Konopie lecznicze właśnie otrzymały duży wzrost poparcia w ostatnich badaniach opublikowanych przez naukowców z Kanady.

W artykule, naukowcy Thomas Kerr, Julio Montaner i Stephanie Lake stwierdzili, że marihuana jest o wiele bardziej efektywną i bezpieczną formą leczenia niż opioidowe leki przeciwbólowe, które lekarze zazwyczaj przepisują swoim pacjentom.

„Dowody popierające terapeutyczne zastosowanie konopi są o wiele silniejsze niż stosowanie innych leków, które są stosowane w leczeniu takich samych przypadków, a także wydaje się, że wielu przypadkach marihuana ma bardziej korzystny profil skutków ubocznych.” – Dr. Kerr, jeden z autorów raportu, stwierdził w Globe and Mail.

W debatach na temat skuteczności leczniczej marihuany, najnowsze badania stanowią potężny kawałek dowodów naukowych, popierających wykorzystanie konopi w medycynie. W szczególności, autorzy badań stwierdzili, że marihuana jest bezpiecznym i skutecznym sposobem leczenia różnych problemów zdrowotnych, w tym bólu neuropatycznego, problemów związanych z HIV/AIDS, nudności spowodowanych chemioterapią, przewlekłego bólu i wielu innych problemów zdrowotnych.

„Opioidy cały czas zabijają ludzi. Nie ma związku pomiędzy używanie marihuany i śmiercią”, powiedział Dr. Kerr.

Dr. Kerr powiedział, że podczas, gdy opioidy takie jak oksykodon, hydromorfon i morfina są jednymi z najczęściej przepisywanymi lekami przeciwbólowymi w Ameryce Północnej, to nie są aż tak skuteczne i bezpieczne jak marihuana.

Badania wykazały, że opioidy przyczyniają się do prawie połowy wszystkich zgonów spowodowanych przedawkowaniem w Kanadzie, i że stany w USA, które zalegalizowały marihuanę medyczną odnotowały 25 procentowy spadek ilości śmiertelnych przedawkowań.

„Jeśli chodzi o recepty na marihuanę, potrzeby pacjentów powinny być ponad względami politycznymi. Można wyrządzić ogromną szkodę ignorując medyczne zastosowania marihuany”, powiedział Dr. Julio Montaner dla CBC News.

Dzięki najnowszym badaniom pochodzącym ze środowiska naukowego, przypadki wykorzystania medycznej marihuany w leczeniu różnych problemów zdrowotnych wydają się być coraz bardziej powszechne.

„Jeśli uda nam się zwiększyć dostęp do konopi leczniczych, mogą mieć one pozytywny wpływ na zmniejszenie nadużyć opioidów i epidemią związaną z ich nadmiernymi dawkami”, powiedział Dr. Kerr.

ŹRÓDŁO: MEDYCZNAMARIHUANA.COM

Jakub Gajewski
Tags:
Postaw nam kawę
Postaw mi kawę na buycoffee.to
0 Komentarzy

Napisz komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Sadzić, Palić, Zalegalizować! | WolneKonopie.org © 2021 - Made on blunt. - underground: BTC: 17NmuD6sAUWSMaRREHMhdavVu4pse2U5Vh ETH: 0xb8e9b131bc5a3e06e3a87ad319f5e5b9b1f9ed16
  • Partnerzy

  • Dowiedz się jak tu trafić. 

  • lub

    Zaloguj się używając swojego loginu i hasła

    Nie pamiętasz hasła ?

    Skip to content