Nalewka z marihuany jest świetnym, bezdymnym sposobem na konsumpcję konopi indyjskich. Unikamy w ten sposób szkodliwych efektów palenia, osiągając jednak ten sam błogi stan. Przedstawiamy krótki opis czym jest i jak ją przygotować!

Wielu miłośników konopi indyjskich mogło nigdy wcześniej o tym nie słyszeć, jednak przygotowanie alkoholowej nalewki z marihuany jest całkiem proste. Dla wielu alkohol i marihuana stoją do siebie w zupełnej opozycji, jednak bądź pewien, że w tym wypadku współpracują ze sobą wyśmienicie.

Jest to świetny sposób na bezdymną konsumpcję i ma ona wiele zalet w porównaniu do innych, tradycyjnych metod spożycia. Nalewka z konopi znana jest również pod nazwą zielony smok, natomiast jej stosowanie nie jest niczym nowym. Przed okresem prohibicji była to najpopularniejsza forma lekarstw tworzonych na bazie marihuany. Pomimo tego, że współcześnie jest wciąż bardzo niedoceniana, wraz z postępującą legalizacją w coraz większej ilości krajów, powoli wraca na kuchenne półki ludzi znających i ceniących sobie jej walory.

W JAKI SPOSÓB PRZYGOTOWUJE SIĘ NALEWKĘ Z MARIHUANY?

Jak już wspomnieliśmy wyżej, przygotowanie nalewki z marihuany nie jest wcale takie trudne. Będziesz do tego potrzebował tylko kilku narzędzi.

1. Najpierw dekarboksyluj swoją marihuanę. Użyć możesz zarówno ekstraktu jak i całych kwiatów. Według nas doskonale nadaje się do tego celu odmiana Amnesia Haze.

2. Włóż swoje wcześniej dekarboksylowane kwiaty lub ekstrakt do słoika i zalej spirytusem rektyfikowanym lub podobnym alkoholem nadającym się do spożycia (min. 90 % mocy). Minimalna proporcja to jeden gram kwiatów na trzydzieści pięć mililitrów alkoholu. Niektórzy stosują nawet sześć gram suszu na tą samą ilość alkoholu, lepiej jednak jest zacząć od mniejszych ilości w celu sprawdzenia efektów działania i wypracowania optymalnej proporcji dla siebie.

Alkohol jest niezbędny do wyciągnięcia kannabinoli z materiału roślinnego, podobnie jak tłuszcze wiąże on je ze sobą.

3. Odstaw miksturę na minimum kilka tygodni a najlepiej na dwa miesiące do przegryzienia. Przechowuj słoik w ciemnym i suchym miejscu, raz dziennie mocno nim wstrząśnij. Optymalny czas, na który należy odstawić słoik, jest kwestią dyskusyjną i każdy ma swoją teorię na ten temat. Metodą kilku prób wypracuj optymalne dla siebie rozwiązanie.

4. Po odpowiednim czasie powinieneś otrzymać zielonego koloru alkohol. Odsącz miksturę i przelej ją do butelki z ciemnego szkła, najlepiej wyposażonej w kroplomierz. Dzięki temu twoje kannabinole będą bezpieczne przed promieniami słonecznymi i będziesz w stanie bardzo precyzyjnie je dawkować.

Przechowuj swoją nalewkę w chłodnym i ciemnym miejscu. Okres trwałości bez utraty mocy tak przechowywanej nalewki jest bardzo długi.

Jeżeli nie chcesz używać alkoholu, alternatywnie możesz wykorzystać glicerynę roślinną. Okres leżakowania mikstury na jej bazie jest jednak dłuższy, dwa miesiące to jest absolutne minimum.

DOZOWANIE I EFEKT DZIAŁANIA

Nalewka z marihuany jest jedną z najlepszych sposobów konsumpcji konopi indyjskich. Możesz ją dawkować w postaci kilku kropel pod język, lub dodać do drinka albo do potraw. Jeżeli potrzebujesz inspiracji na kilka smakowitych przepisów, w poniższym linku znajdziesz kilka naszych propozycji.

Gdy stosujesz swoją nalewkę pod język, zacznij od jednej lub dwóch kropli. Powinieneś trzymać ją tam przez jakiś czas aż się nie wchłonie, nie połykaj jej zbyt wcześnie. Błona pod językiem jest bardzo cienka, w ten sposób kannabinole przedostają się bardzo łatwo do krwiobiegu. Efekt działania powinien być odczuwalny od piętnastu do czterdziestu pięciu minut później. Dla porównania, na efekt działania po zjedzeniu lub wypiciu czegoś z dodatkiem nalewki możesz poczekać nawet półtorej godziny, jako że kannabinole muszą najpierw przejść przez układ trawienny. Gdy ocenisz już moc działania po takiej dawce, możesz ją dopasować zależnie od swoich potrzeb, chęci i możliwości.

ZALETY TAKIEGO SPOSOBU SPOŻYCIA

Jeżeli wciąż jesteś nieprzekonany co do takiego sposobu konsumpcji, oto kilka jego zalet:

 NALEWKĘ Z MARIHUANY1. Ma niewiele kalorii! W porównaniu do ciastek lub babeczek, ilość kalorii w nalewce jest praktycznie żadna. Jest to bardzo pożądane w momencie gdy jesteś na diecie ale wciąż chcesz przyjmować marihuanę doustnie.

2. Jest dyskretna – możesz zarzucić sobie kropelkę lub dwie gdziekolwiek tylko chcesz. Nie musisz chować się ani szukać odpowiedniego miejsca jak w wypadku palenia.

3. Jest szybka w działaniu – wystarczy od piętnastu do czterdziestu pięciu minut aby poczuć jej efekt działania. Przy jedzeniu potraw lub piciu drinków ten czas może być nawet dwukrotnie dłuższy. Co więcej, dużo łatwiej jest kontrolować dawkę.

4. Jest mocna – haj będzie silniejszy i dłuższy w działaniu. Spalenie lub waporyzacja tej samej ilości marihuany nie da ci aż takiego efektu. Tylko jedzenie może mieć dłuższy czas działania.

5. W odróżnieniu od różnych ekstraktów, nalewka zawiera w sobie wszystkie kannabinole poboczne. Prócz tego „zielony smok” zawiera w sobie również chlorofil (stąd jego nazwa), co wiąże się z całym szeregiem korzystnych właściwości. Jest przez to potężnym antyoksydantem, tłumi apetyt i oczyszcza twoje komórki z toksyn.

Niech alternatywne metody spożycia marihuany dają ci jak najwięcej radości! Pomimo braku rytuału, takiego jak kręcenie jointa czy sesji waporyzacyjnej, nalewka jest nie do przecenienia. Sprawdź to i przekonaj się o tym na własnej skórze!

ŻRÓDŁO: ROYAL QUEEN SEEDS

Jakub Gajewski
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content