Biolog tłumaczy, w jaki sposób marihuana skłania komórki rakowe do popełnienia samobójstwa Potencjał terapeutyczny marihuany wydaje się nie mieć granic, sięga o wiele dalej niż ograniczanie nudności czy bólu u osób nieuleczalnie chorych. Christina Sanchez, biolog molekularny z Uniwersytetu Complutense w Madrycie, bada działanie kannabinoidów w komórkach od ponad 10 lat i w tym czasie ona i jej koledzy odkryli, że tetrahydrokannabinol (w skrócie THC), główny psychoaktywny składnik konopi, skłania komórki nowotworowe do „popełnienia samobójstwa”, pozostawiając w spokoju komórki zdrowe.

To niesamowite odkrycie było dość nieoczekiwane, jako że Sanchez i jej zespół początkowo badali komórki raka mózgu w celu lepszego zrozumienia ich funkcjonowania. Ale w trakcie badań zaobserwowali, że wystawione na działanie THC komórki nowotworowe nie tylko przestawały się mnożyć, ale ulegały samozniszczeniu, zarówno w próbach laboratoryjnych, jak i eksperymentach na zwierzętach.

Po raz pierwszy Sanchez opisała to jeszcze w roku 1998, w pracy o antynowotworowym działaniu THC zamieszczonej w europejskim czasopiśmie biochemicznym „FEBS Letters”. „We wczesnych latach 60. Raphael Mechoulam z Uniwersytetu Hebrajskiego w Izraelu scharakteryzował główny składnik marihuany powodujący działanie psychoaktywne, jakie wszyscy znamy” – wyjaśnia Sanchez w czasie wywiadu dla Cannabis Planet. „Po odkryciu składnika nazwanego THC było zupełnie jasne, że musiał on oddziaływać na komórki, na nasz organizm, poprzez jakiś mechanizm natury molekularnej”. Ludzkie ciało jest zaprojektowane tak, by korzystać ze składników znajdujących się w marihuanie – tak mówi badanie.

 

CZYTAJ WIĘCEJ NA MEDYCZNY OLEJ

 

ŹRÓDŁO: MEDYCZNY OLEJ

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content