Toronto, Kanada: Pacjenci zwykle zmniejszają prędkość jazdy, ale wykazują niewiele innych znaczących zmian po inhalacji konopi, zgodnie z danymi klinicznymi opublikowanymi w czasopiśmie Drug and Alcohol Dependence.

Zespół kanadyjskich badaczy ocenił symulowane osiągi prowadzenia pojazdu w grupie młodych dorosłych pacjentów, którzy spożywali papierosy zawierające zarówno wysoki, jak i niski poziom THC lub placebo (bez THC). Uczestnicy badania byli regularnymi użytkownikami konopi indyjskich. Wydajność osobników analizowano 30 minut po podaniu, a następnie ponownie 24 godziny i 48 godzin później.

Autorzy stwierdzili: „Palenie marihuany (12,5 procent THC) doprowadziły do ​​gwałtownego zmniejszenia prędkości u młodych dorosłych”, co jest zgodne z wcześniejszymi badaniami. Dodali: „Nie było wyraźnego wpływu palonej marihuany na kontrolę boczną. … Nie było dowodów na efekty resztkowe … w ciągu dwóch dni po podaniu konopi”.

Doszli do wniosku: „Wśród młodych regularnych, ale niezależnych użytkowników marihuany palenie marihuany doprowadziło do znacznego zmniejszenia prędkości jazdy … ale niewiele było dowodów na resztkowe efekty, czyli inne efekty uboczne wpływające na jazdę”.

Odrębne badania wcześniej wykazały, że systematyczne spożywanie konopi indyjskich wiąże się z częściową lub nawet całkowitą tolerancją u osobników w poszczególnych dziedzinach, w tym na zdolności poznawcze i psychomotoryczne.

 

Jakub Gajewski
2 komentarze
 1. M 3 lata temu

  HI, DO YOU HAVE SOURCE?

  THANKS

  STOSOWANIE THC WIĄŻE SIĘ ZE ZMNIEJSZONĄ PRĘDKOŚCIĄ JAZDY I BRAKIEM RESZTKOWEGO WPŁYWU NA WYDAJNOŚĆ

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować!   |    WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt.- underground. BTC: 18RjqnTAyJ4QH3ZZkEjbZEE5MzEoactZ2H ETH: 0xf3f7F9453ea5Ac7eAFdB113bd18e7D6275229d82  
 • Partnerzy

 • Dowiedz się jak tu trafić. 

 • lub

  Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

  Nie pamiętasz hasła ?

  Skip to content