Przez 3 dni prawie 200 wystawców reklamowało swoje produkty i firmy na targach konopnych. W Pradze, gdzie odbywały się już po raz czwarty. W Czechach, gdzie policyjnym mottem przewodnim jest „pomahat a chranit” czyli „pomagać i chronić” i rzeczywiście podczas targów wywiązuje się tego w pełni!

W Polsce wiedza na temat konopi, sposobów wykorzystania tej rośliny, jak i jej hodowli bądź uprawy, jest niewielka. A w końcu to roślina o tak wielu zastosowaniach. Mało kto jest wiadomy, że z konopi można wybudować dom, zrobić ciastka, lody, syrop, olej, można się w nie ubrać oraz ogrzewać nimi domy. Oddzielną gałęzią jest medycyna oparta na właściwościach tej rośliny. Postęp nauki i techniki nie omija również branży konsumenckiej, stąd na targach prezentacje najnowszych waporyzatorów,  zaawansowanych technologicznie szklanych faj, ceramicznych ustników i wszystkiego, o czym palaczom się nie śniło.

Wolne Konopie też tam były ze swoją misją legalizacyjną. Naszą obecnością wspieraliśmy manifestujących Czechów. Mimo mocno liberalnego prawa narkotykowego, naszych sąsiadów spotkała ostatnio duża nieprzyjemność ze strony organów ścigania. Zamknięto 50 growshopów na terenie Czech. W sobotę na ulice Pragi wyszli w proteście również przedstawiciele Wolnych Konopi. Andrzej Dołecki zabrał głos i wezwał do wspólnej walki o racjonalna politykę!

 

sioumrnice

Howard Marks (Mr.Nice) i Jakub Gajewski podczas wywiadu dla Gazety Konopnej Spliff.

Naszą ideę legalizacji oraz system prohibicyjny symbolizowało stoisko złożone z celi więziennej, tej samej, która była z nami w czerwcu pod Sejmem RP. Restrykcyjna polityka narkotykowa sprowadza się w naszym kraju do wsadzania nas do więzień. Więźniowie mieli przydziałowe pomarańczowe uniformy i mogli wychodzić na spacerniak na jointa. Nasza cela była przyjazna dla odwiedzających, na rozmowę ze Spliffem przyszedł legendarny Mr Nice, inni częstowali wypiekami lub vapo-bongiem, jeszcze inni robili zdjęcia. A jeszcze inni grali w karty;).

Pora na reklamę – u nas w celi można było nabyć saszetki z materiału konopnego i dobrej jakości koszulki od firmy Plant. Kto nie zdążył lub jeszcze nie słyszał – odsyłamy do strony – www.plantsklep.pl.

Ponoć było jeszcze afterparty, ale kto by pamiętał..

Dzięki wszystkim za atmosferę, szykujemy się do odjazdu za rok!

siouwargascela

Aktywiści Wolnych Konopi w celi na festiwalu! 

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content