Parę lat temu na rynku pojawił się nowy produkt – tzw. „fake hash”, „syntetyczny hasz”. W dzisiejszych czasach jego dystrybucja poważnie się rozpowszechniła. Produkt ten w konsystencji oraz wyglądzie jest nie do odróżnienia od oryginału dla osoby, która nie miała go nigdy w rękach, zapach zależy od naniesionych aromatów, dzięki którym można uzyskać zapach prawdziwego haszu. Sztuczny hasz jest nasączany syntetycznymi kannabinoidami, aktualnie najczęściej są to AM-2201 i UR-144 – każdy z nich jest wielokrotnie mocniejszy od THC, zdecydowanie mocniej uzależniający i poważnie może wpłynąć na zdrowie psychiczne jak i fizyczne.
I co ma z tym zrobić zwykły palacz?
Najprościej rozpoznać imitację zwilżając ją i przejeżdżając po kartce papieru – jeśli pozostawi ona za sobą widoczną smugę barwy pomiędzy żółcią, zielenią i brązem – na 95% będzie nadawać się do wyrzucenia. Dla upewnienia sprawdzamy próbkę z pomocą wiedzy zamieszczonej poniżej:
- Sztuczny hasz ma często zapach kwiatów lub cytrysów, lecz nie jest to zasadą.
- Sztuczny hasz jest bardziej plastyczny od oryginału, choć też nie jest to regułą – można uzyskać go nawet w formie „kostki”.
- Hasz ten ma gorzki, ziołowy (nie marihuanowy) posmak. Fani etnobotaniki rozpoznają w tym damianę. Bywa też wyczuwalny smak mydła czy też cukru.
- Rozpuszczalność w wodzie. Jeśli mamy w ręku prawdziwy hasz – nie powinno to na niego szczególnie wpłynąć, gdyż jak każdy dobrze wie – THC jak i inne naturalne kannabinoidy są trudno rozpuszczalne w wodzie. Syntetyczny hasz natomiast zacznie się „rozpuszczać”, kleić do palców, rozpadać oraz pozostawiać plamy w kolorze od żółtego, przez zielony, do brązowego.
- Podczas palenia często „wrze” (nie jest to regułą).
- Długoterminowe stosowanie oleju CBD w łagodzeniu objawów neuropsychiatrycznych u pacjentów z chorobą Alzheimera - 21 listopada 2024
- Czy marihuana uszkadza DNA i czyni nasze pokolenia „mutantami”? Analiza faktów - 20 listopada 2024
- Historie prawdziwe: Jak obecne prawo narkotykowe niszczy życie obywateli - 16 listopada 2024