Raport z projektu badawczego Polska Sieć Polityki Narkotykowej na temat karania za posiadanie Jak wynika z raportu, prokuratorzy muszą na własną rękę interpretować znamiona art. 62a u.p.n., a w różnych regionach Polski wykształciły się różnorakie reakcje na posiadanie narkotyku w nieznacznej ilości na własny użytek. Z tego powodu rekomendowane jest opracowanie i wprowadzenie tabeli wartości granicznych narkotyków, której przyjęcie mogłoby zmniejszyć nawet o 90% liczbę kierowanych do sądu aktów oskarżenia z art. 62 u.p.n.
http://www.politykanarkotykowa.pl/projekt-badawczy-pspn…/ Projekt badawczy, w ramach którego powstał niniejszy raport, został zrealizowany przez Fundację Polska Sieć Polityki Narkotykowej w okresie od kwietnia 2021 roku do maja 2022 roku. Jego celem było zbadanie funkcjonowania art. 62a ustawy narkotykowej w latach 2011-2021. Adresatami badania byli sędziowie wydziałów karnych sądów rejonowych oraz prokuratorzy wydziałów dochodzeniowo-śledczych prokuratur rejonowych w całym kraju. Łącznie w badaniu wzięło udział 223 sędziów, 358 prokuratorów oraz 200 osób, wobec których toczyło się postępowanie karne na podstawie art. 62 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Zadanie publiczne było współfinansowane ze środków Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych, będących w dyspozycji Ministra Zdrowia w ramach konkursu przeprowadzonego przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom KCPU
Raport-Karanie-za-posiadanie-2022- Wskazówki dla kierowców. Jak bronić się przed niesłusznymi zarzutami prowadzenia pod wpływem THC? - 18 stycznia 2025
- THC we krwi kierowcy – badania, przykłady orzeczeń polskich sądów karnych, wnioski i postulaty - 15 stycznia 2025
- Redukcja szkód: Jak używać marihuany bardziej świadomie - 15 stycznia 2025