Toronto, Kanada: Pacjenci zwykle zmniejszają prędkość jazdy, ale wykazują niewiele innych znaczących zmian po inhalacji konopi, zgodnie z danymi klinicznymi opublikowanymi w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence.

Zespół kanadyjskich badaczy ocenił symulowane osiągi prowadzenia pojazdu w grupie młodych dorosłych pacjentów, którzy spożywali papierosy zawierające zarówno wysoki, jak i niski poziom THC lub placebo (bez THC). Uczestnicy badania byli regularnymi użytkownikami konopi indyjskich. Wydajność osobników analizowano 30 minut po podaniu, a następnie ponownie 24 godziny i 48 godzin później.

Autorzy stwierdzili: „Palenie marihuany (12,5 procent THC) doprowadziły do ​​gwałtownego zmniejszenia prędkości u młodych dorosłych”, co jest zgodne z wcześniejszymi badaniami. Dodali: „Nie było wyraźnego wpływu palonej marihuany na kontrolę boczną. … Nie było dowodów na efekty resztkowe … w ciągu dwóch dni po podaniu konopi”.

Doszli do wniosku: „Wśród młodych regularnych, ale niezależnych użytkowników marihuany palenie marihuany doprowadziło do znacznego zmniejszenia prędkości jazdy … ale niewiele było dowodów na resztkowe efekty, czyli inne efekty uboczne wpływające na jazdę”.

Odrębne badania wcześniej wykazały, że systematyczne spożywanie konopi indyjskich wiąże się z częściową lub nawet całkowitą tolerancją u osobników w poszczególnych dziedzinach, w tym na zdolności poznawcze i psychomotoryczne.

 

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
2 komentarze
 1. M 5 lat temu

  HI, DO YOU HAVE SOURCE?

  THANKS

  STOSOWANIE THC WIĄŻE SIĘ ZE ZMNIEJSZONĄ PRĘDKOŚCIĄ JAZDY I BRAKIEM RESZTKOWEGO WPŁYWU NA WYDAJNOŚĆ

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content