione od opioidów lub alkoholu mogą skorzystać z właściwości marihuany, jako “odskoczni” od substancji znacznie bardziej niebezpiecznych.

“Badania wykazały, że ludzie mogą przy pomocy konopi ograniczyć lub zrezygnować ze stosowania substancji, które są potencjalnie bardziej szkodliwe, chodzi głównie o alkohol i opioidowe leki przeciwbólowe” powiedział dr Zach Walsh z UBC, dyrektor opisywanego studium.

“Wychodzi na to, że aktywiści i pacjenci, którzy optowali za wykorzystaniem marihuany w medycynie mają rację także w tym przypadku. A zatem stosowanie suszu z konopi może redukować spożywanie innych substancji.” kontynuuje Walsh. “Wraz z końcem prohibicji, należy zbadać dokładne działanie kannabinoidów także w tej konkretnej terapii leczenia od uzależnień”.

Walsh i jego zespół dokonał przeglądu wszelkich dostępnych badań nad wpływem marihuany na stan psychiczny pacjenta. Wzięte pod uwagę zostały też niekliniczne studia nad właściwościami konopi. Dzięki tej pracy powstał “jeden z najbardziej kompleksowych raportów”, opisuje badania UBC.

Zach Walsh UBC

Zach Walsh UBC

“Obecnie nie ma jasnych wskazówek w jaki sposób psycholodzy i psychiatrzy mają pracować z ludźmi, którzy używają marihuany w celach medycznych” mówi Walsh, którego zespół tworzy również grupa naukowców z Florida State University, Narodowego Centrum PTSD w Kalifornii oraz Centrum Innowacji i Wdrożeń.

Zespół uzyskał dowody na to, że marihuana może być pomocna w leczeniu objawów lęku, zespołu stresu pourazowego oraz depresji. Wyniki zostały opublikowane w dzienniku akademickim Clinical Psychology Review

Marihuana pomaga rzucić alkohol

Źródło: HT.com

Link do badań

Jakub Gajewski
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
lub

Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

lub     

Nie pamiętasz hasła ?

lub

Create Account

Skip to content