Powoli upada mit o tym, że marihuana jest “bramą” do mocniejszych narkotyków. Najnowsze badania wykazują, iż spożywanie suszu z konopi może mieć wręcz odwrotny skutek.

Wedle analiz naukowców University of British Columbia (UBC) osoby uzależnione od opioidów lub alkoholu mogą skorzystać z właściwości marihuany, jako “odskoczni” od substancji znacznie bardziej niebezpiecznych.

“Badania wykazały, że ludzie mogą przy pomocy konopi ograniczyć lub zrezygnować ze stosowania substancji, które są potencjalnie bardziej szkodliwe, chodzi głównie o alkohol i opioidowe leki przeciwbólowe” powiedział dr Zach Walsh z UBC, dyrektor opisywanego studium.

“Wychodzi na to, że aktywiści i pacjenci, którzy optowali za wykorzystaniem marihuany w medycynie mają rację także w tym przypadku. A zatem stosowanie suszu z konopi może redukować spożywanie innych substancji.” kontynuuje Walsh. “Wraz z końcem prohibicji, należy zbadać dokładne działanie kannabinoidów także w tej konkretnej terapii leczenia od uzależnień”.

Walsh i jego zespół dokonał przeglądu wszelkich dostępnych badań nad wpływem marihuany na stan psychiczny pacjenta. Wzięte pod uwagę zostały też niekliniczne studia nad właściwościami konopi. Dzięki tej pracy powstał “jeden z najbardziej kompleksowych raportów”, opisuje badania UBC.

Zach Walsh UBC

Zach Walsh UBC

“Obecnie nie ma jasnych wskazówek w jaki sposób psycholodzy i psychiatrzy mają pracować z ludźmi, którzy używają marihuany w celach medycznych” mówi Walsh, którego zespół tworzy również grupa naukowców z Florida State University, Narodowego Centrum PTSD w Kalifornii oraz Centrum Innowacji i Wdrożeń.

Zespół uzyskał dowody na to, że marihuana może być pomocna w leczeniu objawów lęku, zespołu stresu pourazowego oraz depresji. Wyniki zostały opublikowane w dzienniku akademickim Clinical Psychology Review

Marihuana pomaga rzucić alkohol

Źródło: HT.com

Link do badań

0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!        |        WolneKonopie.org © 2019  -  "Made on blunt." -  underground.